سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ 25 ربيع ثاني 1443 Tuesday, 30 November , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش قیمت کویل نورد گرم وارداتی در بازار با ثبات ترکیه

شناسه : 56727 23 آبان 1400 - 17:00

قیمت کویل نورد گرم وارداتی در ترکیه در هفته منتهی به جمعه ۱۲ نوامبر کاهش یافت، این در حالی است که بازار به طور کلی با ثبات بود. اما دلیل کاهش قیمت ها پیشنهادات ارزان تر از چین و معاملات صورت گرفته از اوکراین در طول هفته بود.

کاهش قیمت کویل نورد گرم وارداتی در بازار با ثبات ترکیه
پ
پ

منابع معتبر به Fastmarkets اعلام کردند که قیمت کویل نورد گرم وارداتی در ترکیه در هفته منتهی به جمعه ۱۲ نوامبر کاهش یافت، این در حالی است که بازار به طور کلی با ثبات بود. اما دلیل کاهش قیمت ها پیشنهادات ارزان تر از چین و معاملات صورت گرفته از اوکراین در طول هفته بود. تولیدکنندگان فولاد تخت ترکیه نیز همچنان در طول هفته سفارشات تولید ژانویه را می پذیرفتند.

*** ارزیابی بازار داخلی

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کلاف نورد گرم فولاد داخلی ترکیه در ۱۲ نوامبر با ۹۱۰-۹۳۰ دلار در هر تن در هفته بدون تغییر نسبت به هفته قبل بود. همچنین، قیمت عرضه HRC توسط تولیدکنندگان HRC ترکیه ۹۲۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن در طول هفته بود که از ۹۱۰ تا ۹۳۰ دلار در هر تن نسبت به اوایل هفته کاهش یافته است. این در حالیست که، ارزش معاملات پیش فروش ۹۱۰-۹۳۰ دلار در هر تن عنوان شده است. علاوه بر این، معاملات با قیمت‌های پایین‌تری از قیمتهای پیشنهادی انجام شد زیرا خریداران به دلیل کاهش اخیر قیمت‌های جهانی فولاد، خواهان تخفیف بودند. در این راستا، قیمت کویل نورد سرد نیز در طول هفته در ترکیه با کاهش مواجه شد.

در طول هفته، تولیدکنندگان CRC با ضخامت ۱ میلی‌متر را با قیمت ۱۰۹۰ تا ۱۱۲۰ دلار در هر تن عرضه نمودند حال آنکه قیمت تولید آن ۱۰۹۰ تا ۱۱۴۰ دلار در هر تن و قیمت معاملات پیش فروش ۱۱۰۰ دلار در هر تن بود.

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل فولاد نورد سرد داخلی ترکیه ۱۰۹۰-۱۱۰۰ دلار در هر تن در روز جمعه بود که از ۱۰۹۰-۱۱۲۰ دلار در هر تن در ۵ نوامبر کاهش یافت.

*** ارزیابی صادرات HRC

پیشنهادات HRC از ترکیه ۹۲۰-۹۴۰ دلار در هر تن فوب بود که نسبت به قیمت عرضه آن ۹۱۰-۹۳۰ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته افزایش یافت، هرچند معامله بزرگی صورت نگرفت.

برخی منابع ترک معتقدند کارخانه های ترک باید از افزایش قیمت برای حفظ سهم خود در بازار اجتناب کنند، در حالیکه برخی دیگر اعتقاد دارند قیمت ها به دلیل هزینه های بالای انرژی در حال افزایش است.

ارزیابی قیمت فولاد HRC، صادراتی بندر اصلی ترکیه ۹۲۰-۹۴۰ دلار در هر تن فوب در ۱۲ نوامبر بود که از ۹۱۰-۹۳۰ دلار در هر تن در ۵ نوامبر افزایش یافت.

*** ارزیابی قیمتهای وارداتی

اوکراین HRC را به قیمت ۸۵۰-۸۷۰ دلار در هر تن cfr ترکیه برای حمل و نقل ژانویه و فوریه در طول هفته به ترکیه فروخت. چین نیز HRC را با قیمت ۸۴۵ دلار در هر تن cfr برای حمل و نقل دسامبر، ۸۴۰ دلار در هر تن cfr برای حمل و نقل ژانویه و ۸۲۰ دلار در هر تن cfr برای حمل و نقل فوریه عرضه کرد. پیشنهادات هند نیز ۸۷۰ دلار در هر تن cfr بود. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای فولاد HRC، وارداتی بندر اصلی ۸۲۰-۸۷۰ دلار در هر تن cfr ترکیه در ۱۲ نوامبر بود که از ۸۶۰-۹۱۰ دلار در هر تن در ۵ نوامبر کاهش یافت.

هیچ گونه اطلاعی از قیمت وارداتی جدید CRC به ترکیه در طول هفته موجود نیست، بنابراین ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات فولاد CRC، بندر اصلی در ۹۹۰-۱۰۰۰ دلار در هر تن cfr ترکیه در ۱۲ نوامبر ثابت ماند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.