چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

چشم انداز سنگ آهن جهانی از نگاه موسسات تحلیلی

شناسه : 56729 24 آبان 1400 - 11:00
به نظر این موسسه مطالعاتی و تحلیل چشم انداز بازار سنگ آهن در نهایت رو به نزول و افول خواهد بود.بهبود رشد تولید برزیل و استرالیا باعث کاهش عرضه در بازار دریایی شده است. اگرچه بازگشت واله به ظرفیت‌های قبل از فروپاشی سد برومادینیو زمان بیشتری می‌برد. واله با ظرفیت فعلی تولید سنگ آهن 330 میلیون تن کار می کند.
چشم انداز سنگ آهن جهانی از نگاه موسسات تحلیلی
پ
پ

افزایش قیمت سنگ آهن با کاهش قیمت ها به سطوحی کمتر از آنچه که موسسه فیچ سولوشن پیش بینی کرده بود به پایان رسید. فیچ پیش بینی قیمت خود را از ۱۷۰ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۱ و ۱۳۰ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۲ به ترتیب به ۱۵۵ دلار در هر تن و ۱۱۰ دلار در هر تن کاهش داده است. به نظر این موسسه مطالعاتی و تحلیل چشم انداز بازار سنگ آهن جهانی در نهایت رو به نزول و افول خواهد بود. در ادامه به بررسی این موضوع با جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** نگاهی به داده های تقاضای چین در بخش سنگ آهن

داده های موسسه فیچ نشان می دهد که تقاضای چین برای سنگ آهن که ناشی از احیای اقتصادی این کشور و برنامه محرک اصلی دولت در حمایت از صنعت ساخت و ساز است. این برآورد نشان می دهد که وضعیت نرخ سنگ آهن صعودی خواهد بود.

*** فاکتور بحران انرژی چین و تاثیر آن بر بازار سنگ آهن جهانی

در حالی که بحران انرژی چین شروع به کاهش کرده است. و محدودیت‌های تولید فولاد نیز به تدریج برداشته می‌شود. ما انتظار نداریم که تاثیر شدید تقاضا که از محرک‌ها ناشی شده بود، در سال ۲۰۲۲ با تکمیل پروژه‌های ساختمانی و کاهش خط لوله پروژه‌های جدید بازگردد. با تمرکز دولت چین بر تشدید خطوط اعتباری این روند به تعویق نخواهد افتاد. فیچ همچنین به دنبال مشکلات مالی اورگراند، خطرات فزاینده ای را برای بازار املاک چین و در نتیجه تقاضای سنگ آهن از بخش ساخت و ساز مشاهده می کند.

*** سختگیری دولت چین در کنترل بازار سنگ آهن

در نهایت، احتمالاً مقررات اضافی در مورد اعتبارات و مخارج دولت محلی پس از سقوط اورگراند اجرایی خواهد شد. و چشم انداز تقاضای ساخت و ساز و فلزات را برای ۳ تا ۵ سال آینده کاهش می دهد. این وضعیت برای بازار مسکن در چین دور از انتظار نخواهد بود.

*** بازگشت مازاد عرضه سنگ آهن به رینگ معاملات جهانی

در بخش عرضه، فیچ معتقد است که بهبود رشد تولید برزیل و استرالیا باعث کاهش عرضه در بازار دریایی شده است. اگرچه بازگشت واله به ظرفیت‌های قبل از فروپاشی سد برومادینیو زمان بیشتری می‌برد. واله با ظرفیت فعلی تولید و استخراج سنگ آهن ۳۳۰ میلیون تن کار می کند. تولید سنگ آهن سه ماهه اول ۲۰۲۱ این شرکت ۶۸ میلیون تن بود که ۱۴٫۲ درصد بیشتر از سه ماهه اول ۲۰۲۰ بود. در حالی که تولید سه ماهه دوم ۲۰۲۱ به ۷۶ میلیون تن رسید که ۱۲ درصد بیشتر از سه ماهه دوم ۲۰۲۰ بود.

*** چشم انداز مثبت استرالیا در خصوص عرضه سنگ آهن در سال آتی

در همین حال، در استرالیا، Fortescue برآورد محموله تمام سال خود را با حجم کل ۱۸۲ میلیون تن در سال مالی ۲۰۲۱ شکست داد. راهنمای حمل و نقل برای سال مالی ۲۰۲۲ را بین ۱۸۰ تا ۱۸۵ میلیون تن تعیین کرد. به طور مشابه، BHP  تولید سنگ آهن را ۲۵۳٫۵ میلیون تن گزارش کرد. که در انتهای بالای محدوده پیش بینی خود قرار دارد.

*** چشم انداز منفی و ناامید کننده ریوتینتو در بازار سنگ آهن

در میان تولیدکنندگان بزرگ، تنها ریوتینتو چشم‌اندازی ناامیدکننده را در نتایج شش‌ماهه خود ترسیم کرد و هشدار داد که محموله‌ها احتمالاً در پایین‌ترین حد نقشه راه یعنی ۳۲۵ تا ۳۴۰ میلیون تنی آن برای سال ۲۰۲۱ قرار خواهند گرفت. این امر مستلزم افزایش قابل توجهی در تولید طی پنج ماه آینده است.

با توجه به اینکه همه معدنی ها دستورالعمل‌های تولید را رعایت می‌کنند. انتظار داریم در بقیه روزهای منتهی به سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ارقام تولید بهتری در مقایسه با ارقام فعلی داشته باشیم.

*** نگاهی به چشم انداز بلند مدت سنگ آهن در بازار جهانی

با نگاهی فراتر از ۲۰۲۱-۲۰۲۲، فیچ انتظار دارد قیمت سنگ آهن روند نزولی چند ساله را دنبال کند. به گفته این موسسه مطالعاتی و تحلیلی “ما معتقدیم که قیمت سنگ آهن به طور مداوم رو به کاهش خواهد بود.” زیرا کاهش رشد تولید فولاد چین و تولید بالاتر از سوی تولیدکنندگان جهانی به کاهش بازار ادامه خواهد داد. در بلندمدت، فیچ پیش بینی می کند قیمت ها از میانگین ۱۵۵ دلار در هر تن در سال ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار در هر تن تا سال ۲۰۲۵ و ۵۲ دلار در هر تن تا سال ۲۰۳۰ کاهش یابد.

ماینینگ

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.