سه شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۰ 3 جماد أول 1443 Tuesday, 7 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

روند کاهشی قیمت محصولات فولادی آسیا در هفته دوم نوامبر ۲۰۲۱

شناسه : 56763 24 آبان 1400 - 16:00

قیمت محصولات فولادی آسیا در هفته ای که گذشت، به دلیل مواردی مانند کاهش مواد خام، نوسانات قیمت فولاد نهایی، کاهش قیمت زغال سنگ، کاهش تقاضا، شکاف های خرید و فروش بزرگ و بدبینی در بازار در مورد همه محصولات داخلی و وارداتی کاهش یافته بود. این در حالی است که تغییرات قیمت محصولات صادراتی آسیا در هفته گذشته با روند مشخصی همراه نبود.

روند کاهشی قیمت محصولات فولادی آسیا در هفته دوم نوامبر ۲۰۲۱
پ
پ

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن قیمت محصولات فولادی آسیا در هفته ای که گذشت، به دلیل مواردی مانند کاهش مواد خام، نوسانات قیمت فولاد نهایی، کاهش قیمت زغال سنگ، کاهش تقاضا، شکاف های خرید و فروش بزرگ و بدبینی در بازار در مورد همه محصولات داخلی و وارداتی کاهش یافته بود. این در حالی است که تغییرات قیمت محصولات صادراتی آسیا در هفته گذشته با روند مشخصی همراه نبود.

*** کوتاه از بازار محصولات فولادی آسیا

“قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی و صادراتی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر به شدت کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند که معاملات در بازار اسپات کویل نورد گرم چین در بحبوحه کاهش قیمت ها پس از کاهش سرخوشی ناشی از کاهش احتمالی تامین مالی دارایی و کاهش مواد خام برای بهبود عرضه زغال سنگ، متوقف شد.”

“قیمت قراضه فولادی وارداتی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲ ماه نوامبر اندکی کاهش یافت. این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند علاقه خرید قراضه فولادی وارداتی به چین در روز جمعه در بحبوحه نوسانات قیمت فولاد نهایی پایین بود.”

“قیمت قراضه فولادی داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲ ماه نوامبر به شدت کاهش یافته است. این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند که این افت قیمت به دلیل ادامه افت قیمت ها در بازار اسپات و بازار معاملات آتی محصولات فولادی تمام شده بوده است.”

“قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر به شدت کاهش یافت. فعالان بازار اعلام کردند که فروشندگان در بازار داخلی میلگرد چین تلاش کردند تا با افزایش پیشنهادات خود، شتاب یک روز قبل را تقویت کنند. اما ضرر در بازار معاملات آتی به دلیل کاهش قیمت زغال سنگ مانع از افزایش قیمت این محصول شد.”

“قیمت بیلت فولادی داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر حدود ۴۵۰ یوان در هر تن کاهش یافت.”

“قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی هند در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر اندکی کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند علت کاهش قیمت این محصول کاهش تقاضا بوده است.”

“قیمت کویل نورد گرم در بازار صادراتی هند در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر بدون تغییر بود.”

“قیمت قراضه وارداتی ویتنام در طی هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر کاهش یافت. به نقل از منابع خبری بازار قراضه آهنی وارداتی ویتنام در هفته گذشته در میان شکاف های خرید و فروش بزرگ، نقدینگی بسیار ضعیفی را تجربه کرده است . ”

“قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور هند و پاکستان در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲ ماه نوامبر کاهش یافت. در این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند قیمت اعلام شده از طرف برخی کارخانه ها خریدها را ضعیف و متوقف کرده است.”

“قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور تایوان در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲ ماه نوامبر حدود ۲۰ دلار در هر تن کاهش یافت. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند خریداران قراضه فولادی وارداتی از ایالات متحده در تایوان در بحبوحه ضعف عمومی در بازارهای آهن در آسیا به حاشیه رانده شدند.”

“قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲ ماه نوامبر اندکی کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند که کارخانه های فولاد ترکیه هفته کاری خود را تنها با خرید سه محموله قراضه فولادی در بحبوحه تقاضای محدود فولاد تخت در بازارهای صادراتی به پایان رساندند.”

“قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور کره جنوبی در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر اندکی کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند کاهش احتمالی قیمت قراضه فولادی داخلی در کره جنوبی و کاهش صادرات ژاپن و قیمت های محلی منجر به کاهش علاقه خرید به قراضه فولادی در کره جنوبی در هفته منتهی به جمعه ۱۲ نوامبر شده است.”

“قیمت بیلت فولادی وارد شده به چین و مانیلا در هفته منتهی به روز جمعه ۱۲  ماه نوامبر کاهش یافت. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند تداوم کاهش در بازار بیلت فولادی چین بدبینی بیشتری را در بازار ایجاد کرده است به طوری که قیمت‌های واردات ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. اگرچه شاخص‌های بنیادی در آسیای جنوب شرقی بسیار قوی‌تر باقی مانده‌اند.”

*** قیمت داخلی محصولات فولادی آسیا

قیمت داخلی محصولات فولادی آسیا در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود که در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
کویل نورد گرم چین۴۹۰۰-۴۹۳۰ یوان۵۰۳۰-۵۰۹۰ یوان
میلگرد فولادی چین۴۵۲۰-۴۶۰۰ یوان۴۷۸۰-۴۸۲۰ یوان
بیلت فولادی چین۴۴۵۰ یوان۴۹۰۰ یوان
کویل نورد گرم هند۷۰۴۰۰ روپیه۷۰۵۰۰ روپیه
قراضه فولادی چین۳۳۷۰-۳۵۵۰ یوان۳۴۷۰-۳۶۶۰ یوان

*** قیمت وارداتی محصولات فولادی آسیا

قیمت واردات محصولات فولادی آسیا در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود که در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
قراضه هند۴۷۵-۴۹۰ دلار۵۴۰-۵۵۰ دلار
قراضه پاکستان۵۶۴٫۲۱ دلار۵۸۰ دلار
قراضه ویتنام۵۱۰-۵۲۰ دلار۵۲۵-۵۳۰ دلار
قراضه تایوان۴۵۵ دلار۴۷۵ دلار
قراضه چین۴۸۸٫۷۵ دلار۵۱۱٫۸۸ دلار
قراضه ترکیه۴۹۳٫۷۶ دلار۴۹۸٫۴۶ دلار
قراضه کره جنوبی۵۲۰-۵۳۰ دلار۵۲۵-۵۳۰ دلار
بیلت فولادی چین۶۰۰-۶۲۰ دلار۶۲۰-۶۴۰ دلار
بیلت فولادی مانیلا۶۵۰-۶۶۰ دلار۶۶۰-۶۷۰ دلار
بیلت ۵sp۶۷۰ دلار۶۶۵-۶۷۰ دلار

*** قیمت صادراتی محصولات فولادی آسیا

نوسانات قیمت صادراتی محصولات فولادی آسیا در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
کویل نورد گرم چین۷۷۷٫۵۰ دلار۸۰۳٫۸۴ دلار
کویل نورد گرم هند۸۷۰-۸۸۰ دلاربدون تغییر

قیمت‌ ها در جداول به ازای هر تن محاسبه شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.