چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

مسکوت ماندن بازار آهن خام صادراتی CIS

شناسه : 56973 30 آبان 1400 - 14:00

به گزارش آرتان پرس هیچ فعالیت تجاری در بازار آهن خام صادراتی از کشورهای مشترک المنافع در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۸ نوامبر گزارش نشد. این در حالی است که بازار با روند صعودی همراه بوده است.

مسکوت ماندن بازار آهن خام صادراتی CIS
پ
پ

به گزارش آرتان پرس، با توجه به اینکه خریداران آهن خام قبل از خرید به قیمت قراضه و بیلت فولادی نگاه می کنند، انتظار دارند قیمت آهن خام نیز به مقدار زیادی کاهش یابد. بنابراین برخی از خریداران رویکرد انتظار و مشاهده در بازار را در پیش گرفته اند. در نتیجه هیچ معامله ای برای آهن خام صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع طی هفته گذشته شنیده نشده است.

هیچ فعالیت تجاری در بازار آهن خام صادراتی از کشورهای مشترک المنافع در هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۸ نوامبر گزارش نشد. این در حالی است که بازار با روندی صعودی همراه بوده است.

ارزیابی هفتگی فست‌ مارکت‌ نشان داد قیمت آهن خام صادراتی دارای منگنز بالا CIS در روز پنج شنبه ۱۸ نوامبر در محدوده ۵۳۰-۵۴۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر ۵۲۰-۵۴۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

یک تاجر بین‌المللی نقل کرد: “تامین‌کنندگان بازار در حال حاضر غیرفعال هستند. برخی از تامین کنندگان حجم عرضه را تخمین می ‌‌‌زنند،، اما برخی از آن ها منتظر هستند تا خریداران موجودی خود را تمام کنند و پیشنهادات قیمت‌های بالاتری ارائه دهند. در مقابل برخی دیگر انتظار شفافیت بیشتری در بازار دارند. اگرچه، آن ها به بازار نسبتاً خوش‌ بین هستند و اعلام کردند که با پیشنهاد های بسیار بالاتر به بازار باز خواهند گشت”.

منابع خریدار موجود در بازار سطح قیمت قابل قبول برای آهن خام صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ایالات متحده را در محدوده ۵۷۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن cfr تخمین زده اند. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده معادل ۵۲۵-۵۳۰ دلار در هر تن فوب می باشد و تامین کنندگان خارج از بازار ایالات متحده باقی مانده اند.

یکی از صادر کنندگان آهن خام CIS نقل کرد که اگر عرضه آهن خام بهبود یابد، قیمت آن به ۶۰۰ دلار در هر تن cfr خواهد بود. در حال حاضر این قیمت اعلام شده معادل ۵۵۰ دلار در هر تن فوب می باشد.

این صادر کننده همچنین تصریح کرد: ما عرضه چندانی برای آهن خام به خصوص در بازارهای مدیترانه مشاهده نمی کنیم در حالی که شاهد تقاضای قوی در آنجا هستیم. ما قیمت پیشنهادی برای محصولات خود را فقط برای بررسی حجم معاملات ارائه نمی دهیم.

دیگر تاجران مستقر در سطح بازارهای همسایه از جمله ترکیه و ایتالیا قیمت آهن خام صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع را ۵۴۰ دلار در هر تن فوب تخمین زده اند.

یکی دیگر از تاجران بین المللی بیان کرد: “خریداران آهن خام در بازارهای همسایه به قیمت ضعیف قراضه و بیلت فولادی نگاه می کنند و تصور می کنند که قیمت آهن خام نیز کاهش می یابد. کسانی که می توانند صبر کنند، منتظر می مانند. اما کسانی که سهامشان تمام شده نمی توانند قیمت های پایین تری داشته باشند و باید محموله‌ های فوری را در سطوح بالا خریداری کنند”.

فعالان بازار اعلام کردند برای خریداران مستقر در ترکیه، سطح قیمت قابل اجرا برای آهن خام صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع بین ۵۶۰-۵۶۵ دلار در هر تن cfr گزارش شده است. این در حالی است که قیمت اعلام شده معادل ۵۳۰-۵۳۵ دلار در هر تن فوب می باشد.

در ایتالیا نیز خریداران سعی کرده اند آهن خام صادراتی CIS را با قیمت ۵۶۰-۵۶۵ دلار در هر تن Cfr مذاکره کنند که معادل ۵۲۰-۵۲۵ دلار در هر تن فوب می باشد. در حالی که کمترین قیمت اعلام شده از سوی تامین کنندگان در روز پنج شنبه ۱۸ نوامبر برای آهن خام حدود ۵۸۵ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شده است که معادل ۵۴۵ دلار در هر تن فوب می باشد.

طبق ارزیابی هفتگی قیمت توسط متال بولتن قیمت آهن خام وارداتی به ایتالیا در روز پنج شنبه ۱۸ نوامبر در محدوده ۵۶۵-۵۸۵ دلار در هر تن cfr ایتالیا گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۶۵-۵۸۰ دلار در هر تن بود افزایش یافته است.

همچنین برآورد قیمت انجام شده توسط متال بولتن نشان داد که در روز پنج شنبه ۱۸ نوامبر شاخص آهن خام صادراتی دارای محتوای منگنز کم از کشورهای مستقل مشترک المنافع در محدوده ۵۷۰-۶۱۰ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک CIS قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول به دلیل فعالیت بسیار کم در بازار نسبت به هفته گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.