چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ 24 جماد أول 1445 Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آذر ۱۴۰۰
  ش ی د س چ پ ج
  « آبان   دی »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  اشتباه راهبردی ذوب آهن اصفهان در عرضه تیرآهن سبک به بازار

  شناسه : 57063 02 آذر 1400 - 11:00 منبع : آرتان پرس
  در روزهای گذشته خبری مبنی بر عرضه تیرآهن های غیر استاندارد توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان منتشر شد که موجب شکل گیری حواشی زیادی پیرامون آن شد.
  اشتباه راهبردی ذوب آهن اصفهان در عرضه تیرآهن سبک به بازار
  پ
  پ

  در روزهای گذشته خبری مبنی بر عرضه تیرآهن های سبک و غیر استاندارد توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان منتشر شد که موجب شکل گیری حواشی زیادی پیرامون آن شد.

  * کارنامه قابل قبول ذوب آهن در ارائه محصولات با گرید بین المللی

  به گزارش آرتان پرس، مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به خصوص در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد:

  ذوب آهن اصفهان در صنعت فولاد به خصوص تولید محصولات طویل به عنوان شاخه تخصصی این شرکت، در حوزه کیفیت زبانزد است و همواره اولویت آن تولید محصول باکیفیت است. اگر اشتباهی در این خصوص رخ داد مسئله ای نبوده که به شکلی رایج تکرار پیدا کرده باشد.

  وی در ادامه تصریح کرد:

  ملاک کیفیت در ذوب آهن انطباق با استانداردهای داخلی و بین المللی است. ذوب آهن در فرایند کیفیت تولید محصول حدود ۳۰۰ نفر پرسنل دارد تا اطمینان حاصل کند  محصولی که از کارخانه خارج می شود، مطابق با استانداردها باشد.

  * اشتباه راهبردی ذوب در عرضه تیرآهن سبک

  عرضه تیرآهن سبک در بازار داخلی یک اشتباه فاحش راهبردی برای این تولیدکننده وزین و مادر صنعت فولاد کشور در روزهای اخیر بود. هیچ وقت سابقه نداشته هنگامی که صحبت از تیرآهن ذوب آهن اصفهان می‌شود، در بازار سوال شود سبک یا استاندارد.  تیرآهن ذوب آهن اصفهان همیشه در همه اعصار فقط یک نوعش در بازار داخلی بود : “وزن استاندارد” که خریدار چشم بسته آنرا با برند E.S.C.O خریداری می کرد. اما اکنون اعتبار این برند را در بازار مخدوش کردند.

  * پیامدهای منفی عرضه تیرآهن سبک توسط ذوب آهن

  با توجه به اتفاقات پیش آمده باید منتظر سواستفاده برخی باشیم که تیرآهن سبک وزن را بجای استاندارد ارسال کنند. همانطور که می دانید بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات ذوب آهن صادر می شود و صادرات نشان دهنده اهمیت آن صنعت به موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای جهانی است.

  وقوع حوادث زلزله در کشور و آمار بالای تخریب منازل مسکونی و مرگ هموطنانمان طی سال های گذشته نشان داده که بحث کیفیت و رعایت استانداردها در تولید محصولات فولادی بسیار اهمیت دارد. با توجه به این که بیشتر محصولات ذوب آهن در ساختمان به کار می رود، رعایت کیفیت و استانداردها بسیار اهمیت حایز اهمیت است.

  * اشتباه خریداران در توجه به محصولات ارزان قیمت و بی کیفیت

  با توجه به اینکه در بازار تیرآهن و میلگرد به صورت شاخه ای به فروش می رود، توزیع کنندگان خرد آهن و مردم به دلیل بی اطلاعی از محصول بی کیفیت و ارزان استقبال می کنند و در این شرایط شاهد رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی کیفیت هستیم.

  اگر آلیاژ تیرآهن سبک تولیدی ذوب آهن اصفهان با بقیه تولیدکنندگان بخش خصوصی فرق دارد پس با این حساب آیا به استناد این متن می توان نتیجه گرفت که تقریبا همه نوردی های بخش خصوصی که تیرآهن سبک تولید می کنند، غیراستاندارد است؟

  * منشاء اشتباه راهبردی ذوب آهن در عرضه تیر آهن با وزن های متفاوت

  به گزارش آرتان پرس، عده ای معتقدند که آلیاژ st44 از جوش پذیری متفاوتی برای حوزه مصرف در صنعت ساختمان کشور برخوردار است و سیم جوش مختص خودش را می خواهد. تیرآهن های تولیدی سبک چین که پیش‌تر وارد کشور شده بود نیز دارای چنین آلیاژ مشابهی بودند که به نوعی با سیم جوش های متداول موجود در بازار برای آلیاژ st37؛ سازگار نبود و به اصطلاح تجربی سازندگان جوش نمی گرفت و دردسر ساز بودند.

  حالا با این توضیح که تیرآهن ها از st44 تولید شده تکلیف مصرف آنها در حوزه صنعت ساختمان داخلی چه می شود؟ این موضوع سوالی است که باید مسئولان ذوب آهن برای آن پاسخی درخودر به مردم ارائه دهند.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.

  /**/