چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ 4 جماد أول 1443 Wednesday, 8 December , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش پیشنهادات از طرف فروشندگان میلگرد فولادی داخلی چین

شناسه : 57083 02 آذر 1400 - 13:00
پس از افزایش قیمت بیلت فولادی، تعداد از فروشندگان پیشنهادات مربوط به فروش میلگرد فولادی را افزایش دادند اما با توجه به اینکه میزان تولید میلگرد فولادی داخلی چین افزایش یافته است، این امر بر قیمت این محصول تاثیر خواهد گذاشت.
افزایش پیشنهادات از طرف فروشندگان میلگرد فولادی داخلی چین
پ
پ

پس از افزایش قیمت بیلت فولادی، تعداد از فروشندگان پیشنهادات مربوط به فروش میلگرد فولادی را افزایش دادند اما با توجه به اینکه میزان تولید میلگرد فولادی داخلی چین افزایش یافته است، این امر بر قیمت این محصول تاثیر خواهد گذاشت.

* میلگرد فولادی داخلی چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن فروشندگان میلگرد فولادی داخلی چین پیشنهادات خود را در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر افزایش دادند تا به دنبال سود بهتر باشند. این در حالی است که همه خریداران قیمت های بالاتر را نپذیرفتند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت میلگرد فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز چهارشنبه ۱۷ نوامبر در محدوده ۴۷۱۰-۴۷۵۰ یوان (۷۳۲-۷۳۸ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۴۰ یوان در هر تن افزایش یافته است. 

به نقل از فعالان بازار، تجارت خانه ها از میلگردهای فولادی ذخیره شده در انبارهای خود سود بسیار کمی داشتند. بنابراین از این فرصت استفاده کردند و پس از افزایش قیمت بیلت فولادی در آخر هفته، پیشنهادات خود را افزایش دادند.

در این میان متال بولتن گزارش داد که برخی از فروشندگان قیمت ۴۷۷۰ یوان در هر تن را برای میلگرد فولادی ارائه دادند. اما خریداران این سطح قیمت را برای این محصول بسیار بالا دانسته و نپذیرفتند.

معاملات مربوط به میلگرد فولادی داخلی چین در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر عمدتاً با قیمت ۴۷۱۰-۴۷۵۰ یوان به ازای هر تن انجام شد. این معاملات برای پر کردن ذخایر خریداران و در پاسخ به تقاضای مصرف کننده نهایی انجام شد.

یک تاجر مستقر در شانگهای نقل کرد که افزایش در معاملات آتی دلیل اصلی افزایش تقاضا برای پر کردن ذخایر است.

معامله گران اعلام کردند بیشترین قرارداد آتی میلگرد فولادی داخلی مربوط به ماه ژانویه در بورس آتی شانگهای به بالاترین رقم خود یعنی ۴۳۸۵ یوان در هر تن در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر رسید. این در حالی است که قیمت پایانی اعلام شده برای میلگرد فولادی در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر نسبت به قیمت پایانی روز جمعه حدود ۱۰۰ یوان در هر تن افزایش داشت.

* زمزمه های بازار

یک تحلیلگر صنعت نقل کرد: “اکنون زمان مناسبی برای ذخیره سازی محصولات نیست. زیرا افزایش تولید میلگرد فولادی داخلی چین بر قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل است که بسیاری از سهامداران همچنان رویکرد انتظار و مشاهده را در بازار در پیش گرفته اند”.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر، میزان تولید میلگرد فولادی داخلی چین در ماه اکتبر ۱۸٫۹۲ میلیون تن بود. این در حالی است که میزان تولید این محصول نسبت به ماه سپتامبر که برابر ۱۷٫۷۰ میلیون تن بود حدود ۱٫۲۲ میلیون تن یا ۶٫۸۹ درصد افزایش داشته است.

* بیلت فولادی

از ساعت ۳ بعدازظهر روز دوشنبه ۲۲ نوامبر در تانگشان، بیلت فولادی با قیمت ۴۲۵۰ یوان در هر تن معامله شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای بیلت فولادی که شامل مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان می باشد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به جمعه گذشته با افزایش ۷۰ یوان در هر تن رو به رو بوده است.

* بورس آتی شانگهای در مورد میلگرد فولادی

بیشترین قرارداد معاملات آتی میلگرد فولادی داخلی چین که مربوط به ماه ژانویه می باشد در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر با قیمت ۴۳۰۰ یوان به ازای هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت پایانی میلگرد فولادی نسبت به روز جمعه ۱۹ نوامبر حدود ۱۵ یوان در هر تن افزایش داشت.

* تحلیل میانگین قیمت های میلگرد فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در ماه آگوست برابر ۵۱۸۹٫۷۷ ، در ماه سپتامبر برابر ۵۵۵۸ و در ماه اکتبر برابر ۵۶۰۴ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز دوشنبه ۲۲ نوامبر به ۴۷۳۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.