افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ربيع أول 1444 Tuesday, 4 October , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

رزرو محموله های قراضه فولادی برای ماه ژانویه توسط تولیدکنندگان فولاد در ترکیه

شناسه : 57220 04 آذر 1400 - 13:00
با توجه به اینکه اکنون زمان سفارش محصولات فولادی مربوط به ماه ژانویه است و قیمت محصولات فولادی در اروپا و ایالات متحده طی هفته گذشته تا حد زیادی ثابت بوده است، کارخانه های تولید کننده فولاد ترکیه تعداد محموله های قراضه فولادی وارداتی بیشتری را از این مبدا ها رزرو کردند.
رزرو محموله های قراضه فولادی برای ماه ژانویه توسط تولیدکنندگان فولاد در ترکیه
پ
پ

با توجه به اینکه اکنون زمان سفارش محصولات فولادی مربوط به ماه ژانویه است و قیمت محصولات فولادی در اروپا و ایالات متحده طی هفته گذشته تا حد زیادی ثابت بوده است، کارخانه های تولید کننده فولاد ترکیه تعداد محموله های قراضه فولادی وارداتی بیشتری را از این مبدا ها رزرو کردند.

* بازار داغ قراضه فولادی در اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، کارخانه های فولاد ترکیه در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر به رزرو بیشتر محموله های قراضه فولادی دریایی برای ماه ژانویه از کشورهای کانادا و اروپا با قیمت های نسبتاً ثابت ادامه داده اند.

فعالان بازار گزارش دادند یک کارخانه تولید کننده فولاد در منطقه اسکندرون در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر یک محموله اروپایی را که شامل ۲۰۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20) بود با قیمت ۴۸۷ دلار در هر تن رزرو کرد. همچنین این کارخانه محموله ای شامل ۱۰۰۰۰ تن قراضه bonus  را به قیمت ۵۰۹ دلار در هر تن سفارش داد. این در حالی است که شنیده شد این کارخانه ۱۰۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده را به قیمت ۵۱۳ دلار به ازای هر تن در روز چهارشنبه رزرو کرده است.

در این میان متال بولتن اعلام کرد یک کارخانه تولید کننده فولاد مستقر در منطقه مرمره یک محموله قراضه فولادی کانادایی نوع HMS 1&2 (95:5) را به قیمت ۵۰۸ دلار در هر تن cfr رزرو کرد. اما باید توجه داشت که ترکیب محموله در زمان انتشار این خبر مشخص نبوده است.

همه این سفارشات پس از رزرو یک محموله قراضه فولادی دریایی توسط یک کارخانه تولید کننده فولاد مستقر در منطقه اسکندرون در روز سه شنبه اتفاق افتاد. این کارخانه در روز سه‌ شنبه ۲۳ نوامبر یک محموله اروپایی شامل قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20) را به قیمت ۴۸۷ دلار در هر تن رزرو کرد. این کارخانه همچنین قراضه bonus  را با قیمت ۵۰۷ دلار در هر تن و قراضه خرد شده را با قیمت ۵۱۰ دلار در هر تن Cfr رزرو کرده بود.

بنابراین با توجه به داده های ارائه شده توسط متال بولتن، شاخص ‌های روزانه قراضه فولادی تا حد زیادی در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر ثابت باقی مانده است.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد شاخص قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا اروپای شمالی به ترکیه در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر حدود ۴۹۰٫۴۱ دلار در هر تن Cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل تنها ۱٫۱۶ دلار در هر تن افزایش داشته است.

همچنین طبق ارزیابی متال بولتن قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20 مخلوط) با مبدا ایالات متحده به ترکیه در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر در محدوده ۴۹۸٫۳۸ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۱٫۱۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. همچنین طبق گزارش متال بولتن پرمیوم قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده بیشتر از پرمیوم مربوط به قراضه فولادی اروپایی بود. مقدار پرمیوم قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده حدود ۷٫۹۷ دلار در هر تن گزارش شده است.

* تحلیل میانگین قیمت های قراضه فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی با مبدا اروپای شمالی به ترکیه در ماه آگوست برابر ۴۵۰٫۰۶ ، در ماه سپتامبر برابر ۴۳۵٫۱۹ و در ماه اکتبر برابر ۴۷۳٫۶۴ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر به ۴۹۰٫۴۱ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

همچنین طبق ارزیابی معامله گران میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی با مبدا ایالات متحئه به ترکیه در ماه آگوست برابر ۴۵۸٫۱۳ ، در ماه سپتامبر برابر ۴۴۰٫۹۷ و در ماه اکتبر برابر ۴۸۰٫۳۲ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر به ۴۹۸٫۳۸ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.