افزونه جلالی را نصب کنید. 18 جماد ثاني 1443 Friday, 21 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ضعف تقاضا قیمت سنگ آهن دریایی چین را تحت فشار قرار داد

شناسه : 57260 06 آذر 1400 - 13:00
پس از آن که حاشیه سود فولاد در بازار دریایی چین کاهش یافت، میزان تقاضا برای سنگ آهن نیز با ضعیف شد که این امر باعث کاهش قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین شد.
ضعف تقاضا قیمت سنگ آهن دریایی چین را تحت فشار قرار داد
پ
پ

پس از آن که حاشیه سود فولاد در بازار دریایی چین کاهش یافت، میزان تقاضا برای سنگ آهن نیز با ضعیف شد که این امر باعث کاهش قیمت سنگ آهن در بازار دریایی چین شد.

* میزان تقاضا در چین کاهش یافت.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت سنگ آهن دریایی در روز جمعه ۲۶ نوامبر در میان انتظارات ضعیف تقاضای سنگ آهن به دلیل کاهش حاشیه سود فولاد به شدت کاهش یافت.

* شاخص های سنگ آهن در فست مارکت

ارزیابی فست مارکت برای سنگ آهن دریایی چین به صورت ذیل می باشد:

قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۹۶٫۶۷ دلار در هر تن  cfr چینگدائو بود. این در حالی است که نسبت به روز قبل افت ۵٫۶۸ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

همچنین سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲٪ در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۹۷٫۵۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل ۵٫۸ دلار در هر تن کاهش یافته است.

قیمت پرمیوم سنگ آهن ۵۸٪  درجه بالا در روز جمعه ۲۶ نوامبر در حدود ۶۹٫۹ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که نسبت به روز قبل حدود ۵٫۳۱ دلار در هر تن افت کرد. 

سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز جمعه ۲۶ نوامبر در حدود ۱۱۱٫۴ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با کاهش ۶٫۵ دلار در هر تن همراه بود.

همچنین پرمیوم سنگ آهن لامپ ۶۳٪ با مبدا استرالیا در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۰٫۱۳۵ دلار در هر تن متریک خشک (dmtu) cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل تغییری نداشته است.

قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ نیز در روز جمعه ۲۶ نوامبر در حدود ۶۴۹ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۹۲٫۸۸ دلار به ازای هر تن متریک خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل با کاهش ۲۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب همراه بوده است.

* عوامل کلیدی موثر بر کاهش قیمت سنگ آهن دریایی چین

متال بولتن گزارش داده است قرارداد معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه ژانویه در بورس کالای دالیان (DCE) در طی جلسه معاملات در طول معاملات بعدازظهر روز جمعه ۲۶ نوامبر به سرعت کاهش یافت.  

قیمت پایانی بسته شده در عصر روز جمعه ۲۶ نوامبر از قیمت بسته شده در روز پنج شنبه که برابر ۶۱۱٫۵ یوان (۹۶ دلار) در هر تن بود حدود ۵٫۸ % کاهش یافته است.  

منابع خبری گزارش دادند قراردادهای swap  ماهانه سنگ آهن در بورس سنگاپور نیز در در روز جمعه ۲۶ نوامبر کاهش یافت. طبق تحلیل فعالان بازار تا ساعت ۶:۲۷ بعدازظهر روز جمعه به وقت سنگاپور بیشترین معاملات مربوط به سنگ آهن نسبت به روز پنج شنبه که برابر ۱۰۲٫۰۴ دلار در هر تن بود حدود  6.14 دلار در هر تن کاهش یافته است.

یک منبع تاجر مستقر در شمال چین در مورد کاهش جو بازار گفت:

به دلیل افزایش موجودی سنگ آهن در بنادر چین و حاشیه سود ضعیف برای محموله های دریایی در بنادر، جو بازار نسبت به اوایل هفته کاهش یافته است.

یکی دیگر از منابع تاجر مستقر در پکن اظهار کرد:

انتظار کارخانه‌ ها برای از سرگیری تولید در ماه دسامبر به دلیل محدودیت‌ های تولید در بازار معاملات آتی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ ناشی از برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی، تأثیر کمی بر فعالیت ‌های مربوط به تهیه سنگ آهن در بازار دریایی چین داشته است.

به نقل از منابع خبری، پیشنهادات ارائه شده برای سنگ آهن دریایی در اواخر دسامبر به تدریج با میانگین شاخص سنگ آهن مربوط به ماه ژانویه قیمت گذاری شد، زیرا برخی از برندها با تخفیف گسترده نسبت به میانگین شاخص مربوط به ماه دسامبر قیمت گذاری می شوند.

* سخنان شنیده شنیده از بازار در روز جمعه ۲۶ نوامبر

یک منبع تجاری مستقر در شانگهای بیان کرد:

نقدینگی معاملات در بنادر چین در روز جمعه به دلیل کاهش شدید بازار معاملات آتی در شب گذشته و امروز کاهش یافته است. همچنین موجودی سنگ آهن نیز در این هفته رو به افزایش است و مردم عجله ای برای خرید محموله جدید ندارند.

* معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

به گفته فعالان بازار در هفته گذشته هیچ فعالیت جدیدی برای محموله های سنگ آهن دریایی چین در بازار انجام نشده است.

* شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

طبق ارزیابی روزانه فست مارکت شاخص سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۹۱٫۹۸ تا ۹۸ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

برآورد قیمتی انجام شده توسط متال بولتن نشان داد سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده قیمت ۹۴٫۵ تا ۱۰۰٫۵ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، فعالان بازار گزارش دادند که در روز جمعه ۲۶ نوامبر شاخص در حدود قیمت ۹۵٫۰۳ تا ۹۵٫۹۶ دلار به ازای هر تن cfr چین  شنیده شد.

با توجه به ارزیابی روزانه متال بولتن سنگ آهن فاین نوع Mining Area C در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۸۶٫۰۳ تا ۸۸٫۲۱ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

بررسی منابع خبری نشان داد شاخص سنگ آهن فاین نوع Jimblebar Blend در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۷۴٫۴ تا ۸۰٫۹۶ دلار به ازای هر تن cfr چین  قیمت گذاری شد.

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

همچنین با توجه به ارزیابی قیمتی انجام شده توسط متال بولتن، سنگ آهن فاین نوع کاراجاس در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده قیمت ۱۱۰ تا ۱۱۲٫۸ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

* قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز جمعه ۲۶ نوامبر در استان شاندونگ و شهر تانگشان با قیمت حدود ۶۴۰ – ۶۳۵ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز پنج شنبه این نوع سنگ آهن با قیمت ۶۷۰ – ۶۵۵ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۹۱ تا ۹۲ دلار در هر تن در بازار دریایی می باشد.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، قرارداد بیشترین معاملات آتی سنگ آهن ژانویه در روز جمعه ۲۶ نوامبر با قیمت ۵۷۵٫۵ یوان در هر تن (۹۰ دلار در هر تن)  بسته شد. در حالی که ۵ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل کاهش داشته است.  

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.