افزونه جلالی را نصب کنید. 18 جماد ثاني 1443 Friday, 21 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ثبات قیمت قراضه فولادی در بازارهای جهانی

شناسه : 57344 07 آذر 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
قیمت قراضه فولادی در بازارهای جهانی طی هفته گذشته تغییر بسیار اندکی داشت و تقریبا ثابت بود.
ثبات قیمت قراضه فولادی در بازارهای جهانی
پ
پ

قیمت قراضه فولادی در بازارهای جهانی طی هفته گذشته تغییر بسیار اندکی داشت و تقریبا ثابت بود.

* تغییرات در بازارهای جهانی قراضه فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت‌ قراضه فولادی در بازارهای کلیدی جهانی در هفته منتهی به روز جمعه ۲۶ نوامبر تا حد زیادی ثابت ماند و معاملات فعال در اکثر بازار ها انجام شد.

با توجه به داده های منتشر شده توسط متال بولتن خلاصه ای از اخبار مربوط به قراضه فولادی در بازارهای جهانی به شرح زیر است:

  • رزرو چندین محموله قراضه فولادی توسط کارخانه های مستقر در ترکیه
  • ثبات قیمت قراضه فولادی صادراتی در فروش های اخیر ایالات متحده
  • محدود شدن بازار قراضه فولادی ویتنام به دلیل همه گیری کووید-۱۹
  • ثبات قیمت قراضه فولادی چین در میان غقب نشینی خریداران
  • آرام بودن بازار قراضه فولادی تایوان به دلیل تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده
  • ضعیف بودن احساسات در بازار قراضه فولادی هند

* بازار ترکیه تحت تأثیر افت ارزش لیر

فعالان بازار گزارش دادند کارخانه های فولاد مستقر در ترکیه در مجموع پنج محموله قراضه فولادی را طی این هفته رزرو کردند. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول تا حد زیادی در بین رزروها مشابه بود.

به نقل از معامله گران، کارخانه ‌های ترکیه خرید خود را فقط برای برآورده کردن نیازهای فوری خود انجام می دهد، اما احتمالاً رزروهای بیشتری برای محموله‌ های مربوط به ماه ژانویه مورد نیاز است.

* قیمت قراضه فولادی در ترکیه

ارزیابی فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) با مبدا شمال اروپا به ترکیه در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۴۸۹٫۳۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر ۴۸۸٫۴۲ دلار در هر تن بود، حدود ۰٫۹۳ دلار در هر تن افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی متال بولتن قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20) از مبدا ایالات متحده به ترکیه در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۴۹۷٫۳۲ دلار در هر تن cfr ترکیه شنیده شد. اما مقایسه آمار نشان داد قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر ۴۹۶٫۳۹ دلار در هر تن بوده است با افزایش جزئی ۰٫۹۳ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

از طرفی بررس ها نشان داد قیمت قراضه فولادی خرد شده وارداتی به ترکیه در روز جمعه ۶ نوامبر در محدوده ۵۳۰ دلار در هر تن اعلام شد. در حالی که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۳۷٫۵ دلار در هر تن بوده افت ۷٫۵ دلاری را تجربه کرده است.

* تغییرات در بازار ایالات متحده

منابع خبری گزارش دادند قیمت قراضه فولادی در بازار صادرات ایالات متحده طی هفته گذشته به طور کلی ثابت بود و در حد قیمت محموله قبلی فروخته شده به ترکیه باقی مانده است.

* قیمت قراضه فولادی در ایالات متحده

طبق برآورد قیمتی توسط متال بولتن شاخص قراضه فولادی صادراتی نوع HMS 1&2 (80:20) نیویورک در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۴۵۶ دلار در هر تن فوب نیویورک قیمت گذاری شد. این درحالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۴۵۳ دلار در هر تن بود ۳ دلار افزایش یافته است.

ارزیابی منابع خبری نشان داد قیمت قراضه فولادی خرد شده صادراتی نیویورک در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۴۵۳٫۵ دلار در هر تن فوب نیویورک اعلام شده است. با توجه به قیمت های این محصول در هفته گذشته، می توان دریافت که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۱۹ نوامبر بدون تغییر باقی مانده است.

همچنین با توجه به ارزیابی قیمت توسط متال بولتن، قراضه فولادی صادراتی نوع HMS 1&2 (80:20) با مبدا لس آنجلس  در روز جمعه ۲۶ نوامبر با قیمت ۴۸۵ دلار در هر تن فوب لس آنجلس معامله شد. قیمت این محصول نیز نسبت به هفته گذشته ثابت بوده است.

* التهاب در بازار ویتنام

تحلیل گران بازار خبر دادند بازار قراضه فولادی وارداتی ویتنام طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۶ نوامبر به دلیل علاقه اندک فعالان بازار به واردات خاموش باقی ماند. بررسی ها نشان داد علت کاهش علاقه به واردات ناشی از دلیل فروش ضعیف فولاد پایین دستی و اثرات مستمر همه گیری کووید-۱۹ در ویتنام بوده است.

* قیمت قراضه فولادی در ویتنام

ارزیابی قیمتی توسط متال بولتن نشان داد قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20) به ویتنام در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۵۳۰ دلار در هر تن cfr ویتنام شنیده شد. منابع خبری گزارش دادند که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر ۵۳۷٫۵ دلار در هر تن بود با کاهش ۷٫۵ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

* تغییرات در بازار چین

به نقل از چندین منبع خبری در بازار قراضه فولادی چین، به دلیل افت اخیر قیمت‌ ها در بازار معاملات آتی طی هفته گذشته، قیمت ‌ها در بازار اسپات نیز ثابت بود. همچنین خریداران فعلا هیچ معامله انجام نداده و در حالت انتظار و مشاهده در بازار به سر می برند.

* قیمت قراضه فولادی در چین

طبق برآورد قیمتی توسط فعالان بازار، قیمت قراضه فولادی بازیافتی سنگین چین در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۴۶۵٫۸۳ دلار در هر تن cfr چین گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۴۶۰ دلار در هر تن بود حدود ۵٫۸۳ دلار در هر تن افزایش یافته است.

* بازار تایوان تحت تأثیر تعطیلات روز شکرگزاری

معامله گران اعلام کردند بازار قراضه فولادی کانتینری تایوان در نتیجه تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده، که یک تامین کننده کلیدی برای این کشور است، طی هفته گذشته فعالیت کمتری نشان داد.

* قیمت قراضه فولادی در تایوان

ارزیابی متال بولتن نشان داد شاخص قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1 & 2 (80:20 مخلوط) از مبدا ایالات متحده به تایوان در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۴۴۸٫۵ دلار در هر تن cfr تایوان قیمت گذاری شد. این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند قیمت این محصول نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است.

* تغییرات در بازار هند

به نقل از فعالان بازار قیمت قراضه فولادی در بازار هند طی هفته گذشته تا حد زیادی ثابت ماند و ثبات در بازار بین المللی را دنبال کرد.

* قیمت قراضه فولادی در هند

به گزارش آرتان پرس، با توجه به برآورد قیمت انجام شده توسط منابع خبری، قیمت قراضه فولادی خرد شده وارداتی هند در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۵۴۳٫۲۳ دلار در هر تن cfr Nhava Sheva هند شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۴۷٫۱۵ دلار در هر تن بود حدود ۳٫۹۲ دلار در هر تن افت کرد.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.