افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

فولادسازان در چین اولین گام ها را برای خنثی سازی اثرات کربن برداشتند

شناسه : 57444 09 آذر 1400 - 10:00 منبع : متال بولتن
چین که بزرگترین تولیدکننده کربن در جهان است، متعهد شده است تا سال 2060 به خنثی سازی اثرات کربن در این کشور دست یابد.
فولادسازان در چین اولین گام ها را برای خنثی سازی اثرات کربن برداشتند
پ
پ

چین که بزرگترین تولیدکننده کربن در جهان است، متعهد شده است تا سال ۲۰۶۰ به خنثی سازی اثرات کربن در این کشور دست یابد.

* بررسی خنثی سازی اثرات کربن در چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، فست مارکت به بررسی این موضوع پرداخته که چگونه تولیدکنندگان فروآلیاژها، فلزات و فولاد در کشور چین برای انتقال به محیط کم کربن از چندین منظر برنامه ریزی خواهد کرد. کاهش کربن باید از منظر مصرف مواد خام و انرژی، تکنیک تولید، حمل و نقل و تامین مالی ایجاد شود. این کشور در ماه اکتبر اقدام های مختلفی را برنامه ریزی کرده تا بتواند به این هدف تا سال ۲۰۶۰ برسد.

* برنامه های ارائه شده برای تولید فرو آلیاژها

تولید فروآلیاژها به دلیل وابستگی زیاد به انرژی الکتریکی در طول فرآیند ذوب، بسیار انرژی بر است. به عنوان مثال، به نقل از فعالان بازار، برای تولید یک تن فروسیلیکون معمولاً به ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلووات ساعت برق در چین نیاز است. این در حالی است که برای تولید یک تن سیلیکو منگنز در چین به حدود ۳۸۰۰ کیلووات ساعت در تن برق نیاز است.

فعالان بازار گزارش دادند که اقدامات در نظر گرفته شده برای کاهش مصرف برق توسط این بخش در درجه اول مبتنی بر سیاست بوده است، بنابراین هیچ ظرفیت جدیدی از سال ۲۰۲۲ تایید نخواهد شد.

مناطق مرکزی تولیدی در کشور چین مانند مغولستان داخلی، نینگ شیا و مناطق خودمختار گوانگشی اقدامات سخت گیرانه تری را برای ظرفیت تولید فروآلیاژ، مصرف برق و نیازهای کوره تعیین کرده اند.

* محدودیت مصرف برق در تولید

در این میان متال بولتن اعلام کرد محدودیت های مصرف برق بر الگوهای مصرف مواد خام تولیدکنندگان نیز تأثیر گذاشته است. بسیاری از تولیدکننگان برای کاهش انرژی مصرف شده برای هر تن محصول تولیدی به استفاده از سنگ معدن با عیار بیشتر روی آورده‌اند.

به عنوان مثال، سنگ معدن منگنز با عیار بالا مانند lumpy  استرالیا، نرخ جذب بالاتری را هنگام استفاده توسط تولیدکنندگان سیلیکو منگنز از خود نشان داد. این ماده به ویژه در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ که تامین برق چین به شدت تحت تاثیر کمبود زغال سنگ قرار گرفت، مورد استفاده تولیدکنندگان بود. در نتیجه حاشیه سود برای تولیدکنندگان محصولات آلیاژی نیز در میان افزایش قیمت ها که ناشی از کمبود عرضه بود، افزایش یافت.

* اقدامات در نظر گرفته شده برای تولید محصولات فلزی

چندین منبع خبری اعلام کردند که افزایش بررسی ‌های زیست‌ محیطی و حذف تدریجی تأسیسات قدیمی دو روند مهمی است که در سال جاری در بخش تولید فلزات به منظور خنثی سازی اثرات کربن در نظر گرفته شده است.

در همین حال به نقل از متال بولتن، تولیدکنندگان محصولات فلزی، مصرف بیشتر قراضه فلزی، تولید فلزات کم کربن و کاهش مصرف انرژی را در رأس دستور کار کربن زدایی خود قرار داده اند.

به عنوان مثال، چندین تولیدکننده آلومینیوم در حال برنامه ریزی برای انتقال سایت های تولید خود به مناطقی با انرژی پاک فراوان هستند. مناطقی مانند استان های یوننان و سیچوان سرشار از انرژی آبی هستند در نتیجه می توانند جایگزینی مناسب و سازگار با محیط زیست برای زغال سنگ سنتی باشند.

برای افزایش سرمایه گذاری در زمینه فناوری کم کربن، چند شرکت صنعتی پیشرو در سال جاری اولین دسته از اوراق قرضه مربوط به کربن خنثی بر حسب یوان را منتشر کردند. این اوراق قرضه ابزاری برای تامین مالی پروژه های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می باشد.

در ماه آوریل، گروه معدنی زیجین اوراق قرضه کربن خنثی را به ارزش ۳۰۰ میلیون یوان (۴۷ میلیون دلار) با دوره سررسید سه ساله با نرخ ۳٫۷۱ درصد منتشر کرد.

شرکت معدنی زیجین در خصوص بودجه جمع آوری شده اظهار کرد:

بودجه جمع آوری شده صرف ساخت یک نیروگاه خورشیدی خواهد شد.

* اقدامات مربوط به تولید فولاد

داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار کشور نشان داد چین که بزرگترین تولید کننده فولاد در جهان است حدود ۱٫۰۵ میلیارد تن فولاد خام در سال ۲۰۲۰ تولید کرده است. طبق گزارش فعالان بازار، میزان انتشار کربن توسط صنعت فولاد حدود ۱۵٪ از کل انتشارات بخش تولید چین را تشکیل می دهد. بنابراین صنعت فولاد چین بزرگترین منبع منتشر کننده گازهای گلخانه ای در بین ۳۱ گروه تولیدی بود.

چین علاوه بر کنترل های دقیق ظرفیت و تولید کارخانه های خود، مجموعه ای از استانداردهای مصرف انرژی را برای تولید آهن و فولاد از سال ۲۰۲۲ اعمال خواهد کرد.

به نقل از فعالان بازار، یکی از راه های رسیدن به این استاندارد، بهینه سازی مصرف مواد خام در فولادسازی می باشد. ویژگی مصرف بیش از حد انرژی در بخش فولادسازی نتیجه روش سنتی ساخت فولاد با ذوب مواد خام در دماهای بسیار بالا گزارش شده است. بنابراین چالش فولادسازان در حال حاضر به حداکثر رساندن مصرف قراضه فولادی و به حداقل رساندن ذوب فلز داغ در کوره بلند (BFs) یا کوره های اکسیژن اولیه است.

بر اساس چهاردهمین برنامه پنج ساله این کشور که توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) در ماه جولای سال ۲۰۲۰ تبیین شده است، چین قصد دارد مصرف قراضه در بخش فولاد را از ۲۶۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ به ۳۲۰ میلیون تن تا سال ۲۰۲۵ افزایش دهد.

منابع خبری اعلام کردند که در کوره های بلند، نرخ مصرف بالاتر پلت سنگ آهن به جای سنگ آهن فاین و نرخ پایین‌ تر مصرف ذغال کک به کاهش انتشار کربن کمک بسیاری خواهد کرد.

در همین حال، جایگزینی آهن تولید شده با استفاده از ذغال کک در کوره های بلند با آهن اسفنجی (DRI) و افزایش میزان مصرف محصولات سنگ آهن با عیار بالاتر در فرآیند فولادسازی نیز به عنوان روش‌های “سبزتر” برای ساخت فولاد در نظر گرفته می‌ شود.

به نقل از متال بولتن، چین تغییر از کوره های بلند به کوره‌ های قوس الکتریکی (EAFs) را در میان کارخانه‌ های تولیدی خود ترویج داده و آنها را تشویق می ‌کند تا فناوری ‌هایی را اتخاذ کنند که انتشار گازهای گلخانه ‌ای را به سطوح بسیار پایین برساند.

باید توجه داشت که کوره های بلند بزرگ برای تبدیل سنگ آهن به آهن مایع، متکی به زغال سنگ متالورژیکی هستند، که سپس به فولاد تصفیه می شود. این در حالی است که تولیدکنندگان محصولات فولادی توسط کوره‌ های قوس الکتریکی (EAFs) از قراضه فولادی یا آهن اسفنجی (DRI) به عنوان ماده خام خود استفاده می کنند.

* اقدامات موسسه تحقیقات و برنامه ریزی صنعت متالورژی چین

طبق گفته موسسه تحقیقات و برنامه ریزی صنعت متالورژی چین (MPI) فولادسازی توسط کوره بلند، به ازای تولید هر تن فولاد خام حدود ۲ تن دی اکسید کربن (CO2) منتشر می کند. این در حالی است که فولادسازی توسط کوره‌ های قوس الکتریکی حدود ۰٫ تن CO2 به ازای تولید هر تن فولاد خام منتشر می کند.

بر اساس برنامه توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین که در ماه ژوئیه منتشر شد، چین قصد دارد نسبت تولید فولاد EAF در چین را به ۱۵ تا ۲۰ درصد از کل تولید فولاد خام تا سال ۲۰۲۵ افزایش دهد.

داده‌های موسسه تحقیقات و برنامه ریزی صنعت متالورژی چین (MPI) نشان داد که فولادسازی از طریق EAF تنها ۱۰٫۴ درصد از کل تولید فولاد خام در چین در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است. با مقایسه نتایج جهانی می توان دریافت که کشور چین از میانگین جهانی فولادسازی از طریق EAF که برابر ۳۰ درصد می باشد بسیار عقب تر مانده است. این در حالی است که در ایالات متحده، فولادسازی توسط EAF ها حدود ۷۰ درصد از کل تولید فولاد را تشکیل می دهد.

در همین حال، فولادسازان در چین به دنبال جایگزینی گاز طبیعی مورد استفاده برای تولید DRI و جایگزینی زغال سنگ مورد استفاده برای تولید برق با منابع انرژی تجدیدپذیر هستند.

فعالان بازار بر این باورند که در درازمدت فناوری‌های کم کربن مانند ذوب مبتنی بر هیدروژن در مقیاس وسیع در کشور چین اجرا خواهد شد.

* تفاهم نامه های امضا شده برای دستیابی به خنثی سازی کربن

به گزارش آرتان پرس، صنعت فولاد چین شاهد همکاری بین چندین شرکت پیشرو به منظور بهبود اثرات زیست محیطی خود در زنجیره تولید فولاد بوده است. شرکت معدنی Vale که تولیدکننده سنگ آهن برزیلی است با یک شرکت فولادساز چینی به نام Baowu Steel Group یادداشت تفاهمی برای توسعه راه حل های فولادسازی سبز امضا کردند. همچنین فعالان بازار گزارش دادند شرکت معدنی Baowu در دسامبر سال ۲۰۲۰ با شرکت معدنی سنگ آهن Rio Tinto برای تحقیق در مورد پروژه های فولادسازی کم کربن در یک دوره دو ساله تفاهم نامه منعقد کردند.

شرکت معدنی سنگ آهن Rio Tinto متعهد شد ۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در این تفاهم نامه انجام دهد. این هزینه برای تامین مالی یک مرکز تحقیق و توسعه آماده سازی مواد خام کم کربن اختصاص خواهد یافت که در ابتدا توسعه فرآیندهای آماده سازی سنگ معدن کم کربن را در اولویت قرار خواهد داد.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.