افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی توسط کارخانه های اتحادیه اروپا

شناسه : 57479 09 آذر 1400 - 17:00 منبع : متال بولتن
با توجه به کاهش میزان تقاضا از سوی صنعت خودرو، کارخانه های تولید کننده در شمال اروپا و ایتالیا مجبور به پذیرش کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی شدند.
کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی توسط کارخانه های اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به کاهش میزان تقاضا از سوی صنعت خودرو، کارخانه های تولید کننده در شمال اروپا و ایتالیا مجبور به پذیرش کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی شدند.

* تغییرات قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در اروپای شمالی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت های مربوط به سه ماهه چهارم کویل نورد گرم فولادی داخلی در اروپای شمالی در هفته منتهی به روز جمعه ۲۶ نوامبر به دلیل کمبود تقاضا از سوی صنعت خودرو کاهش یافت.

فعالان بازار در روز جمعه ۲۶ نوامبر اعلام کردند تولیدکنندگان به ویژه در شمال اروپا، به دلیل تقاضای ضعیف از طرف صنعت خودرو، ذخایر بالایی از محصولات فولادی تخت و اسلب فولادی دارند، در نتیجه مجبور شدند قیمت ‌های پایین‌ تر را برای فروش ذخایر خود تا پایان سال بپذیرند.

بنا بر گزارش های منابع خبری، یک کارخانه یکپارچه در شمال اروپا بر فروش صادراتی به ایالات متحده متمرکز شده بود تا از فواید مقررات اصلاح شده در بخش ۲۳۲ استفاده کند. این کارخانه با این کار می تواند علاوه بر فروش اسلب در اتحادیه اروپا، این محصول را در بازارهای صادراتی هم به فروش رساند.

* کاهش تقاضای فولاد از سوی خودروسازان اتحادیه اروپا

معامله گران گزارش دادند که تقاضای فولاد از سوی خودروسازان اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است. علت اصلی این کاهش، کمبود جهانی نیمه هادی ها است زیرا خودروسازان را از تولید تعداد معمول خودرو باز می دارد. این امر باعث شد فولادسازان اروپایی کویل نورد گرم فولادی را به سمت بازار اسپات هدایت کنند که در نتیجه فشار نزولی بیشتری بر قیمت ها وارد کرد.

در این میان متال بولتن اعلام کرد که بعید است وضعیت بازار در ماه ژانویه بهبود یابد و این در حالیست که برخی دیگر بهبود تقاضای فولاد در بخش خودرو را در نیمه دوم سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده اند.

چندین منبع خبری اعلام کردند خریداران ذخایر کافی دارند و تا زمانی که فولادسازان اروپایی قراردادهای بلند مدت خود را تسویه نکنند و تا زمانی که سهمیه حفاظتی جدید در اول ژانویه ۲۰۲۲ تخصیص داده نشود، هیچ فشاری برای رزرو حجم اضافی کویل نورد گرم در بازار احساس نمی شود. منابع خبری همچنین از حجم قابل توجهی از محصولات فولادی تخت وارداتی در بنادر اروپا خبر دادند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در اروپای شمالی در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۹۵۱٫۰۴ یورو (۱۰۷۵٫۱۰ دلار) در هر تن exw اروپای شمالی محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل حدود ۴۹٫۹۶ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۵۰٫۲۱ یورو در هر تن کاهش داشته است.

شاخص اعلام شده برای کویل نورد گرم فولادی بر اساس پیشنهادات اعلام شده از سوی فروشندگان مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در محدوده ۹۳۰ – ۹۶۰ یورو در هر تن ex-works شنیده شد. اما فقط یک معامله با قیمت ۹۵۰ یورو در هر تن در هفته منتهی به روز جمعه ۲۶ نوامبر گزارش شده است. از طرفی قیمت قابل دستیابی که توسط منابع بازار تخمین زده شده در محدوده ۹۶۰ – ۹۹۰ یورو در هر تن ex-works بوده است.

* تغییرات قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا

طبق ارزیابی روزانه متال بولتن، شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز جمعه ۲۶ نوامبر حدود ۸۸۰ یورو در هر تن exw ایتالیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به هفته قبل و نسبت به ماه قبل حدود ۱۰ یورو در هر تن کاهش یافته است.

باید توجه داشت که شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا بر اساس قیمت های قابل دستیابی در روز جمعه ۲۶ نوامبر در محدوده ۸۵۰ – ۹۳۰ یورو به ازای هر تن ex-works  گزارش شده است.

در این میان متال بولتن اعلام کرد که برخی از تولیدکنندگان در ایتالیا هنوز حجم کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه دسامبر را با قیمت ۸۵۰ – ۸۷۰ یورو در هر تن ex-works تولید می کنند.

به نقل از منابع خبری، کارخانه های محلی به دنبال دستیابی به قیمت ۹۰۰ یورو به ازای هر تن ex-works در معاملات برای کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه ژانویه بوده اند.

با توجه به داده های ارائه شده توسط متال بولتن، تغییرات روزانه قیمت کویل نورد گرم فولادی در شمال اروپا و ایتالیا طی هفته منتهی به روز جمعه ۲۶ نوامبر را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

* تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی شمال اروپا در ماه آگوست برابر ۱۱۴۱٫۹۶ ، در ماه سپتامبر برابر ۱۰۸۹٫۴۵ و در ماه اکتبر برابر ۱۰۰۹٫۵۳ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا بود که در روز دوشنبه ۲۹ نوامبر به ۹۵۲٫۵۰ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا رسید. همچنین، میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در ماه آگوست برابر ۱۰۲۵٫۸۵ ، در ماه سپتامبر برابر ۹۹۴٫۸۶ و در ماه اکتبر برابر ۹۱۴٫۲۲ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا بود که در روز دوشنبه ۲۹ نوامبر به ۸۸۰ یورو در هر تن ex-whs شمال اروپا رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.