افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت اسلب فولادی صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)

شناسه : 57901 16 آذر 1400 - 18:00
قیمت اسلب صادراتی از کشورهای مشترک المنافع (CIS) در هفته منتهی به دوشنبه 6 دسامبر در بحبوحه تضعیف جو بازارهای خارج از کشور به کاهش خود ادامه داد.
کاهش قیمت اسلب فولادی صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)
پ
پ

قیمت اسلب صادراتی از کشورهای مشترک المنافع (CIS) در هفته منتهی به دوشنبه ۶ دسامبر در بحبوحه تضعیف جو بازارهای خارج از کشور به کاهش خود ادامه داد.

* عوامل کاهش قیمت اسلب فولادی CIS

به گزارش آرتان پرس، تضعیف جو بازار کاهش قیمت اسلب فولادی صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) عدم علاقه به واردات این محصول در ترکیه را به دنبال داشته است. البته این عامل به همراه کاهش ارزش لیر ترکیه بر قیمت و میزان و عرضه و تقاضای فولاد تخت و فولاد صادراتی HRC نیز بی تاثیر نبوده است. منابع در این زمینه خاطر نشان کردند:

«در حالی که در اواخر نوامبر این کاهش هم در حوزه دریای مدیترانه و هم در آسیا مشاهده شد، این هفته قیمت ها عمدتا در مقصد قبلی کاهش یافت و رکود نیز ناشی از جو منفی در بازارهای محموله های مسطح فولادی منطقه است».

* ارزیابی قیمت Fastmarkets

ارزش فولاد تخت داخلی با ضخامت ۸ تا ۴۰ میلی‌متر، مربوط به هفته قبل اروپای جنوبی حدود ۸۵۰ تا ۸۹۰ یورو (۹۶۳ تا ۱۰۰۸ دلار) در هر تن در اول دسامبر بود که نسبت به هفته قبل خود از ۸۸۰ تا ۹۱۰ یورو در هر تن یعنی حدود ۲۰ تا ۳۰ یورو کاهش داشت.

همچنین بر اساس ارزیابی Fastmarkets، در ۳ دسامبر قیمت هفتگی فولاد صادراتی HRC بندر اصلی فوب ترکیه ۸۵۰ – ۸۷۵ دلار در هر تن بود که نسبت به هفته گذشته تغییری تجربه نکرد، حال آنکه ارزش این محصول حدود ۴۰ – ۵۰ دلار در هر تن در مقایسه ماه به ماه با کاهش همراه بود.
علاوه بر این یکی از منابع خرید اسلب ترکیه با توضیح عدم علاقه به واردات در ترکیه اظهار کرد:

«ما با سهمیه ‌های اتحادیه اروپا، نرخ خرید بالا و کمبود کشتی‌ها و همچنین نوسانات ارز دچار مشکل هستیم و بازار محلی فولاد تخت به دلیل کاهش ارزش لیر متوقف شده است».

در همین حال، بر اساس گزارش وب سایت ارزی Oanda.com، در روز دوشنبه ۶ دسامبر، ارزش هر ۱۳٫۶۳ لیر ترکیه یک دلار بود، در حالی که در هفته گذشته هر ۱۲٫۲۸ لیر به یک دلار معامله می شد.

طبق اعلام منابع محلی، اسلب با مبدا اوکراین با قیمت ۶۵۰ دلار در هر تن cfr به ترکیه پیشنهاد می شد که بسته به بندر ترکیه معادل ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن فوب است. این در حالی است که، قیمت قابل اجرا برای انجام معاملات حدود ۶۳۵ – ۶۴۰ دلار در هر تن cfr (معادل ۶۰۰ – ۶۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه) ارزیابی شده و بنابراین در طی هفته گذشته هیچ رزروی در ترکیه صورت نگرفت.

علاوه بر این، در اروپا، حجم قابل توجهی از اسلب با مبدا روسیه از دریای بالتیک به قیمت ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار در هر تن cfr فروخته شد و این دومین باری است که تولید کننده در هفته های اخیر تناژهای قابل توجهی را به اروپا می فروشد.

یک منبع کارخانه ای مستقر در اوکراین موافقت کرد که قیمت قابل اجرا برای اسلب وارداتی در اروپا معادل ۶۷۰ دلار در هر تن cfr باشد که احتمالا به ۶۲۰ – ۶۲۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه باز خواهد گشت.

در نتیجه، ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای اسلب فولادی صادراتی فوب دریای سیاه، مربوط به کشورهای حوزه CIS از ۶۰۵ – ۶۵۰ دلار در هر تن در هفته گذشته به ۶۱۰ – ۶۲۵ دلار در هر تن فوب در ۶ دسامبر کاهش یافت.

به گزارش آرتان پرس، در آسیا نیز در هفته گذشته هیچ پیشنهاد جدیدی برای اسلب با مبدا کشورهای حوزه CIS شنیده نشد و آخرین فروش به قیمت ۶۷۰-۶۸۰ دلار در هر تن cfr در حدود یک هفته پیش صورت گرفت. یک منبع کارخانه روسی که به طور سنتی مواد را از بنادر خاور دور این کشور می فروشد در این باره معتقد است که تقریباً حجم محصولات رولی ژانویه به فروش رسیده و بنابراین این کارخانه در حال حاضر در بازار فعال نیست.

ورق فولادی صادراتی، فوب دریای سیاه، کشورهای حوزه CIS، دلار / تن

 قیمتتغییر
۰۶/۱۲/۲۱۶۱۷٫۵۰     –
STLM۷۲۷.۵۰-۱۵.۱۲%
STLY۵۳۰.۰۰۱۶.۵۱%
میانگین ماهانه
Nov 21۷۰۷.۰۰-۱۲.۶۶%
Oct 21۶۹۳.۱۳-۱۰.۹۱%
Sep 21۷۲۳.۱۳-۱۴.۶۱%

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.