افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت فولاد ضد زنگ چین

شناسه : 57956 18 آذر 1400 - 13:00 منبع : متال بولتن
پس از اینکه فشار فروش و تقاضای ضعیف در بازارهای چین حاکم شد، قیمت فولاد ضد زنگ در این کشور طی هفته گذشته کاهش یافت.
کاهش قیمت فولاد ضد زنگ چین
پ
پ

پس از اینکه فشار فروش و تقاضای ضعیف در بازارهای چین حاکم شد، قیمت فولاد ضد زنگ در این کشور کاهش یافت.

* احساسات در بازار چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت فولاد ضد زنگ داخلی چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر به دلیل فشار فروش و تقاضای ضعیف به شدت کاهش یافت.

* فولاد ضد زنگ داخلی چین

ارزیابی فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ داخلی چین که دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ بود در روز چهارشنبه ۸ دسامبر در محدوده ۱۶۶۰۰ – ۱۶۸۰۰ یوان (۲۶۰۵ – ۲۶۳۷ دلار) در هر تن شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل حدود ۸۰۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

به نقل از منابع خبری، کارخانه ‌های فولاد ضد زنگ مستقر در چین به کاهش قیمت‌ های کارخانه در طول هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر ادامه دادند تا برای بدست آوردن سهم بازار بجنگند.

فعالان بازار گزارش دادند یک کارخانه بزرگ فولادی مستقر در شرق چین، کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ (CRC) را با قیمت ۱۷۰۰۰ یوان در هر تن در روز چهارشنبه ۸ دسامبر عرضه کرد. باید توجه داشت که قیمت پیشنهادی از طرف این کارخانه نسبت به هفته قبل حدود ۷۰۰ یوان در هر تن افت داشته است.

شرکت آهن و فولاد Taiyuan  (Tisco) که تولیدکننده پیشرو فولاد ضد زنگ در چین است، قیمت مناقصه محموله فروکروم پر کربن تحویل در ماه دسامبر را حدود ۸۹۵ یوان به ازای هر تن کاهش داد و به ۹۴۰۰ یوان در هر تن رساند.

یک تاجر مستقر در Wuxi در مورد تقاضای فولاد ضد زنگ نقل کرد:

انتظار کاهش قیمت ها باعث کاهش تقاضا برای فولاد ضد زنگ در هفته گذشته شده است.

در این میان متال بولتن اعلام کرد که کاهش قیمت فولاد ضد زنگ قیمت مواد خام را نیز طی هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر کاهش داده است.

طبق ارزیابی قیمتی انجام شده توسط متال بولتن، قیمت آهن خام نیکل دار با عیار بالا و دارای محتوای NPI حدود ۱۰ – ۱۵٪، در بازار اسپات در محدوده ۱۴۵۰ – ۱۴۷۰ یوان در هر واحد نیکل ddp چین در تاریخ ۳ دسامبر گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل با کاهش ۱۰ یوان در هر تن همراه بود.

معامله گران گزارش دادند که قیمت یکی دیگر از مواد اولیه اصلی برا تولید محصولات فولادی به نام فروکروم نیز کاهش یافت.

* فولاد ضد زنگ صادراتی

با توجه به ارزیابی قیمتی انجام شده، شاخص کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ صادراتی دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۸ دسامبر در محدوده ۲۷۳۰ – ۲۸۴۰ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۲۰۰ – ۳۰۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین بررسی ها نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۸ دسامبر در محدوده ۲۷۳۰ – ۲۸۱۰ دلار در هر تن فوب چین اعلام شد. با توجه به آمار منتشر شده می توان دریافت قیمت این محصول نسبت به روز قبل کاهش ۹۰ – ۱۵۰ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

به نقل از چندین منبع خبری، تجارت خانه ها پیشنهادات صادراتی را به دنبال ضررهای داخلی کاهش داده و چندین معاملات را انجام دادند، اگرچه تناژ این محموله ها پایین بوده است.

یک کارخانه مستقر در شمال چین کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ را با قیمت ۲۸۴۰ دلار در هر تن فوب در روز چهارشنبه ۸ دسامبر عرضه کرد، اما سایر کارخانه های چینی معمولاً این محصول را با قیمت ۲۷۳۰ – ۲۷۸۰ دلار در هر تن فوب عرضه می کردند.

یک تاجر صادر کننده در مورد قیمت های اعلام شده در چین اظهار کرد:

قیمت‌های اعلام شده در چین در مقایسه با قیمت‌ های ارائه ‌شده توسط سایر تأمین‌ کنندگان، برای برخی خریداران جذاب بود.

به عنوان مثال، کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ اندونزی با قیمت ۳۲۳۵ تا ۳۲۵۰ دلار در هر تن فوب در روز چهارشنبه ۸ دسامبر عرضه می شد که محدوده ای بسیار بالاتر از قیمت های پیشنهادی از طرف چینی ها بوده است.

به نقل از متال بولتن کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ چین (HRC) در طول هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر با قیمت ۲۷۳۰ تا ۲۸۱۰ دلار در هر تن فوب عرضه می شد، اما تا زمان انتشار این خبر هیچ معامله ای برای این محصول شنیده نشده است.

یک تاجر صادراتی دیگر در مورد قیمت محصولات در چین بیان کرد:

قیمت کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ داخلی چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر در محدوده ۱۶۷۰۰ تا ۱۶۹۰۰ یوان در هر تن بود که حدود ۱۰۰ یوان در هر تن بالاتر از قیمت کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ گزارش شده است. بنابراین، پیشنهادات ارائه شده برای کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ صادراتی تقریباً در همان سطح قیمت کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ بود که خریداران آن را نپذیرفتند.

وی در ادامه تصریح کرد:

قیمت‌ های کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ معمولاً حداقل ۲۰۰ یوان در هر تن کمتر از قیمت‌های کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ می باشد زیرا هزینه نورد مربوط به کویل نورد سرد بیشتر است.

* فولاد ضد زنگ وارداتی

ارزیابی متال بولتن نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ وارداتی ۲ میلی متری و درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۸ دسامبر در محدوده ۲۷۸۰ – ۲۸۲۰ دلار در هر تن cif آسیای شرقی اعلام شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل با کاهش ۱۷۰ – ۱۹۰ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

همچنین طبق برآوردهای انجام شده قیمت کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ وارداتی درجه ۳۰۴ در روز چهارشنبه ۸ دسامبر در محدوده ۲۷۵۰ – ۲۸۰۰ دلار در هر تن cif آسیای شرقی گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل کاهش ۱۲۰ – ۱۳۰ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

فعالان بازار اعلام کردند پیشنهادات شنیده شده از طرف تولید کنندگان برای کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ در روز چهارشنبه ۸ دسامبر بین ۲۷۸۰ تا ۲۸۲۰ دلار در هر تن cif آسیای شرقی و برای کویل نورد گرم فولادی ضد زنگ در محدوده ۲۷۵۰ تا ۲۸۰۰ دلار در هر تن cif بود.

یک وارد کننده مستقر در چین نقل کرد:

پیشنهادات ارائه شده برای فولاد ضد زنگ وارداتی چین بسیار کمتر از هفته قبل بود، اما تقاضا همچنان در شرق آسیا ضعیف بود زیرا قیمت‌ های داخلی آنها پایین تر اعلام شده بود.

به نقل از متال بولتن برخی دیگر از کارخانه ‌های بزرگ مستقر در منطقه قیمت ‌های فولاد ضد زنگ را کاهش دادند، بنابراین بازار از محصولات وارداتی حمایت نکرد.

به عنوان مثال، دو کارخانه بزرگ تولید کننده فولاد ضد زنگ در تایوان، قیمت های موجود در داخل فهرست را برای سفارشات داخلی دسامبر حدود ۲۰۰۰ – ۳۰۰۰ دلار NT (72 – 108 دلار) در هر تن کاهش دادند.

* تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد سرد فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت کویل نورد سرد فولادی ضد زنگ داخلی ۲ میلی متری و درجه ۳۰۴ چین در ماه سپتامبر برابر ۲۰۲۲۰ ، در ماه اکتبر برابر ۲۱۰۱۶٫۶۷ و در ماه نوامبر برابر ۱۹۱۷۵ یوان در هر تن ex-whs چین بود که در روز چهارشنبه ۸ دسامبر به ۱۶۷۰۰ یوان در هر تن ex-whs چین رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.