افزونه جلالی را نصب کنید. 3 جماد أول 1444 Saturday, 26 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

حمایت از قیمت سیم مفتول فولادی در شمال اروپا

شناسه : 57959 18 آذر 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
پس از اینکه تقاضا برای سیم مفتول فولادی در اروپا افزایش یافت، خریداران محصولات فولادی مربوط به ماه ژانویه را رزرو کردند و این امر باعث ثبات قیمت سیم مفتول در اروپا شد.
حمایت از قیمت سیم مفتول فولادی در شمال اروپا
پ
پ

پس از اینکه تقاضا برای سیم مفتول فولادی در اروپا افزایش یافت، خریداران محصولات فولادی مربوط به ماه ژانویه را رزرو کردند و این امر باعث ثبات قیمت سیم مفتول در اروپا شد.

* تغییرات قیمت سیم مفتول فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت سیم مفتول فولادی در شمال اروپا در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر تقریبا ثابت بود و افزایش جزئی داشت. در نتیجه این امر باعث شد که از تقاضای خوب مصرف کننده نهایی حمایت شود.

ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت سیم مفتول فولادی داخلی شمال اروپا در محدوده ۸۲۰ – ۸۴۰ یورو (۹۲۴ – ۹۴۶ دلار) در هر تن در روز چهارشنبه ۸ دسامبر بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۸۱۰ – ۸۴۰ یورو در هر تن بود حدود ۱۰ یورو در هر تن کاهش یافت.

به نقل از منابع خبری، به طور کلی، فعالیت تجاری در منطقه اروپای شمالی خوب باقی مانده و خریداران محصولات فولادی را برای ماه ژانویه رزرو کردند.

یک منبع مستقر در اروپای شمالی نقل کرد:

سفارشات جدید در راه است و میزان خرید در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر خوب بوده است.

فعالان بازار گزارش دادند تقاضای مصرف کننده نهایی برای سیم مفتول فولادی در منطقه نیز خوب باقی مانده است. علاوه بر این، کاهش اخیر قیمت محصولات نهایی سیم جوش متوقف شده است و از قیمت سیم مفتول حمایت می کند.

به نقل از متال بولتن، سیم مفتول فولادی با قیمت ۸۲۰ تا ۸۴۰ یورو در هر تن در روز چهارشنبه ۸ دسامبر در منطقه شمال اروپا معامله می شد. همچنین برخی از کارخانه ها سعی در افزایش قیمت داشتند و ادعا می کردند تولید محصولات فولادی هزینه بالایی داشته است.

یک تاجر در مورد قیمت محصولات در اروپا نقل کرد:

من فکر می‌کنم کارخانه‌ها با توجه به اینکه عملاً هیچ گزینه وارداتی وجود ندارد و تعطیلات آغاز شده است، شانس دریافت قیمت بالاتر را دارند.

معامله گران گزارش دادند شرکت Badische Stahlwerke آلمان از دسامبر تا ژانویه برای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده متوقف خواهد شد. همچنین به نقل از چندین منبع خبری کارخانه Thy Marcinelle در بلژیک در ماه ژانویه ۲۰۲۲ برای تعمیر و نگهداری تعطیل خواهد شد.

در این میان متال بولتن نقل کرد که شنیده شده است گزینه های سیم مفتول وارداتی برای خریداران اروپایی به دلیل عدم وجود سهمیه رایگان برای تامین کنندگان کلیدی محدود بوده است.

یکی از خریداران در مورد پیشنهادات ارائه شده از روسیه اظهار کرد:

پیشنهادات ارائه شده برای سیم مفتول فولادی از طرف روسیه در حال حاضر بسیار خوب است. اما خطر بزرگی که وجود دارد مسئله سهمیه بندی می باشد.

در همین حال منابع خبری اعلام کردند اوکراین تنها ۳۳۰۷۵ تن یا ۲۴٫۴۰ درصد از کل ۱۳۵۵۰۶ تن تخصیص خود را برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ مصرف کرده است.

آخرین پیشنهادات شنیده شده از طرف کارخانه اوکراین در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۸ دسامبر ۸۰۰ دلار در هر تن فوب گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به اواخر نوامبر ۲۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین چند پیشنهاد جذاب برای سیم مفتول فولادی از طرف شرق دور در روز چهارشنبه ۸ دسامبر وجود داشت. قابل توجه است که برخی از تامین کنندگان سیم مفتول را با قیمت کمتر از ۷۰۰ دلار در هر تن فوب به اروپا عرضه می کردند، اما با توجه به منابع، هزینه حمل و نقل حداقل ۱۲۰ دلار در هر تن بود.

یک منبع دیگر موجود در اروپا اظهار کرد:

از نظر تئوری، پیشنهادات ارائه شده برای سیم مفتول فولادی از طرف شرق دور جالب به نظر می رسد، اما باید توجه داشت که حمل و نقل بسیار گران می باشد.

* تحلیل میانگین قیمت های سیم مفتول فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت سیم مفتول فولادی داخلی شمال اروپا در ماه سپتامبر برابر ۸۸۱ ، در ماه اکتبر برابر ۸۱۵ و در ماه نوامبر برابر ۸۲۷٫۵ یورو در هر تن بود که در روز چهارشنبه ۸ دسامبر به ۸۳۰ یوان در هر تن رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.