افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تضعیف بازار صادراتی اسلب CIS به دلیل قیمت های پایین تر

شناسه : 58209 23 آذر 1400 - 13:00 منبع : متال بولتن
قیمت ها در بازار صادرات اسلب CIS در طول هفته منتهی به دوشنبه 13 دسامبر به روند کاهشی خود ادامه داد و معاملات و مذاکرات در سطوح پایین تری نسبت به هفته قبل شنیده شد.
تضعیف بازار صادراتی اسلب CIS به دلیل قیمت های پایین تر
پ
پ

قیمت ها در بازار صادراتی اسلب CIS در طول هفته منتهی به دوشنبه ۱۳ دسامبر به روند کاهشی خود ادامه داد و معاملات و مذاکرات در سطوح پایین تری نسبت به هفته قبل شنیده شد.

* قیمت اسلب CIS

به گزارش آرتان پرس، تقاضا عمدتاً در اروپا مشاهده شد. یک محموله اسلب ۲۰,۰۰۰ تنی اوکراینی که برای حمل در ژانویه برنامه ریزی شده بود، به اروپای مرکزی به قیمت ۶۵۰ تا ۶۵۶ دلار در هر تن فروخته شد. همچنین محموله اسلب اوکراینی در پایان هفته گذشته به قیمت ۶۸۰ دلار در هر تن cfr به ایتالیا فروخته شده است. هزینه حمل و نقل به ایتالیا اخیراً توسط منابع بازار ۳۵ تا ۴۰ دلار در هر تن ذکر شده است که قیمت معامله را معادل ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه می کند.

فروش قبلی از اوکراین به ایتالیا با قیمت ۷۱۰ دلار در هر تن cfr (670 تا ۶۷۵ دلار در هر تن فوب) در نیمه دوم نوامبر انجام شد. مشتریان ایتالیایی معمولا اسلب را برای تولید ورق های ضخیم (پلیت) می‌خرند، اما اروپای مرکزی آن را برای تولید ورق های نازک یا همان کویل نورد گرم خریداری می کند. این یکی از دلایل تفاوت قیمت اسلب CIS اوکراین است.

آخرین ارزیابی Fastmarkets برای ورق داخلی جنوب اروپا ۸۴۰ تا ۸۷۰ یورو (۹۴۶ تا ۹۸۰ دلار) در هر تن در ۸ دسامبر بود که از ۸۵۰ تا ۸۹۰ یورو به ازای هر تن هفته قبل ۱۰ تا ۲۰ یورو کاهش داشت.

در هفته گذشته برخی از مشتریان در آمریکای شمالی و آسیا تقاضای خوبی به اسلب CIS نشان دادند، هرچند در مقایسه با اروپا در سطح پایین‌تری قرار داشت.

یک کارخانه از روسیه قیمت قابل اجرا برای اسلب CIS را ۶۰۰ دلار در هر تن فوب تخمین زد. در همین حال، یک بازرگانی اروپایی انتظار دارد که در دور جدید فروش، قیمت اسلب CIS در بحبوحه کاهش هزینه های فولاد تخت در سطح جهانی به ۵۸۰ دلار در هر تن فوب کاهش یابد.

Fastmarkets قیمت صادراتی اسلب CIS را ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن در روز دوشنبه ارزیابی کرد که از ۶۱۰ تا ۶۲۵ دلار در هر تن هفته قبل ۵ تا ۱۰ دلار کاهش یافت.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.