جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش صادرات اسلب ایران

شناسه : 583 14 اسفند 1395 - 9:29

صادرات اسلب ایران به لطف بازار مطلوب در خاور دور افزایش یافته است . پیشنهادهای ورق گرم چین در این منطقه همچنان بالا است درحالیکه دیگرعرضه کنندگان اسلب هم یا با محدودیت مواجه هستند و یا پیشنهادهای بالائی مطرح کرده اند.

پ
پ

در نتیجه از آخرین محموله ثبت شده اسلب برای ماه مارس کارخانه های ایران قیمت های اسلب صادراتی خود را ۵ تا ۱۰ دلار افزایش دادند و پیشنهادها را به ۳۹۵ تا ۴۰ دلار FOB برای تحویل در ماه آوریل رسانده اند . در هفته گذشته فولاد خوزستان ۵۰ هزار تن اسلب را با قیمت ۴۰۰ دلار FOB معادل ۴۲۰ دلار CFR تحویل ماه آوریل به تایوان فروخته است . منبعی موثق از کارخانه فولاد خوزستان به متال اکسپرت گفته است کلیه سفارشات ما برای ماه آوریل تکمیل شده و برای قیمت های جدید تصمیم گیری خواهیم کرد . هفته گذشته در تایوان هیچ پیشنهاد رسمی از سوی روس ها مطرح نبوده است و قیمت اسلب برزیلی ها هم حداقل ۲۰ دلار بیشتر از رنج قیمت ایران گزارش شده است . یک تاجر آسیائی می گوید کارخانه های ایرانی معمولاً پیشنهادهای رقابتی مطرح می کنند .
فولاد هرمزگان هم از دیگر صادرکنندگان مطرح اسلب ایران است و البته در بازارهای صادراتی بسیار فعال عمل می کند . این کارخانه در حال چانه زنی با مشتریان خود برای فروش با قیمت ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار FOB تحویل ماه آوریل است اما تاکنون هیچ فروشی با این قیمت نداشته است . منبعی نزدیک به فولاد هرمزگان می گوید سیاست ما تغییر کرده و در حال حاضر ترجیح می دهیم بجای بازار داخلی بیشترین فروش خود را در بازارهای خارجی داشته باشیم . اگرچه تایوان و تایلند اصلی ترین مقاصد برای صادرات هستند اما کارخانه در تلاش برای یافتن بازارهای دیگر هم هست و بدلیل کمبود برخی تجهیزات در برزیل شاید بتوانیم در آنجا هم فروش هائی داشته باشیم .
طبق اطلاعات انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در طول ده ماه نخست سال ۱۳۹۵ صادرات اسلب این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن افزایشی ۲۵ برابری را تجربه کرده و به ۱ میلیون و ۵ هزار تن رسیده است .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.