افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش نگرانی مربوط به مالیات بر صادرات کویل نورد گرم چین

شناسه : 58501 27 آذر 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
پس از اعلام میزان مالیات بر واردات و صادرات توسط وزارت دارایی چین در روز چهارشنبه، نگرانی ها در مورد افزایش مالیات بر صادرات کاهش یافت و قیمت کویل نورد گرم چین به روند صعودی خود ادامه داد.
کاهش نگرانی مربوط به مالیات بر صادرات کویل نورد گرم چین
پ
پ

پس از اعلام میزان مالیات بر واردات و صادرات توسط وزارت دارایی چین در روز چهارشنبه، نگرانی ها در مورد افزایش مالیات بر صادرات کاهش یافت و قیمت کویل نورد گرم چین به روند صعودی خود ادامه داد.

* تغییرات قیمت کویل نورد گرم

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر به دلیل افزایش معاملات آتی روند صعودی خود را حفظ کرد. این در حالی است که خیال صادرکنندگان نسبت به پرداخت مالیات اضافه پس از اعلام رسمی وزارت دارایی برای مالیات سال ۲۰۲۲ راحت شد و نگرانی کمتری نسبت به این موضوع دارند.

* کویل نورد گرم داخلی چین

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر در محدوده ۴۹۰۰ – ۴۹۲۰ یوان (۷۷۰ – ۷۷۳ دلار) در هر تن گزارش شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۱۰ تا ۲۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند که افزایش شدید در معاملات آتی کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر منجر به جو صعودی در بازار اسپات شد.

همچنین یک تحلیلگر صنعت در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر بیان کرد که داده های هفتگی خوب برای کویل نورد گرم فولادی داخلی چین باعث افزایش سودهای معاملات آتی شده است.

به نقل از یک ارائه دهنده اطلاعات صنعت محلی، مصرف آشکار کویل نورد گرم فولادی داخلی در چین طی هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر حدود ۳.۰۸ میلیون تن شنیده شد. این در حالی است که میزان مصرف این محصول نسبت به هفته قبل با افزایش ۲۶۷۰۰۰ تن همراه بوده است.

یک تاجر مستقر در شانگهای در مورد حجم فروش محصولات خود اظهار کرد:

حجم فروش کویل نورد گرم فولادی من در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر بیشتر از روز چهارشنبه بوده و این امر اعتماد من را نسبت به کاهش موجودی انبارها تا قبل از پایان ماه دسامبر تقویت کرده است.

* کویل نورد گرم صادراتی چین

با توجه به ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن شاخص کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر حدود ۷۷۳.۶۵ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۰.۵۶ دلار در هر تن صعود کرده است.

به نقل از منابع خبری وزارت دارایی در روز چهارشنبه ۱۵ دسامبر بدون اشاره به تغییری در صادرات کویل نورد گرم فولادی، از حقوق واردات و صادرات خود برای سال ۲۰۲۲ رونمایی کرد، بنابراین نگرانی های بازار در مورد افزایش مالیات بر صادرات از بین رفت. همچنین فعالان بازار اکنون انتظار دارند تا زمانی که قیمت ها جذاب باشد، شاهد فعالیت بیشتری در بازار باشند.

با این حال تحلیل گران صنعت اعلام کردند بازار صادرات کویل نورد گرم در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر به دلیل شکاف بین پیشنهادات ارائه شده از سوی خریداران و فروشندگان ضعیف بوده است.

در این میان متال بولتن نقل کرد کارخانه های تولید کننده محصولات فولادی، ورق سیاه فولادی صادراتی نوع SS400  از چین را در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر تا قیمت ۸۱۰ دلار در هر تن فوب چین عرضه می کردند. این در حالی است که باید توجه داشت قیمت پیشنهادی از طرف تجارت خانه ها برای همان محصول حدود ۷۷۵ دلار در هر تن فوب شنیده می شد.

یک تاجر صادراتی مستقر در شرق چین در مورد قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی اظهار کرد:

قیمت قابل اجرا برای فروشندگان کویل نورد گرم فولادی صادراتی در چین در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر کمتر از ۷۷۰ دلار در هر تن فوب نیست، اما خریداران فقط ۷۵۵ دلار در هر تن فوب را برای این محصول پیشنهاد داده اند. بنابراین به عقیده من هیچ معامله ای نمی تواند برای این محصول طی این هفته منعقد شود.

* شنیده ها از بازار

یک تحلیل گر صنعت در مورد نرخ تولید کویل نورد گرم فولادی نقل کرد:

ابهام عمده در بازار ورق سیاه این است که آیا تانگشان که مرکز بزرگ تولید کویل نورد گرم فولادی است، نرخ تولید را در ماه های ژانویه و فوریه برای بهبود کیفیت هوا در طول بازی‌های المپیک زمستانی (۴ تا ۲۰ فوریه) کاهش خواهد داد یا خیر. اگر چنین شود، ممکن است عرضه کاهش یابد و قیمت ها افزایش یابد. در غیر این صورت، ممکن است قیمت ها در دوره ضعیف فصلی کاهش یابد.

* بورس آتی شانگهای

به نقل از فعالان بازار بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه می در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر با قیمت ۴۷۱۹ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی این محصول نسبت به روز چهارشنبه ۱۵ دسامبر حدود ۱۱۰ یوان در هر تن افزایش داشته است.

* تحلیل میانگین قیمت کویل نورد گرم در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲.۱۵ ، در ماه اکتبر برابر ۹۰۶.۷۹ و در ماه نوامبر برابر ۷۹۱.۵۱ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر به ۷۷۳.۶۵ دلار در هر تن فوب چین رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه سپتامبر برابر ۵۷۷۲، در ماه اکتبر برابر ۵۶۶۰.۹۴ و در ماه نوامبر برابر ۴۸۲۵.۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز  پنج شنبه ۱۶ دسامبر به ۴۸۲۵.۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.