افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت آهن خام صادراتی از دریای سیاه در پی افزایش فروش

شناسه : 58604 28 آذر 1400 - 11:00 منبع : متال بولتن
با توجه به اینکه میزان فروش آهن خام صادراتی از دریای سیاه به مناطقی مانند ایتالیا و چین افزایش یافت، قیمت این محصول روند نزولی پیدا کرد.
کاهش قیمت آهن خام صادراتی از دریای سیاه در پی افزایش فروش
پ
پ

با توجه به اینکه میزان فروش آهن خام صادراتی از دریای سیاه به مناطقی مانند ایتالیا و چین افزایش یافت، قیمت این محصول روند نزولی پیدا کرد.

* تغییرات قیمت آهن خام در منطقه دریای سیاه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت آهن خام صادراتی از منطقه دریای سیاه در طول هفته منتهی به روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر به دلیل فروش محموله های جدید به ایالات متحده و ایتالیا با قیمت های پایین تر کاهش یافت.

ارزیابی فست مارکت نشان داد قیمت آهن خام دارای محتوای بالای منگنز و صادر شده از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر در محدوده ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۵۰۵ تا ۵۲۰ دلار در هر تن بود با کاهش حدود ۵ تا ۱۵ دلاری همراه بود.

فعالان بازار اعلام کردند آهن خام صادراتی از روسیه به ایالات متحده در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر در محدوده ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار در هر تن cfr فروخته شد. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده معادل ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن فوب می باشد.

در همین حال متال بولتن گزارش داد که فروش آهن خام اوکراینی به ایتالیا با قیمت ۵۴۰ – ۵۴۵ دلار در هر تن cfr شنیده شد که معادل ۵۰۰ – ۵۰۵ دلار در هر تن فوب می باشد.

با توجه به ارزیابی هفتگی متال بولتن، قیمت آهن خام وارداتی به ایتالیا در روز پنج شنبه ۱۶ دسامبر در محدوده ۵۴۰ – ۵۴۵ دلار در هر تن cfr ایتالیا گزارش شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که برابر ۵۵۵ – ۵۶۵ دلار در هر تن بود حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار کاهش یافته است.

یک تاجر بین المللی در مورد تجارت در روسیه گفت:

تجارت در منطقه دریای سیاه مجدداً آغاز شده است، اما در روسیه محموله های مربوط به دسامبر و ژانویه در دسترس می باشد. در نتیجه این امر به خریداران فرصتی برای مذاکره با قیمت های پایین تر را می دهد.

در همین حال معامله گران خبر دادند که فعالیت در چین افزایش یافته است و برخی از حجم آهن خام می تواند توسط خریداران در این کشور خریداری شود و در نتیجه این فعالیت ها می تواند به جو بازار کمک بسیاری کند.

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی قیمتی انجام شده توسط متال بولتن نشان داد شاخص آهن خام صادراتی دارای محتوای منگنز کم از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنج ‌شنبه ۱۶ دسامبر حدود ۵۵۰ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک CIS قیمت گذاری شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت این محصول نسبت به هفته قبل به دلیل در دسترس بودن بسیار کم مواد اولیه در منطقه بدون تغییر بوده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.