افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

محصولات فولادی آسیا / گزارش قیمتی هفته سوم دسامبر

شناسه : 58622 28 آذر 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
قیمت محصولات فولادی داخلی، وارداتی و صادراتی آسیا طی هفته گذشته به دلیل مواردی مانند افزایش قیمت‌ های معاملات آتی و افزایش پیشنهادات از سوی برخی کارخانه ‌ها و موارد اینچنینی روند مشخصی نداشت و در برخی موارد کاهش و در برخی افزایش یافته است.
محصولات فولادی آسیا / گزارش قیمتی هفته سوم دسامبر
پ
پ

قیمت محصولات فولادی داخلی، وارداتی و صادراتی آسیا طی هفته گذشته به دلیل مواردی مانند افزایش قیمت‌ های معاملات آتی و افزایش پیشنهادات از سوی برخی کارخانه ‌ها و موارد اینچنینی روند مشخصی نداشت و در برخی موارد کاهش و در برخی افزایش یافته است.

* تغییرات قیمت در بازار محصولات فولادی آسیا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت محصولات فولادی آسیا در هفته ای که گذشت، به دلیل مواردی مانند افزایش قیمت‌ های معاملات آتی و افزایش پیشنهادات از سوی برخی کارخانه ‌ها، کاهش تقاضا ناشی از شرایط سرد زمستان، اوضاع نامساعد در بازارهای پایین دستی، و افزایش موارد مبتلا به کووید-۱۹ در برخی کشورها، کاهش فعالیت ساختمانی و جو ضعیف بازار در مورد همه محصولات داخلی، وارداتی و صادراتی روند مشخصی نداشت.

*  کوتاه از بازار محصولات فولادی آسیا

قیمت کویل نورد گرم در بازار داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر حدود ۸۰ یوان در هر تن افزایش یافت. این در حالی است که به نقل از منابع خبری معاملات آتی قبل از کاهش قیمت به بالاترین سطح دو هفته ‌ای خود رسید و قیمت پایانی در آن کمتر از روز قبل بود.

قیمت کویل نورد گرم در بازار صادراتی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر کاهش بسیار جزئی داشت. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند علی ‌رغم افزایش قیمت‌ های معاملات آتی و افزایش پیشنهادات از سوی برخی کارخانه ‌ها، افزایش قیمت‌ های قابل اجرا برای صادرات کویل نورد گرم چین در هفته منتهی به روز جمعه با مشکل رو به رو بود.

قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی هند در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر اندکی کاهش یافت. این در حالی است که به نقل از منابع خبری، کارخانه ها با وجود کاهش شدید قیمت های صادراتی، نتوانسته اند تناژهای بزرگ صادر کنند.

قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار داخلی هند در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر ثابت بود. با این وجود معامله‌گران کویل نوردگرم را با تخفیف حدود ۲۰۰۰ روپیه (۲۶ دلار) در هر تن در مقایسه با قیمت‌ اعلام شده از طرف کارخانه ها به فروش می‌رسانند.

قیمت کویل نورد گرم فولادی وارد شده به هند در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر کاهش یافت. این در حالی است که فعالان بازار اعلام کردند کارخانه های هند نیز تحت فشار کاهش قیمت کویل نورد گرم عرضه شده به واردکنندگان هندی قرار داشتند.

قیمت کویل نورد گرم فولادی وارد شده به ویتنام در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر نسبت به هفته قبل کاهش یافت. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند روند نزولی در بازار وارداتی این محصول به ویتنام ناشی از این بود که فولادسازان داخلی پیشنهادات خود را برای محموله مربوط به ماه فوریه کاهش دادند.

* قیمت قراضه فولادی در بازار محصولات فولادی آسیا

قیمت قراضه فولادی داخلی ویتنام در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. فعالان بازار معتقد بودند که اکنون خرید قراضه فایده ای ندارد زیرا اوضاع در بازارهای پایین دستی بسیار نامساعد است.

قیمت قراضه فولادی داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل افزایش یافت. به گفته منابع بازار، بهبود قیمت قراضه داخلی چین در بحبوحه جو بهتر در بازارهای فولاد جهانی اتفاق افتاده است.

قیمت قراضه وارداتی ویتنام در طی هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر حدود ۱۰  دلار در هر تن کاهش یافت. این در حالی است که منابع خبری گزارش دادند ویتنام حدود دو ماه است که به دلیل تقاضای ضعیف و افزایش موارد مبتلا به کووید-۱۹ در سراسر کشور، از واردات قراضه فولادی خودداری کرده است.

قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور هند در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر اندکی کاهش یافت. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند کاهش قیمت ها به دلیل گزارشات مبنی بر معاملات با قیمت پایین تر و جو ضعیف بازار بود.

قیمت قراضه فولادی وارداتی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر افزایش بسیار جزئی یافت. فعالان بازار گزارش دادند علی رغم بهبود وضعیت، علاقه واردات در چین همچنان پایین باقی مانده است.

قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور پاکستان در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر نیز روند نزولی داشت.  این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند جو ضعیف بازار بر کاهش قیمت این محصول تاثیر گذاشته است.

قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور تایوان در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر به روند کاهش خود ادامه داد. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند علت کاهش قیمت این محصول فروش ضعیف فولاد پایین ‌دستی و سایر شاخص ‌های نزولی مانند تقاضای ناچیز برای قراضه وارداتی در بازار ترکیه بود.

قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. منابع خبری اعلام کردند که کاهش خرید در بازار ترکیه منجر به کندی سایر بازارهای جهانی شده است.

قیمت قراضه فولادی وارد شده به کشور کره جنوبی در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر  اندکی کاهش یافت. منابع خبری اعلام کردند کاهش فعالیت ساختمانی در کره جنوبی، همراه با کاهش جزئی قیمت ‌های ژاپن، بازارهای قراضه فولادی کره را در یک هفته گذشته در وضعیت رکود نگه داشته است.

* قیمت بیلت و میلگرد در بازار محصولات فولادی آسیا

قیمت بیلت فولادی وارد شده به کشور چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر حدود ۵ دلار در هر تن افزایش یافت. منابع خبری اعلام کردند خریداران چینی می توانند به زودی خرید بیلت فولادی وارداتی خود را در شرایطی که تقاضای داخلی افزایش یافته، از سر بگیرند.

قیمت بیلت فولادی وارد شده به مانیلا در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر  اندکی کاهش یافت و به زیر ۶۴۰ دلار در هر تن رسید.

قیمت بیلت  و میلگرد فولادی در بازار داخلی هند در هفته منتهی به روز جمعه  ۱۷ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغیر بود.

قیمت میلگرد فولادی داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷  ماه دسامبر اندکی کاهش یافت. فعالان بازار اعلام کردند که قیمت این محصول به دلیل کاهش تقاضا ناشی از شرایط سرد زمستان روند نزولی یافت.

قیمت ورق فولادی صادراتی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند فعالیت‌ های معاملاتی در بازار همچنان ضعیف بوده است.

قیمت ورق فولادی داخلی چین در هفته منتهی به روز جمعه ۱۷ ماه دسامبر نسبت به هفته قبل اندکی کاهش یافت.

* قیمت داخلی محصولات فولادی آسیا

قیمت داخلی محصولات فولادی آسیا در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود که در جدول زیر مشاهده می کنید.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
کویل نورد گرم چین۴۷۷۰-۴۸۰۰ یوان۴۷۰۰-۴۷۱۰ یوان
میلگرد فولادی چین۴۶۹۰-۴۷۳۰ یوان۴۷۰۰-۴۷۵۰ یوان
قراضه فولادی چین۳۴۲۰-۳۴۷۰ یوان۳۲۴۰-۳۳۵۰ یوان
قراضه فولادی ویتنام۵۲۵-۵۳۰ دلاربدون تغییر
بیلت فولادی هند۴۱۲۰۰-۴۱۴۰۰ روپیهبدون تغییر
میلگرد فولادی هند۴۵۲۰۰-۴۵۴۰۰ روپیهبدون تغییر
کویل نورد گرم هند۶۷۰۰۰-۶۷۵۰۰ روپیهبدون تغییر
ورق فولادی چین۵۱۰۰ یوان۵۱۲۰-۵۱۵۰ یوان

* قیمت وارداتی محصولات فولادی آسیا

قیمت واردات محصولات فولادی آسیا در هفته گذشته با نوساناتی همراه بود که در جدول زیر مشاهده می کنید.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
قراضه هند۴۴۵-۴۶۰ دلار۴۵۰-۴۶۰ دلار
قراضه پاکستان۵۴۱.۲۱ دلار۵۵۳.۹۰ دلار
قراضه ویتنام۴۸۵ دلار۴۹۵-۵۰۰ دلار
قراضه تایوان۴۴۵ دلار۴۵۰ دلار
قراضه چین۴۸۳.۳۳ دلار۴۸۰ دلار
قراضه ترکیه۴۶۳.۵ دلاربدون تغییر
قراضه کره جنوبی۵۰۰-۵۱۰ دلار۵۱۰ دلار
بیلت فولادی چین۶۱۰-۶۲۰ دلار۶۱۰-۶۱۵ دلار
بیلت فولادی مانیلا۶۲۵-۶۳۰ دلار۶۳۵-۶۴۰ دلار
کویل نورد گرم ویتنام۷۸۵-۷۹۰ دلار۸۳۰-۸۴۰ دلار
کویل نورد گرم هند۸۱۰-۸۱۵ دلار۸۳۰-۸۳۵ دلار

* قیمت صادراتی محصولات فولادی آسیا

نوسانات قیمت صادراتی محصولات فولادی آسیا در جدول زیر آمده است.

محصولاتقیمت هفته جاریقیمت هفته گذشته
کویل نورد گرم چین۷۶۹.۷۱ دلار۷۷۶.۵۳ دلار
ورق فولادی چین۸۰۵-۸۱۵ دلاربدون تغییر
کویل نورد گرم هند۷۵۰-۷۶۰ دلار۷۶۰-۸۰۰ دلار

قیمت‌ ها در جداول به ازای هر تن محاسبه شده است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.