افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

نامشخص بودن روند قیمت فولاد تخت ترکیه

شناسه : 58682 29 آذر 1400 - 13:00 منبع : متال بولتن
روند قیمت در بازار فولاد تخت ترکیه در هفته منتهی به جمعه 17 دسامبر به دلیل کاهش ارزش پول این کشور نامشخص بود.
نامشخص بودن روند قیمت فولاد تخت ترکیه
پ
پ

روند قیمت در بازار فولاد تخت ترکیه در هفته منتهی به جمعه ۱۷ دسامبر به دلیل کاهش ارزش پول این کشور نامشخص بود.

* کاهش ارزش لیر

به گزارش آرتان پرس، ارزش لیر ترکیه در ماه اکتبر و نوامبر پس از کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی این کشور کاهش یافت. بانک مرکزی در تاریخ ۱۶ دسامبر مجدداً نرخ سود را از ۱۵ درصد به ۱۴ درصد کاهش داد و این منجر به کاهش شدید ارزش لیر شد، به طوری که بر اساس وب سایت نرخ ارز Oanda.com، در ۱۷ دسامبر ۱۵.۳۳۹۹ لیر با ۱ دلار معامله شد، در حالی که در ۱ اکتبر ۸.۸۹۲۴ لیر معادل ۱ دلار بود. در نتیجه، خریداران کویل تخت ترکیه به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی و معامله شدن این محصول به دلار آمریکا، برای رزرو مواد تردید داشتند، با این حال تولیدکنندگان کویل ترکیه همچنان در طول هفته سفارشات فوریه را می پذیرفتند.

* قیمت های داخلی

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی فولاد تخت نورد گرم ترکیه ۸۱۰ تا ۸۳۰ دلار در هر تن در ۱۷ دسامبر بود که از ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار در هر تن ۱۰ دسامبر کاهش یافت و تولیدکنندگان این محصول را به قیمت ۸۵۰ تا ۸۶۰ دلار در هر تن عرضه کردند. قیمت فولاد تخت نورد سرد ترکیه نیز طی هفته کاهش یافت و تولیدکنندگان آن را به قیمت ۱۰۱۰ دلار به ازای هر تن ارائه می‌کردند که در مقایسه با ۱۰۳۰ دلار به ازای هر تن هفته گذشته کاهش داشت. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی فولاد تخت نورد سرد ترکیه ۹۹۰ تا ۱۰۱۰ دلار در هر تن در روز جمعه بود که از ۱۰۱۰ تا ۱۰۳۰ دلار در هر تن ۱۰ دسامبر کاهش یافت.

* صادرات فولاد تخت ترکیه

فولاد تخت نورد گرم صادراتی ترکیه با ۸۳۰ تا ۸۶۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد که از ۸۵۰ تا ۸۶۰ دلار به ازای هر تن فوب هفته گذشته کاهش یافت، اما خریداران برای هر تن فوب ۸۲۰ تا ۸۳۰ دلار پیشنهاد دادند. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات کویل نورد گرم ترکیه ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار در هر تن در ۱۷ دسامبر بود که از ۸۵۰ تا ۸۶۰ دلار در هر تن ۱۰ دسامبر کاهش یافت.

* واردات فولاد تخت

به گزارش آرتان پرس، اوکراین فولاد تخت نورد گرم را با ۸۱۵ تا ۸۳۰ دلار در هر تن cfr و هند آن را با ۸۰۰ دلار به ازای هر تن cfr به ترکیه ارائه کرد، اما خریداران قیمت قابل اجرا را ۷۹۰ دلار در هر تن cfr ارزیابی کردند. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد گرم ترکیه ۷۹۰ تا ۸۱۵ دلار در هر تن در ۱۷ دسامبر بود که از ۸۱۵ تا ۸۳۵ دلار در هر تن ۱۰ دسامبر کاهش یافت؛ همچنین ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای واردات فولاد تخت نورد سرد ترکیه ۹۴۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن در ۱۷ دسامبر بود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.