افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا در آستانه تعطیلات

شناسه : 58740 30 آذر 1400 - 12:00 منبع : متال بولتن
با توجه به پیش رو بودن تعطیلات در ماه ژانویه، میزان تقاضا در بخش خودروسازی کاهش یافته و این امر منجر به ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا شد.
ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا در آستانه تعطیلات
پ
پ

با توجه به پیش رو بودن تعطیلات در ماه ژانویه، میزان تقاضا در بخش خودروسازی کاهش یافته و این امر منجر به ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا شد.

* کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپا در ابتدای هفته منتهی به روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به دلیل کاهش فعالیت در بازار قبل از تعطیلات بدون تغییر باقی ماند.

فعالان بازار گزارش دادند که تقاضا در بازار برای ماه ژانویه ۲۰۲۲ ضعیف بوده که این عمدتاً به دلیل ضعف مداوم در بخش کلیدی خودروسازی اعلام شده است.

به نقل از متال بولتن، صنعت خودروسازی اروپا اخیراً در میان کمبود جهانی نیمه هادی ها نرخ تولید خود را کاهش داده و چشم انداز مصرف سه ماهه اول را برای بخش فولاد تخت نسبتاً مبهم کرده است.

یک منبع تجاری در مورد تقاضای خودرو در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر نقل کرد:

تقاضای خودرو در بازار در حال حاضر منفی است و ممکن است تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ بهبود نیابد.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی در اروپای شمالی در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر ۹۱۳.۷۵ یورو (۱۰۲۶.۶۲ دلار) در هر تن exw شمال اروپا اعلام شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز جمعه ۱۷ دسامبر که برابر ۹۱۲.۵۰ یورو در هر تن بود حدود ۱.۲۵ یورو در هر تن افزایش یافته است.

با این حال به نقل از متال بولتن، شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی در اروپای شمالی نسبت به هفته قبل ۳.۷۵ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل ۸۷.۲۵ یورو در هر تن افت کرده است.

معامله گران اعلام کردند که شاخص محاسبه شده بر اساس پیشنهادات فروشندگان بود و قیمت‌ های قابل اجرا توسط فعالان بازار در محدوده ۹۰۰ – ۹۳۰ یورو به ازای هر تن ex-works ذکر شده بود.

با توجه به ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن، شاخص روزانه کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر ۸۳۲.۵۰ یورو در هر تن exw ایتالیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل که برابر ۸۳۱.۲۵ یورو در هر تن بود فقط ۱.۲۵ یورو در هر تن افزایش یافته است.

در این میان منابع خبری اعلام کردند که شاخص محاسبه شده برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا نسبت به هفته قبل ۱۵.۵۰ یورو در هر تن و نسبت به ماه گذشته ۵۵.۵۰ یورو در هر تن کاهش یافته است.

باید توجه داشت قیمت های اعلام شده برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا بر اساس قیمت‌های قابل اجرا در بازار بود، در حالی که معاملات و پیشنهادات شنیده شده از طرف فروشندگان در محدوده ۸۰۰ – ۸۶۰ یورو به ازای هر تن ex-works بوده است.

* تحلیل میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپای شمالی در ماه سپتامبر برابر ۱۰۸۹.۴۵ ، در ماه اکتبر برابر ۱۰۰۹.۵۳ و در ماه نوامبر برابر ۹۹۸.۲۱ یورو در هر تن ex-whs اروپای شمالی بود که در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به ۹۱۳.۷۵ یورو در هر تن ex-whs اروپای شمالی رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در ماه سپتامبر برابر ۹۹۴.۸۹، در ماه اکتبر برابر ۹۱۴.۲۲ و در ماه نوامبر برابر ۸۹۴.۰۷ یورو در هر تن ex-whs اروپای شمالی بود که در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به ۸۳۲.۵ یورو در هر تن ex-whs اروپای شمالی رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.