افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت اسلب فولادی صادراتی CIS

شناسه : 58771 01 دی 1400 - 12:00 منبع : متال بولتن
پس از اینکه قیمت فولاد تخت در منطقه CIS کاهش یافت و صادر کنندگان مستقر در برزیل فعالیت خود را افزایش دادند، قیمت اسلب فولادی صادراتی CIS کاهش یافت.
کاهش قیمت اسلب فولادی صادراتی CIS
پ
پ

پس از اینکه قیمت فولاد تخت در منطقه CIS کاهش یافت و صادر کنندگان مستقر در برزیل فعالیت خود را افزایش دادند، قیمت اسلب فولادی صادراتی CIS کاهش یافت.

* اسلب فولادی صادراتی CIS

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت‌ اسلب فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در نیمه دوم دسامبر به کاهش خود ادامه داد. منابع خبری اعلام کردند کاهش قیمت این محصول به دلیل کاهش قیمت‌ فولاد تخت هم در منطقه و هم در بازار مشتریان و همچنین به دلیل افزایش رقابت با تامین‌ کنندگان برزیلی بود.

فعالان بازار گزارش دادند صادرکنندگان اسلب فولادی برزیل به دلیل تقاضای کمتر در ایالات متحده که بازار سنتی برزیل است، حضور خود را در ترکیه افزایش داده‌ اند. باید توجه داشت که کشور ترکیه مقصدی مهم برای صادرات اسلب فولادی از طرف کارخانه‌های CIS است.

به نقل از متال بولتن خریداران در ایالات متحده چندین هفته است که علاقه چندانی به محصولات برزیلی نشان نمی دهند، زیرا خریداران در بازار محلی ایالات متحده به دلیل کاهش قیمت ورق های نورد گرم فولادی عصبی شده اند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع به ایالات متحده، در روز جمعه ۱۷ دسامبر حدود ۱۵۸۱ دلار به ازای هر تن کوچک فوب ایالات متحده بود. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۳۵.۶۰ دلار در هر تن و نسبت به هفته قبل ۵۰.۶۰ دلار در هر تن کاهش داشت.

طبق گزارش گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، از سهمیه بخش ۲۳۲ برای واردات اسلب فولادی برزیلی به ایالات متحده برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ تا تاریخ ۶ دسامبر تنها ۵۴.۰۹ درصد تکمیل شد. در نتیجه، تامین کنندگان اسلب فولادی برزیلی از ابتدای دسامبر قیمت اسلب خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند و در بازارهای جایگزین مانند ترکیه فعالیت خود را بیشتر کرده اند.

با توجه به ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن، قیمت اسلب فولادی صادراتی برزیل در روز جمعه ۱۷ دسامبر در محدوده ۵۸۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن فوب برزیل بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود و نسبت به ماه قبل ۹۰ تا ۱۰۵ دلار در هر تن افت کرده بود.

فعالان بازار گزارش دادند که دو محموله اسلب فولادی برزیلی که در مجموع ۱۰۰۰۰۰ تن بود در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در محدوده ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار در هر تن cfr به ترکیه فروخته شده است.

این امر تامین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع را بر آن داشت تا پیشنهادات خود را به مشتریان مستقر در ترکیه تغییر دهند. یک کارخانه موجود در منطقه  CIS هفته گذشته اسلب فولادی صادراتی خود را با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن cfr عرضه کرد که معادل ۶۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه می باشد، اما این قیمت از نظر مشتریان بسیار بالا در نظر گرفته شده است.

در همین حال، یک تولیدکننده دیگر مستقر در کشورهای مستقل مشترک المنافع، محموله ای از اسلب فولادی صادراتی را در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر با قیمت ۶۲۵ دلار در هر تن CFR به ترکیه فروخت که معادل ۵۹۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه می باشد.

در این میان متال بولتن نقل کرد بازار اتحادیه اروپا در هفته گذشته تا حد زیادی آرام بود زیرا فعالان بازار در آنجا وضعیت را با کاهش قیمت فولاد ارزیابی می کردند.

با توجه به ارزیابی روزانه متال بولتن، شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز جمعه ۱۷ دسامبر حدود ۸۳۱.۲۵ یورو (۹۳۴.۳۳ دلار) در هر تن exw ایتالیا قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل ۱۸.۷۵ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل ۶۰ یورو در هر تن کاهش یافت.

در نتیجه به نقل از منابع خبری قیمت اسلب فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در محدوده ۵۹۵ – ۶۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS ارزیابی شد. این در حالی است که فعالان بازار اعلام کردند قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۶۰۰ – ۶۲۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

معامله گران گزارش دادند شنیده شد که در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر در آسیا محموله ای از اسلب فولادی درجه بالا توسط یک فروشنده مستقر در روسیه به قیمت ۶۳۵ دلار در هر تن cfr به چین مبادله شد. این در حالی است که آخرین فروش اسلب فولادی درجه استاندارد به تایوان در هفته پیش با قیمت ۶۵۰ دلار در هر تن cfr بوده است.

* تحلیل میانگین قیمت اسلب فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت اسلب فولادی صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه سپتامبر برابر ۷۲۳.۱۳، در ماه اکتبر برابر ۶۹۳.۱۳ و در ماه نوامبر برابر ۷۰۷ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که در روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به ۶۰۲.۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.