افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت‌ صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین

شناسه : 58780 01 دی 1400 - 13:00 منبع : متال بولتن
به دنبال افزایش قیمت‌ های داخلی و قیمت‌ های آتی شانگهای، ارزش صادرات کویل نورد سرد فولادی چین و کویل گالوانیزه گرم طی هفته منتهی به سه‌شنبه 21 دسامبر افزایش یافت.
افزایش قیمت‌ صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین
پ
پ

به دنبال افزایش قیمت‌ های داخلی و قیمت‌ های آتی شانگهای، ارزش صادرات کویل نورد سرد فولادی چین و کویل گالوانیزه گرم طی هفته منتهی به سه‌شنبه ۲۱ دسامبر افزایش یافت.

* میزان معاملات ورق گرم در بورس آتی شانگهای

به گزارش آرتان پرس، پر معامله ترین قرارداد ورق گرم در بورس آتی شانگهای در هفته منتهی به ۱۷ دسامبر ۲۳۷ یوان به ازای هر تن افزایش یافت و در معاملات صبح روز دوشنبه ۲۰ دسامبر به ۴۷۸۶ یوان معادل ۷۵۰.۳۶ دلار رسید.

این افزایش قیمت‌های آتی شانگهای برای ورق سیاه (HRC) یک محصول بالادستی که می‌ تواند به کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم پردازش شود در بحبوحه امیدهای رو به رشد برای محرک‌های بیشتر برای محافظت از اقتصاد چین در برابر رکود در سال جدید رخ داد.

* شرایط وام های بانکی چین

بانک خلق چین (PBOC) روز دوشنبه نرخ اولیه وام یک ساله (LPR) را ۵ واحد پایه کاهش داد و به ۳.۸ درصد رساند که این اقدام اولین کاهش از آوریل ۲۰۲۰ بود ولی این مرجع مالی LPR پنج ساله را تغییر (۴.۶۵ درصد) نداد.

باید گفت کاهش یک ساله LPR دو هفته پس از آن که PBOC از کاهش ۵۰ واحدی نرخ ذخایر الزامی (RRR) برای اکثر بانک ها خبر داد (که از ۱۵ دسامبر اعمال می شود) صورت گرفت.

پس از آنکه وزارت دارایی چین در ۱۵ دسامبر طرح تعدیل تعرفه واردات و صادرات را برای سال ۲۰۲۲ در ۱۵ دسامبر منتشر کرد، ترس از وضع عوارض صادراتی سال آینده در اوایل سال ۲۰۲۱ از بین رفت.

* تأثیر شرایط اقتصادی بر تعرفه های چین

یکی از تاجران مستقر در تیانجین در زمینه تاثیر شرایط اقتصادی بر میزان تعرفه ها اظهار کرد:

 «رکود در اقتصاد و کاهش حجم صادرات، هر دو احتمال اینکه دولت [چین] تعرفه‌های صادراتی را بر محصولات فولادی در چند ماه آینده اعمال کند، کاهش می‌دهد».

داده‌های منتشر شده گمرک چین در آخر هفته نشان می‌دهد که چین در ماه نوامبر ۲.۸۶ میلیون تن محصولات فولادی تخت صادر کرده است که ۶۵.۶ درصد از کل صادرات نهایی فولاد در ماه گذشته را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این صادرات فولاد تخت ماه گذشته نسبت به اکتبر ۲۲۰ هزار تن (۷.۱ درصد) کاهش یافت اما نسبت به سال قبل ۲.۳ درصد افزایش داشته است.

* بازار کویل نورد سرد

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد فولادی (CRC) صادراتی بندر اصلی فوب چین در ۲۱ دسامبر ۸۵۰ – ۸۷۰ دلار در تن بود که نسبت به ۸۴۰ – ۸۶۰ دلار در هفته قبل، ۱۰ دلار افزایش داشت.

در همین حال، اکثر کارخانه‌های دولتی بزرگ کویل نورد سرد خود را از روز سه‌شنبه ۸۶۰ تا ۸۷۰ دلار در تن فوب چین عرضه می‌کردند و معامله‌ گران اعلام نمودند که با توجه به پیشنهادات کمتر از کارخانه‌ های خصوصی و کوچک‌تر، ۸۵۰ دلار در تن فوب چین برای معاملات قابل قبول و اجرایی شدن است.

علاوه بر این، یک کارخانه تجاری مستقر در استان ژجیانگ معاملاتی را با قیمت ۸۶۵ تا ۸۷۰ دلار در هر تن فوب چین به آمریکای جنوبی برای ارسال در اواسط ماه مارس در طول هفته تضمین کرد. این معاملات در مجموع نزدیک به ۴۰۰۰ تن بود.

همچنین این منبع در مورد میزان سفارش‌ها خاطر نشان کرد:

«سفارش های صادراتی در هفته گذشته بهبود یافته است، احتمالاً به این دلیل که خریداران عجله کرده اند تا قبل از تعطیلات کریسمس سفارش دهند».

این در حالی است که، به نظر می رسد سفارشات در برخی کارخانه های دیگر در همان هفته با کاهش همراه بود.

یکی از منابع کارخانه ای مستقر در هبی در این زمینه معتقد است احتمالا به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس در هفته گذشته سفارشات و سوالات محدودی دریافت کرده است.

* ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای فولاد کویل نورد سرد داخلی تحویل چین شرقی در ۱۷ دسامبر ۵۵۰۰ – ۵۵۵۰ یوان برابر با ۸۶۲ – ۸۷۰ دلار به ازای هر تن بود که از ۵۴۵۰ – ۵۵۰۰ یوان  در هفته قبل ۵۰ یوان افزایش داشت.

همچنین ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم فولادی ۱ میلی‌ متری صادراتی فوب چین ۹۰۵ تا ۹۲۰ دلار در تن در روز سه‌شنبه بود که از ۸۹۵ تا ۹۲۰ دلار در هفته قبل با ۱۰ دلار  کاهش همراه بود.

طبق ارزیابی Fastmarkets برخی از کارخانه های بزرگ دولتی پیشنهادات خود را برای Z120 HDG با قیمت ۹۱۵ تا ۹۲۰ دلار در هر تن فوب چین از روز سه شنبه در نظر گرفتند و برخی دیگر از کارخانه‌ های خصوصی کوچک‌تر، پیشنهادات خود را برای مواد Z80 حدود ۳۰ دلار در هر تن از یک هفته قبل به ۹۱۰ دلار در هر تن فوب چین رساندند، زیرا سفارش‌ های موجود و کاهش پیش‌ بینی‌ شده عرضه در طول بازی‌ های المپیک زمستانی آنها را تشویق کرده است که قیمت‌های آتی HRC شانگهای را بالاتر ببرند.

یک کارخانه در استان هبی حدود ۵۰۰۰ تن Z120 HDG را در طول هفته به قیمت ۹۲۰ دلار در هر تن فوب چین فروخت.

 در همان دوره، تجارتخانه مستقر در ژجیانگ معاملات Z140 HDG را با قیمت ۹۱۵ تا ۹۲۰ دلار در هر تن فوب تضمین کرد که این معاملات در مجموع نزدیک به ۴۰۰۰ تن بوده و برای خاورمیانه و آمریکای جنوبی انجام می‌شود و طبق تخمین یکی از منابع این قیمت معادل ۹۰۵ – ۹۱۰ دلار در هر تن برای مواد Z120 است.

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی مربوط به هفته قبل چین شرقی با پوشش ۸۰ گرمی روی و عاری از پوشش اسپنگل HDG در ۱۷ دسامبر بین ۵۷۰۰ تا ۵۷۵۰ یوان در تن بود که ۵۰ یوان در هر تن افزایش را تجربه نمود و البته باید گفت ارزش این محصول در هفته قبل حدود ۵۶۵۰ – ۵۷۰۰ یوان در تن ارزیابی شده بود.

 کویل نورد سرد فولادی صادراتی، بندر اصلی فوب چین، دلار/ تن

 قیمتتغییر
۲۱/۱۲/۲۱۸۶۰.۰۰     –
STLM۸۴۷.۵۰۱.۴۷%
STLY۷۲۷.۵۰۱۸.۲۱%
میانگین ماهانه
Nov 21۸۷۵.۵۰-۱.۷۷%
Oct 21۱۰۱۱.۶۷-۱۴.۹۹%
Sep 21۱۰۲۰.۰۰-۱۵.۶۹%

کویل گالوانیزه فولادی ۱ میلی متری صادراتی، بندر اصلی فوب چین، دلار/ تن

 قیمتتغییر
۲۱/۱۲/۲۱۹۱۲.۵۰     –
STLM۹۱۰.۰۰۰.۲۷%
STLY۷۵۰.۰۰۲۱.۶۷%
میانگین ماهانه
Nov 21۹۲۰.۵۰-۰.۸۷%
Oct 21۱۰۵۵.۳۳-۱۳.۵۳%
Sep 21۱۰۶۱.۸۸-۱۴.۰۷%

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.