شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افتتاح کارخانه نورد گرم بردسیر

شناسه : 588 14 اسفند 1395 - 11:34

زمینه‌سازی تولید ۷۵ میلیون تن سنگ آهن..

پ
پ

به گزارش مرکزفولادایرانیان، پنج شنبه در بردسیر کارخانه نورد گرم بردسیر توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح کارخانه نورد بردسیر:

۸.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی بعد از برجام به تصویب هیئت سرمایه‌گذاری خارجی رسیده که از این میزان ۵.۵ میلیارد دلار مربوط به بخش صنعت و معدن است.

از ابتدای حضورم گفته‌ام، یکی از اهداف ما توجه به جلوگیری از صدور مواد خام و تبدیل آنها به مواد با ارزش است.

تولید فولاد در کشور بر اساس احیای مستقیم است و ۶۳ میلیون تن تولید سنگ آهن داشتیم که تولید سنگ آهن را اضافه نکردیم اما زمینه‌سازی شده تا ۷۵ میلیون سنگ آهن تن تولید شود و این میزان در سال آینده به بیش از ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد.

در بخش تولید کنستانتره ۲۸ میلیون تن ظرفیت را به ۴۸ تن رسانده‌ایم که استان کرمان نقش به سزایی در این زمینه دارد و به جای صدور سنگ خام توانستیم، کنستانتره را با ارزش بیشتر صادر کنیم.

تولید گندله نیز از ۲۱ میلیون تن به ۳۲ میلیون تن رسیده است و سال آینده به ۴۰ میلیون تن می‌رسد و تولید آهن اسفنجی از ۱۸ میلیون تن ظرفیت به ۲۸.۸ میلیون تن رسیده و به ۳۵ میلیون تن در اوایل سال آینده می‌رسد.

تولید فولاد خام به ۳۱ میلیون تن افزایش یافته و تولید محصولات فولادی از ۳۱ میلیون تن به ۳۷ میلیون تن افزایش یافته است و باید بیشتر به سمت صنایع پایین دستی حرکت کنیم و در این زمینه پروژه‌های متعدد را در دست اجرا داریم.

طرح‌های فولادی در خراسان، یزد، کردستان، هرمزگان، سیرجان، شادگان، نیریز، دزفول، مازندران، بندرعباس و اردستان و سیرجان در دست اجراست.

واحد تولید کننده ۲.۵ میلیون تن گندله در گل گهر سیرجان آماده افتتاح است و آهن اسفنجی ۱.۶ میلیون تنی در گل‌گهر به صورت آزمایشی طی سال گذشته راه‌اندازی شد که این پروژه درسال جاری افتتاح می‌شود.

با تصویب فرماندهی اقتصاد مقاومتی و همکاری بانک‌ها ۲۱ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی طی سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.