افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار اروپا

شناسه : 58879 04 دی 1400 - 15:00
با توجه به اینکه تعطیلات زمستانی در پیش رو است، میزان تقاضا از طرف برخی صنایع مانند صنعت خودروسازی کاهش یافته است و این باعث کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار اروپا شده است.
کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار اروپا
پ
پ

با توجه به اینکه تعطیلات زمستانی در پیش رو است، میزان تقاضا از طرف برخی صنایع مانند صنعت خودروسازی کاهش یافته است و این باعث کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار اروپا شده است.

* کویل نورد گرم فولادی اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، تقاضا در بازار کویل نورد گرم فولادی اروپا در آستانه تعطیلات زمستانی در حال کاهش است. این در حالی است که منابع خبری روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر اعلام کردند چشم انداز سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ نشان می دهد بازار محصولات فولادی اروپا بسیار راکد خواهد بود.

فعالان بازار گزارش دادند فعالیت تجاری در بازار کویل نورد گرم فولادی اروپا در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر ضعیف بود و اکثر خریداران و کارخانه‌ها از بازار خارج شده بودند.

به نقل از منابع خبری، خریداران در مورد رزرو برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ محتاط بوده اند و انتظار دارند قیمت کویل نورد گرم فولادی در میان کاهش تقاضا از سوی صنعت کلیدی خودروسازی کاهش یابد.

معامله گران روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر اعلام کردند صنعت خودروسازی اروپا اخیراً به دلیل کمبود جهانی نیمه هادی ها با نرخ های کاهش یافته ای عمل کرده است و انتظار نمی ‌رود تقاضا برای کویل نورد گرم فولادی اروپا به این زودی‌ بهبود یابد. برخی از فعالان بازار پیش بینی می‌ کنند که بهبودی بازار ممکن است از پایان سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

علی رغم کاهش تقاضا و مصرف، فولادسازان اروپایی همچنان با قیمت بالای برق و گاز و همچنین گرانی مواد اولیه و مشکلات لجستیکی مواجه هستند که در نتیجه برخی از کارخانه ها برای کاهش هزینه ها در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر سرعت تولید خود را کاهش داده اند.

یک منبع خبری در اروپا در مورد توقف تولید توسط برخی کارخانه ها اظهار کرد :

شرکت فولاد تخت ISD Dunaferr مستقر در مجارستان، تمام فعالیت های پایین دستی خود را از آخر هفته آینده به مدت حداقل دو هفته به دلیل افزایش شدید هزینه های انرژی در این کشور متوقف خواهد کرد.

این منبع در ادامه تصریح کرد:

فولادسازانی که تولید خود را مبتنی بر کوره قوس الکتریکی انجام می دهند بیشتر در معرض افزایش قیمت انرژی هستند، اما بحران انرژی شروع به تاثرگذاری بر کارخانه‌های مبتنی بر BOF نیز کرده است. من انتظار ندارم در ژانویه شاهد کاهش شدید قیمت کویل نورد گرم فولادی اروپا باشیم، به خصوص اگر تولیدکنندگان میزان تولید خود را کاهش دهند.

* افزایش هزینه تولید

به نقل از چندین منبع خبری فولادسازان اروپایی به دلیل افزایش قیمت برق و گاز اکنون با حدود ۲۰۰ یورو در هر تن هزینه اضافی برای تولید روبرو هستند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولاد داخلی اروپا در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر حدود ۹۰۵.۰۰ یورو (۱۰۲۲.۶۶ دلار) در هر تن exw اروپای شمالی محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل که برابر ۹۱۰.۰۰ یورو در هر تن بود حدود ۵.۰۰ یورو در هر تن کاهش یافته است.

باید توجه داشت که به نقل از متال بولتن قیمت اعلام شده برای کویل نورد گرم فولاد داخلی اروپا در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر نسبت به هفته قبل حدود ۸.۱۳ یورو به ازای هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۸۹ یورو در هر تن افت کرده است.

همچنین فعالان بازار اعلام  کردند که محاسبه فست مارکت بر اساس قیمت‌های قابل اجرا است که توسط فعالان بازار در محدوده ۹۰۰ – ۹۲۰ یورو به ازای هر تن ex-works ارائه شده است.

طبق ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن، شاخص روزانه کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر حدود ۸۱۷.۵۰ یورو در هر تن exw ایتالیا محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۲۲ دسامبر که برابر ۸۲۸.۷۵ یورو در هر تن بود حدود ۱۱.۲۵ یورو در هر تن کاهش یافته است.

باید توجه داشت که شاخص اعلام شده برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر نسبت به هفته قبل حدود ۱۳.۷۵ یورو در هر تن و نسبت به ماه قبل حدود ۷۵.۸۳ یورو در هر تن افت داشته است.

فعالان بازار گزارش دادند که شاخص کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در روز پنجشنبه ۲۳ دسامبر بر اساس قیمت های قابل اجرا در محدوده ۸۰۰ – ۸۴۰ یورو به ازای هر تن ex-works خواهد بود.

* تحلیل میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی اروپای شمالی در ماه سپتامبر برابر ۱۰۸۹.۴۵، در ماه اکتبر برابر ۱۰۰۹.۵۳ و در ماه نوامبر برابر ۹۹۸.۲۱ یورو در هر تن ex-whs اروپای شمالی بود که در روز پنج شنبه ۲۳ دسامبر به ۹۰۵ یورو در هر تن ex-whs اروپای شمالی رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ایتالیا در ماه سپتامبر برابر ۹۹۴.۸۹ ، در ماه اکتبر برابر ۹۱۴.۲۲ و در ماه نوامبر برابر ۸۹۴.۰۷ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا بود که در روز پنج شنبه ۲۳  دسامبر به ۸۱۷.۵ یورو در هر تن ex-whs ایتالیا رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.