افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

علت افت قیمت صادراتی فولاد ایران در هفته گذشته

شناسه : 58886 04 دی 1400 - 13:00
کاهش قیمت صادراتی فولاد ایران در کنار چالش های تامین انرژی مشکلاتی را برای چشم انداز فعالیت فولادسازان ایجاد کرده است و به نظر می رسد که وضعیت بازار فولاد در داخل و خارج از ایران با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کند چراکه دولت توانایی حمایت از کل زنجیره فولاد را ندارد.
علت افت قیمت صادراتی فولاد ایران در هفته گذشته
پ
پ

کاهش قیمت صادراتی فولاد ایران در کنار چالش های تامین انرژی مشکلاتی را برای چشم انداز فعالیت فولادسازان ایجاد کرده است و به نظر می رسد که وضعیت بازار فولاد در داخل و خارج از ایران با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کند چراکه دولت توانایی حمایت از کل زنجیره فولاد را ندارد.

* ارزیابی آخرین وضعیت قیمت صادراتی فولاد ایران

به گزارش آرتان پرس، در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران ۵۴۱ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۴ دلاری یا ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۵۶۸ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲ دلاری یا ۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مشتریان چینی در هفته گذشته واردات بیلت را افزایش دادند و در نتیجه فروش صادراتی شمش فولادی ایران افزایش یافت. با این وجود، افزایش تعداد معاملات به افزایش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران منجر نشد و فروش‌ها همچنان با تخفیف صورت می‌گیرد. فولاد خوزستان یک محموله ۴۰ هزار تنی بیلت را با قیمت ۵۴۷ دلار به ازای هر تن به فروش رساند و شرکت آهن و فولاد ارفع و فولاد کاوه جنوب کیش نیز دو محموله شمش فولادی را با قیمت ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروختند.

* علت کاهش قیمت ها در بازار فولاد جهانی

بهبود جَو روانی حاکم بر بازار فولاد نیمه تمام آسیایی که ناشی از احیای علاقه به واردات در چین در چند روز گذشته است، منجر به افزایش فعالیت تجاری در صادرات ایران شده است. جو مثبت در آسیا نتوانست به کارخانه ها کمک کند تا قیمت ها و معاملات خود را حفظ کنند.

در مقایسه با هفته گذشته که عدم فعالیت منجر به به‌تعویق افتادن فروش شد، این بار معاملات با نرخ های تخفیفی انجام شد. فولاد خوزستان، صادرکننده عمده فولاد نیمه تمام کشور، ۴۰ هزار تن بیلت را به قیمت ۵۴۷ دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران به فروش رساند و کارخانه‌‌های فولاد کاوه جنوب کیش و ارفع محموله‌ها را به قیمت ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار در هر تن فوب بنادر جنوبی ایران فروختند. طبق گزارش‌ها، آهن و فولاد زرند مواد نیمه تمام را با قیمت ۵۳۵ دلار در هر تن فوب صادر کرده است.

گفته می شود تمام محموله ها به مقصد آسیا بوده است.

* معضل جهانی تأمین انرژی فولادسازان

دولت ترکیه از تولیدکنندگان فولاد کوره قوس الکتریکی خواسته است تا تولید خود را از ۲۵ دسامبر به دلیل مشکلات در تامین گاز طبیعی متوقف کنند. دولت ترکیه به فولادسازان گفته به دلیل مسائل مربوط به جریان گاز، قادر به تامین انرژی صنایع پر مصرف نخواهد بود. همچنین شنیده شده که اعمال محدودیت های تولید ممکن است با توجه به منطقه، متفاوت باشد و کارخانه ها در جنوب این کشور محدودیت کمتری دارند. برخی کارخانه های جنوب قبلا اعلام کرده بودند که به دلیل توقف تولید، فروشی نخواهند داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.