افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین در پی افزایش عرضه

شناسه : 59044 07 دی 1400 - 10:00
پس از برآورده کردن اهداف کاهش تولید سالانه برای سال 2021، کارخانه‌ های فولادی تولید خود را برای ماه ژانویه مجددا افزایش دادند که این امر باعث کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین شد.
کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین در پی افزایش عرضه
پ
پ

پس از برآورده کردن اهداف کاهش تولید سالانه برای سال ۲۰۲۱، کارخانه‌ های فولادی تولید خود را برای ماه ژانویه مجددا افزایش دادند که این امر باعث کاهش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین شد.

* کویل نورد گرم فولادی داخلی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت‌ کویل نورد گرم فولادی چین روز دوشنبه ۲۷ دسامبر تحت تأثیر خبر افزایش عرضه در ژانویه کاهش یافت. ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر در محدوده ۴۸۵۰ – ۴۸۸۰ یوان (۷۶۱ – ۷۶۶ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول حدود ۶۰ – ۷۰ یوان در هر تن نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

قراردادهای کویل نورد گرم فولادی در بورس آتی شانگهای از معاملات شبانه جمعه ۲۴ دسامبر کاهش داشت و روز دوشنبه ۲۷ دسامبر به کمترین میزان خود در دو هفته اخیر یعنی ۴۳۹۲ یوان در هر تن رسید.  

فعالان بازار این سقوط را به انتظارات ایجاد شده در بازار پس از افزایش تولید در کارخانه‌ های فولادی نسبت دادند. کارخانه‌ های فولادی پس از رسیدن به اهداف کاهش تولید سالانه برای سال ۲۰۲۱، تولید خود را برای ماه ژانویه مجددا افزایش دادند.

یک تاجر مستقر در شانگهای در مورد نرخ تولید کارخانه ها در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر اظهار کرد:

تقریباً همه کارخانه‌ ها در چین نرخ تولید کوره بلند خود را برای ماه ژانویه افزایش خواهند داد.

در این میان متال بولتن اعلام کرد میزان تولید توسط کارخانه های فولادسازی در استان هبی در شمال چین نیز با توجه به محدودیت های سخت تولید در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، احتمالاً در ماه ژانویه نسبت به ماه دسامبر افزایش یابد. باید توجه داشت در استان هبی که برترین استان فولادسازی در چین است کارخانه ‌ها ملزم به کاهش ۳۰ درصدی تولید فولاد خام در طی ۱ ژانویه تا ۱۵ مارس نسبت به سال قبل هستند.

تاجر مستقر در شانگهای در ادامه تصریح کرد:

نگرانی در مورد تقاضا نیز روز دوشنبه (۲۷ دسامبر) باعث کاهش تقاضا در بازار فولاد شده است.

به نقل از چندین منبع خبری، سفارشات محصولات پایین دستی برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در مقایسه با تقاضای قوی که در مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ مشاهده شده بود، ضعیف بوده است.

معامله گران اعلام کردند که معاملات در بازار اسپات برای کویل نورد گرم فولادی در شرق چین در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر به دلیل افت در بازار معاملات آتی “بسیار ضعیف” گزارش شده است.

* کویل نورد گرم فولادی صادراتی

طبق ارزیابی متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین روز دوشنبه ۲۷ دسامبر در محدوده ۷۶۰.۷۹ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۶.۷۱ دلار در هر تن کاهش یافته بود.

فعالان بازار گزارش دادند زیان شدید SHFE باعث شد که برخی کارخانه ‌ها و شرکت‌ های تجاری پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر کاهش دهند. پیشنهادات شنیده شده برای  کویل نورد گرم فولادی نوع SS400  صادراتی چین عمدتاً در محدوده ۷۶۵ – ۸۰۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود.

یک کارخانه بزرگ در شرق چین در هفته منتهی به ۳۱ دسامبر پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین حدود ۲۰ دلار در هر تن کاهش داد و به ۸۰۰ دلار در هر تن فوب چین رساند.

معامله گران اعلام کردند که قیمت ۷۶۰ دلار در هر تن فوب چین برای معاملات مربوط به کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین قابل اجرا می باشد.

در این میان چندین منبع خبری روز دوشنبه ۲۷ دسامبر نقل کردند که فعالیت تجاری برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در میان فصل تعطیلات مربوط به کریسمس ضعیف گزارش شده است.

* شنیده ها از بازار

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای در مورد چشم انداز بازار اظهار کرد:

به نظر می‌رسد تمرکز بازار از چشم‌ انداز تقاضای خوش‌ بینانه در میان کاهش نقدینگی به افزایش موجودی‌، ذخیره ‌سازی زمستانی و افزایش هزینه‌ ها تغییر کرده است. افزایش موجودی ها و افزایش قابل توجه تولید احتمالاً بر قیمت ها تأثیر خواهد گذاشت.

* بورس آتی شانگهای

به نقل از فعالان بازار بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه می در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر با قیمت ۴۴۱۳ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی این محصول نسبت به روز جمعه ۲۴ دسامبر حدود ۲۰۳ یوان در هر تن کاهش داشته است.

* تحلیل میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه سپتامبر برابر ۵۵۷۲ ، در ماه اکتبر برابر ۵۶۶۰.۹۴ و در ماه نوامبر برابر ۴۸۲۵.۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر به ۴۸۶۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲.۱۵ ، در ماه اکتبر برابر ۹۰۶.۷۹ و در ماه نوامبر برابر ۷۹۱.۵۱ دلار در هر تن فوب چین بود که در روز  دوشنبه ۲۷ دسامبر به ۷۶۰.۷۹ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.