افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ثبات قیمت قراضه فولادی وارداتی چین

شناسه : 59107 08 دی 1400 - 13:00 منبع : متال بولتن
با توجه به کاهش عرضه قراضه فولادی داخلی در چین و کاهش قیمت فولاد نهایی، قیمت قراضه فولادی وارداتی در شرایطی که بسیار گران بوده، کاهش نیافت.
ثبات قیمت قراضه فولادی وارداتی چین
پ
پ

با توجه به کاهش عرضه قراضه فولادی داخلی در چین و کاهش قیمت فولاد نهایی، قیمت قراضه فولادی وارداتی در شرایطی که بسیار گران بوده، کاهش نیافت.

* قراضه فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، روز سه ‌شنبه ۲۸ دسامبر قیمت‌ قراضه فولادی وارداتی چین با وجود کاهش قیمت فولاد نهایی در میان عرضه فشرده مواد خام فولادسازی کاهش پیدا نکرد. همچنین تجارت قراضه فولادی در تایوان در میان تعطیلات پایان سال کاهش یافته است.

* تغییرات قیمت در بازار چین

معامله گران مستقر در بازار اعلام کردند که قیمت فولاد نهایی در این هفته ضعیف تر بوده اما تاجران همچنان قیمت خرید قراضه فولادی را حدود ۳۰ یوان (۴.۷۰ دلار) در هر تن در روز دوشنبه افزایش داده اند.

یک منبع مستقر در استان هبی در مورد عرضه قراضه فولادی داخلی در چین اظهار کرد:

عرضه قراضه فولادی داخلی در چین هنوز کم است و من انتظار دارم که با شروع ذخیره سازی کارخانه ها قبل از آغاز سال نو چینی، این مقدار کمتر شود. این امر می تواند از قیمت قراضه فولادی حمایت کند.

به نقل از متال بولتن، قیمت قراضه فولادی وارداتی با درجه HRS101 روز سه شنبه در محدوده ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن cfr شمال چین شنیده شد. فعالان بازار نشان دادند که قیمت غالب در بازار برای مواد خام فولادسازی در تاریخ ۲۸ دسامبر بدون تغییر بوده و در محدوده ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار در هر تن cfr باقی مانده است.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی سنگین وارداتی چین روز سه شنبه حدود ۴۹۶.۶۷ دلار در هر تن cfr شمال چین بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل ۱.۶۷ دلار در هر تن افزایش داشت.

به نقل از منابع خبری، شکاف گسترده بین پیشنهادات ارائه شده از طرف خریداران و فروشندگان اکثر خریداران را از رزرو محموله‌های وارداتی تازه بازداشته است.

تحلیل گران صنعت اعلام کردند زمانی که عرضه قراضه فولادی داخلی ضعیف تر می‌ شود، معمولاً زمان خوبی برای رزرو محموله ‌های قراضه فولادی وارداتی است اما مشکل اینجاست که مواد ارائه شده توسط تامین کنندگان خارج از کشور در روز سه شنبه بسیار گران بوده است.

از طرفی پیشنهادات شنیده شده برای قراضه سنگین فولادی وارداتی از ژاپن در تاریخ ۲۸ دسامبر بین ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار در هر تن Cfr چین اعلام شده است.

* تغییرات قیمت در بازار تایوان

روز سه شنبه نقدینگی در بازار اسپات برای قراضه سنگین کانتینری وارداتی HMS 1&2 (80:20) در تایوان هنگام آغاز تعطیلات پایان سال کم بوده و بسیاری از معامله گران از بازار دور بوده اند.

به نقل از چندین منبع خبری، فروشندگان عجله ای برای فروش محموله های قراضه فولادی ندارند، در حالی که خریداران همچنان قیمت های مشابه هفته گذشته را پیشنهاد می دهند.

در این میان متال بولتن اعلام کرد پیشنهادات شنیده شده از طرف فروشندگان برای قراضه فولادی وارداتی تایوان در تاریخ ۲۸ دسامبر در محدوده ۴۴۸ – ۴۵۰ دلار به ازای هر تن cfr تایوان بود، در حالی که پیشنهاد خریداران برای این محصول حدود ۴۴۰ دلار در هر تن cfr اعلام شده است.

فعالان بازار گزارش دادند در روز سه شنبه محموله های قراضه فولادی وارداتی با مبدا استرالیا نزدیک به ۴۴۰ دلار به ازای هر تن cfr ارائه می شد، در حالی که محموله های با مبدا ایالات متحده با قیمت ۴۴۵ – ۴۴۸ دلار در هر تن Cfr معامله شدند.

یک تاجر مستقر در تایوان روز سه‌شنبه اعلام کرد که فعالیت بعدی برای محصولات فولادی فقط هفته آینده پس از جشن سال نو انجام خواهد شد.

با توجه به ارزیابی روزانه متال بولتن، قیمت قراضه فولادی سنگین وارداتی HMS 1&2 (80:20) از ایالات متحده به تایوان در تاریخ ۲۸ دسامبر در محدوده ۴۴۲ – ۴۴۵ دلار در هر تن cfr تایوان بود که نسبت به روز قبل تغییری نداشت.

* تحلیل میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی چین در ماه سپتامبر برابر ۵۳۲.۸۶، در ماه اکتبر برابر ۵۳۱.۹۴ و در ماه نوامبر برابر ۴۸۵.۷۷ دلار در هر تن cfr  شمال چین بود که روز سه شنبه ۲۸ دسامبر به ۴۹۶.۶۷ دلار در هر تن cfr  شمال چین رسید. 

میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی تایوان در ماه سپتامبر برابر ۴۵۶.۶۱، در ماه اکتبر برابر ۴۷۴.۷۶ و در ماه نوامبر برابر ۴۵۸.۶۲ دلار در هر تن cfr  تایوان بود که در تاریخ ۲۸ دسامبر به ۴۴۳.۵ دلار در هر تن cfr  تایوان رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.