افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه

شناسه : 59150 09 دی 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
با توجه به انجام معاملات جدید در هفته گذشته برای قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه، شاخص روزانه این محصول در روز چهارشنبه 29 دسامبر با کاهش رو به رو شد.
کاهش قیمت قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه
پ
پ

با توجه به انجام معاملات جدید در هفته گذشته برای قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه، شاخص روزانه این محصول در روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر با کاهش رو به رو شد.

* قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه در آخرین معاملات شنیده شده در روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر، کاهش یافته است. همچنین فعالان بازار گزارش دادند که روز دوشنبه ۲۷ دسامبر فقط دو معامله برای قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه منعقد شد.

یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه اسکندرون یک محموله آمریکایی شامل قراضه ساختاری (P&S) و قراضه فولادی خرد شده را با قیمت ۴۷۸ دلار در هر تن cfr در روز چهارشنبه رزرو کرد.

از طرفی به نقل از منابع خبری در تاریخ ۲۹ دسامبر یک محموله قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20) با مبدا دریای بالتیک توسط یک کارخانه فولادی مستقر در شمال ترکیه با قیمت ۴۶۵ دلار در هر تن cfr رزرو شد اما باید توجه داشت که ترکیب محموله در زمان انتشار خبر مشخص نبوده است.

در این میان متال بولتن گزارش داد یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه ازمیر یک محموله آمریکایی شامل ۳۰۰۰ تن قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20) را با قیمت ۴۶۰ دلار در هر تن رزرو کرد. همچنین این کارخانه ۲۵۰۰۰ تن قراضه فولادی خرد شده را به قیمت ۴۷۵ دلار در هر تن و ۲۰۰۰ تن قراضه bonus  را با قیمت ۴۷۴ دلار در هر تن در روز جمعه ۲۴ دسامبر خریداری کرد.

بررسی های تحلیل گران بازار نشان داد بین تاریخ ۲۰ تا ۲۲ دسامبر چهار محموله قراضه فولادی دریایی وارداتی توسط ترکیه معامله شده است.

در نتیجه انجام معاملات جدید باعث شد شاخص روزانه قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه در ۲۹ دسامبر کاهش یابد.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد شاخص قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20) با مبدا اروپای شمالی به ترکیه در روز چهارشنبه حدود ۴۵۰.۸۸ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۲۴ دسامبر حدود ۵.۸۰ دلار در هر تن کاهش داشت.

همچنین طبق برآورد قیمتی انجام شده توسط متال بولتن، در روز چهارشنبه قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20) با مبدا ایالات متحده به ترکیه با قیمت ۴۵۸.۸۵ دلار در هر تن cfr ترکیه معامله شد. این در حالی است که به نقل از منابع خبری قیمت این محصول نسبت به روز قبل ۵.۸۰ دلار در هر تن افت داشته است. باید توجه داشت که مقدار پرمیوم قراضه مربوط به ایالات متحده ۷.۹۷ دلار در هر تن بود که بیشتر از مقدار پرمیوم مربوط به مواد با مبدا اروپا است.

* تحلیل میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی با مبدا اروپای شمالی به ترکیه در ماه سپتامبر برابر ۴۳۵.۱۹، در ماه اکتبر برابر ۴۷۳.۶۴ و در ماه نوامبر برابر ۴۹۱.۱۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که روز چهار شنبه ۲۹ دسامبر به ۴۵۰.۸۸ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به مبدا  ایالات متحده به ترکیه  در ماه سپتامبر برابر ۴۴۰.۹۷، در ماه اکتبر برابر ۴۸۰.۳۲ و در ماه نوامبر برابر ۴۹۹.۰۴ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که روز  چهار شنبه به ۴۴۰.۹۷ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.