افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین

شناسه : 59164 09 دی 1400 - 15:00 منبع : متال بولتن
با توجه به اتمام محدودیت تولید در سال 2021، کارخانه ها تولید خود را برای ماه ژانویه افزایش دادند که این باعث افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین شد.
افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین
پ
پ

با توجه به اتمام محدودیت تولید در سال ۲۰۲۱، کارخانه ها تولید خود را برای ماه ژانویه افزایش دادند که این باعث افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین شد.

* کویل نورد گرم فولادی داخلی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر در پی دومین روز افزایش در بازار معاملات آتی تقویت شد.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر در محدوده ۴۸۴۰ – ۴۸۵۰ یوان (۷۶۰ – ۷۶۱ دلار) در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول حدود ۲۰ یوان در هر تن نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

به نقل از منابع خبری تعداد کمی از معامله گران بهبود در فروش کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در طول روز چهارشنبه را با ذخیره مجدد توسط مصرف کننده پایین دستی گزارش کردند، در حالی که برخی اعلام کردند تقاضا هنوز ضعیف است.

فعالان بازار خبر دادند با اینکه بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی در بورس آتی شانگهای طی دو روز متوالی افزایش متوسطی را تجربه کرده است، اما هنوز به سطح قیمت جمعه گذشته باز نگشته است.

معامله گران پس از اتمام کاهش هدفمند تولید برای سال ۲۰۲۱، زیان شدید روز دوشنبه را به انتظارات کارخانه ‌ها نسبت به افزایش نرخ تولید خود در ژانویه ۲۰۲۲ نسبت دادند.

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای در مورد افزایش عرضه اظهار کرد:

هنوز ابهامات زیادی در مورد میزان افزایش عرضه در ژانویه سال ۲۰۲۲ به دلیل محدودیت های مداوم برای فصل گرمایش زمستانی و احتمال اجرای اقدامات ضد دود وجود دارد.

* کویل نورد گرم فولادی صادراتی

طبق ارزیابی متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر در محدوده ۷۶۲.۵ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۳.۰۳ دلار در هر تن افزایش یافته است.

به نقل از چندین منبع خبری پیشنهادات ارائه شده از طرف فروشندگان برای کویل نورد گرم فولادی نوع SS400  در روز چهارشنبه ثابت بود و اکثر آن ها در محدوده ۷۶۵ – ۷۹۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد.

فعالان بازار به قیمت ۷۶۰ – ۷۸۵ دلار در هر تن فوب چین به عنوان قیمت قابل اجرا برای معاملات کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین اشاره کردند، اما باید توجه داشت که فعالیت تجاری به دلیل فصل تعطیلات در اواخر دسامبر همچنان ضعیف بوده است. فروشندگان نیز پیشنهادهای قیمتی پایین تر از طرف خریداران را رد می کنند.

یک تاجر مستقر در تیانجین در مورد علاقه به خرید کویل نورد گرم فولادی نقل کرد:

 پس از شنیده شدن پیشنهادات کمتر برای محموله های صادراتی از دیگر کشورها، جذابیت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین کاهش یافته است.

این تاجر در ادامه تصریح کرد:

خریداران به دلیل ارزان‌ تر بودن محموله های کویل نورد گرم فولادی صادراتی از دیگر کشورها یا به دلیل کم بودن پرمیوم آن ها نسبت به محموله‌ های چینی، چنین محصولاتی را انتخاب می‌کنند. همچنین هنوز نگرانی‌ هایی در مورد احتمال وضع مالیات صادرات برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین وجود دارد.

* شنیده ها از بازار

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای اعلام کرد:  

تقاضای پایین دستی در آستانه سال نو و تعطیلات سال نو چینی کاهش یافته است. قیمت های بالای کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین و چشم انداز نامشخص تقاضا پس از تعطیلات، معامله گران و خریداران پایین دستی را از ذخیره سازی کویل نورد گرم باز می دارد. در نتیجه این امر به همراه افزایش احتمالی عرضه قابل توجه در ژانویه، بر قیمت های این محصول تاثیر می گذارد.

* بورس آتی شانگهای

به نقل از فعالان بازار بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه می در روز چهارشنبه با قیمت ۴۴۵۶ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی این محصول نسبت به روز قبل حدود ۱۴ یوان در هر تن افزایش داشته است.

* تحلیل میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه سپتامبر برابر ۵۵۷۲، در ماه اکتبر برابر ۵۶۶۰.۹۴ و در ماه نوامبر برابر ۴۸۲۵.۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر به ۴۸۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲.۱۵ ، در ماه اکتبر برابر ۹۰۶.۷۹ و در ماه نوامبر برابر ۷۹۱.۵۱ دلار در هر تن فوب چین بود که در تاریخ ۲۹ دسامبر به ۷۶۲.۵۰ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.