افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت میلگرد صادراتی کشورهای حوزه CIS

شناسه : 59203 11 دی 1400 - 12:00 منبع : متال بولتن
 قیمت ها در بازار محموله های فولادی بلند صادراتی مربوط به کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) بسته به نوع محصول متفاوت ارزیابی شد در حالی که، این قیمت برای بخش کلاف فولادی ثابت بود و قیمت میلگرد نیز به منظور تسهیل رقابت فروشندگان کشورهای حوزه CIS با سایر تامین کنندگان جهانی، به ویژه ترکیه کاهش یافت.
کاهش قیمت میلگرد صادراتی کشورهای حوزه CIS
پ
پ

 قیمت ها در بازار محموله های فولادی بلند صادراتی مربوط به کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) بسته به نوع محصول متفاوت ارزیابی شد، در حالی که این قیمت برای بخش کلاف فولادی ثابت بود و قیمت میلگرد نیز به منظور تسهیل رقابت فروشندگان کشورهای حوزه CIS با سایر تامین کنندگان جهانی، به ویژه ترکیه کاهش یافت.

* اخبار بازار میلگرد

به گزارش آرتان پرس، میلگرد با مبدا روسیه با قیمت ۷۲۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه به مشتریان خارجی عرضه شد که ۵ دلار در هر تن در هفته کاهش یافت. این در حالی بود که قیمت ها در بازار داخلی روسیه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ روبل (۲۰ – ۲۷ دلار) در هر تن در هفته منتهی به ۳۰ دسامبر به ۶۳۰۰۰ – ۶۵۰۰۰ روبل (۸۵۶ – ۸۸۳ دلار) افزایش یافت.

منابع بازار در این زمینه خاطر نشان کردند:

«در صورت ارائه پیشنهاد قطعی، کارخانه‌ ها در روسیه آماده مذاکره برای قیمت پایین‌ تر هستند و منابع بازار نیز قیمت های قابل اجرا و حتی برخی معاملات را ۷۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه اعلام نموده اند».

در همین حال، میلگرد اوکراینی نیز به طور رسمی با قیمت ۷۲۰ – ۷۲۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بدون تغییر در هفته عرضه شد و به گفته منابع، فروشندگان اوکراینی مشابه تامین کنندگان روسی، تخفیف های قابل توجهی برای سفارش های بزرگ اعمال نمودند.

علاوه بر این، یک منابع تجاری معتقد است که معاملات میلگرد با مبدا اوکراین می‌ تواند با قیمت ۶۹۰ – ۶۹۵ دلار در هر تن فوب صورت گیرد.

ارزیابی قیمت Fastmarkets نیز برای میلگردهای تقویتی فولادی صادراتی، فوب دریای سیاه مربوط به کشورهای حوزه CIS به ۶۹۰ – ۷۲۰ دلار در هر تن در ۲۹ دسامبر رسید که ۱۰ تا ۳۵ دلار در هر تن در هفته کاهش یافت. این تخفیف ها، قیمت میلگرد مبدا کشورهای حوزه CIS را به قیمت های ترکیه نزدیک کرد.

همچنین، فولادسازان ترکیه در واکنش به کاهش هزینه های قراضه و تقاضای محدود خریداران، پیشنهادات میلگرد خود را در هفته گذشته با ۵ دلار در هر تن کاهش دادند و به ۶۸۰ تا ۶۹۰ دلار در هر تن فوب رساندند.

* کلاف فولادی

بر اساس داده‌های بازار، قیمت ها در هفته گذشته و در بحبوحه کاهش رقابت قوی تر شدند و پیشنهادات کلاف فولادی ترکیه در حدود ۸۰۰ – ۸۱۰ دلار در هر تن فوب باقی ماند و در نتیجه، تولیدکنندگان روسی پیشنهادات خود را با ۵ دلار در هر تن افزایش دادند و به ۷۳۰ – ۷۳۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسیدند.

به گزارش آرتان پرس، قیمت مواد با مبدا اوکراین نیز به ۷۵۰ – ۸۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت و گفته می‌ شود که پایین‌ ترین محدوده مربوط به مشتریان خاورمیانه است، در حالی که قسمت بالایی مربوط به اروپا است، جایی که اوکراین هنوز بخش قابل توجهی از سهمیه معاف از مالیات را بدون استفاده دارد.

ارزیابی قیمت Fastmarkets برای کلاف فولادی (کیفیت مش) صادراتی کشورهای حوزه CIS،  فوب دریای سیاه ۷۳۰ – ۸۰۰ دلار در هر تن در ۲۹ دسامبر تخمین زده شد که از ۷۲۵ -۸۲۰  دلار در هر تن هفته قبل کاهش یافت.

صادرات میلگرد فولادی فوب دریای سیاه، کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)، دلار / تن

 قیمتتغییر
۲۹/۱۲/۲۱۷۰۵.۰۰     –
STLM۷۵۰.۰۰-۶.۰۰%
STLY۶۶۰.۰۰۶.۸۲%
میانگین ماهانه
Nov 21۷۶۰.۰۰-۷.۲۴%
Oct 21۷۱۳.۱۳-۱.۱۴%
Sep 21۷۰۴.۳۸۰.۰۹%

صادرات کلاف فولادی (کیفیت مش)، فوب دریای سیاه، کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)، دلار / تن

 قیمتتغییر
۲۹/۱۲/۲۱۷۶۵.۰۰     –
STLM۷۷۰.۰۰-۰.۶۵%
STLY۷۲۵.۰۰۵.۵۲%
میانگین ماهانه
Nov 21۸۱۸.۵۰-۶.۵۴%
Oct 21۸۰۶.۲۵-۵.۱۲%
Sep 21۷۹۲.۵۰-۳.۴۷%

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.