افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت سنگ آهن و لغو محدودیت های مرتبط با آلودگی از سوی تانگشان

شناسه : 59231 11 دی 1400 - 18:00 منبع : متال بولتن
در حالی که اکثر داده‌ ها مانند بورس کالای دالیان و بورس سنگاپور بر افزایش قیمت سنگ آهن در ۳۱ دسامبر دلالت دارند تانگشان تصمیمی مبنی بر لغو محدودیت‌ های تولید کارخانه‌ های فولاد گرفته و این سیاست از 27 دسامبر 2021 آغاز شده است، بنابراین می‌توان گفت از سرگیری تولید کارخانه ها و عرضه بیش از حد سنگ آهن در بنادر چین قیمت این محصول  را شکل داده است.
افزایش قیمت سنگ آهن و لغو محدودیت های مرتبط با آلودگی از سوی تانگشان
پ
پ

در حالی که اکثر داده‌ ها مانند بورس کالای دالیان و بورس سنگاپور بر افزایش قیمت سنگ آهن در ۳۱ دسامبر دلالت دارند تانگشان تصمیمی مبنی بر لغو محدودیت‌ های تولید کارخانه‌ های فولاد گرفته و این سیاست از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ آغاز شده است، بنابراین می‌توان گفت از سرگیری تولید کارخانه ها و عرضه بیش از حد سنگ آهن در بنادر چین قیمت این محصول  را شکل داده است.

* افزایش قیمت سنگ‌ آهن دریایی

به گزارش آرتان پرس، بر اساس اعلام منابع به Fastmarkets، قیمت سنگ‌ آهن دریایی در روز جمعه ۳۱ دسامبر افزایش یافت، زیرا جو بازار با از سرگیری تولید در کارخانه‌ ها و حذف محدودیت‌ های تولید در تانگشان حمایت می‌ شود.

 * شاخص های Fastmarkets برای سنگ آهن

آهن فاین ۶۲ درصد cfr کینگدائو و فاین آهن ۶۲ درصد کم آلومینا cfr کینگدائو هر یک با قیمت ۱۲۰.۷۵ و ۱۲۰.۸۲ دلار در هر تن معامله شدند که به ترتیب با افزایش ۱.۴۷ و ۰.۹۴ دلاری همراه بودند.

همچنین، پریمیوم آهن فاین ۵۸ درصد عیار بالا و فاین آهن ۶۵ درصد با مبدأ برزیل cfr کینگدائو ۹۳.۵۴ و ۱۳۹.۵۰ دلار در هر تن ارزیابی شدند که به ترتیب کاهش ۰.۰۱ و ۱.۴۰ دلاری در هر تن را تجربه نمودند، اما پریمیوم سنگ آهن خشک لامپ ۶۵ درصد با مبدأ استرالیا cfr کینگدائو با ۰.۲۰۰۰ دلار به ازای هر واحد متریک (dmtu) بدون تغییر باقی ماند.

در همین حال، ارزش آهن فاین مرطوب ۶۲ درصد fot کینگدائو ۸۱۵ یوان به ازای هر تن متریک بود که ۸ یوان در هر wmt افزایش قیمت داشت و ارزش معاملات بنادر چین نیز، برای آهن خشک ۶۲ درصد ۱۱۸.۰۵ دلار بود.

* درایورهای کلیدی بازار

پر معامله ترین قرارداد آتی سنگ آهن در ماه می در بورس کالای دالیان روز را با رشد ۱.۶ درصدی نسبت به قیمت پایانی ۶۶۹.۵۰ یوان (برابر با ۱۰۵ دلار) هر تن در ۳۰ دسامبر به پایان رساند.

همچنین، قراردادهای سوآپ ماهانه سنگ آهن در بورس سنگاپور روز جمعه افزایش یافت و تا ساعت ۳:۰۷ بعد از ظهر به وقت سنگاپور، پر معامله ترین قرارداد فوریه ۲.۶۸ دلار در هر تن در مقایسه با قیمت تسویه روز پنجشنبه ۱۱۸.۵۷ دلار در هر تن رشد کرد.

در همین حال، تانگشان نیز تصمیم گرفته است که محدودیت‌ های تولید کوتاه‌ مدت کارخانه‌ های فولاد را در اول ژانویه ۲۰۲۲ لغو کند و این سیاست از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ آغاز شده است.

با وجود چشم انداز نزولی و صعودی در بازار، جو بازار روز به روز بدون تغییر بوده و از سرگیری کارخانه ها و عرضه بیش از حد سنگ آهن در بنادر چین قیمت سنگ آهن را شکل داده است.

ذخایر سنگ آهن در بندرگاه ۱ میلیون تن دیگر در هفته افزایش یافت که باعث کاهش بیشتر تمایل کارخانه‌ ها به معامله محموله‌ های دریایی شد و در این زمینه یکی از تاجران مستقر در پکن خاطر نشان کرد:

«برخی کارخانه‌ها عرضه کافی در انبارهای بنادر دارند، در حالی که فعالیت‌ های خرید سوداگرانه بازرگانان کوچک و متوسط ​​بر محموله‌ های ارزان کنار بندر متمرکز است».

* نقل قول روز

به نقل از متال بولتن یکی از منابع معامله گر از شمال چین اظهار نمود:

 “قیمت سنگ آهن در معاملات سواپ ماهانه DCE و SGX در طول روز نوسان داشتند و برخی از فعالان بازار در آخرین روز سال ۲۰۲۲ بازار را ترک کردند زیرا هیچ گونه تمایلی به خرید فعال نداشتند.”

* معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

کارخانه Globalore BHP میزان ۹۰۰۰۰ تن آهن فاین ۵۸ درصد Yandi، با میانگین فوریه برای دو شاخص آهن ۶۲ درصد به اضافه تخفیف ۲۰.۴۰ دلار در هر تن، تحویل فوریه را معامله کرد.

مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) نیز، ۸۵۰۰۰ تن فاین های ترکیبی ۶۲ درصد آهن پیلبارا، میانگین دو ماه مارس را با شاخص آهن ۶۲ درصدی با قیمت ۰.۲۰ دلار در هر تن معامله کرد.

علاوه بر این قیمت پیشنهادی ریوتینتو گلوبالور برای ۱۷۰۰۰۰ تن فاین مخلوط آهن ۶۲ درصد بندر پیلبارا، حدود ۱۱۹.۵۰ دلار در هر تن از ۲۸ ژانویه تا ۶ فوریه بود.

* شاخص های بازار

بر اساس داده‌های موجود، شاخص Fastmarkets برای سنگ آهن فاین ۶۲% به شرح ذیل می باشد:

فاین مخلوط برزیل ۱۱۷ تا ۱۲۲ دلار در هر تن در چین معامله می‌ شو،د حال آنکه فاین های نیومن، مک و جیمبلبار هر یک به ترتیب ارزشی حدود ۱۱۷.۴۳ – ۱۱۹.۸۷، ۱۱۱.۵۹ – ۱۱۲.۱۷ و ۹۲.۲۳ – ۹۶.۳۳ دلار در هر تن Cfr چین دارند.

در همین حال بر اساس شاخص Fastmarkets برای سنگ آهن فاین ۶۵ درصد مبدا برزیل، ارزش سنگ آهن کاراخاس ۱۳۸.۰۰ – ۱۴۳.۱۰ دلار در هر تن cfr چین برآورد می شود.

* قیمت محموله های بندری و اخبار بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، فاین مخلوط پیلبارا در روز جمعه در استان شاندونگ و شهر تانگشان ۷۹۰ – ۸۰۸ یوان به ازای هر Wmt معامله شد، در حالی که ارزش آن در روز پنجشنبه ۷۸۴ – ۸۰۲ یوان برآورد شد و آخرین محدوده نیز معادل ۱۱۴ – ۱۱۷ دلار در هر تن در بازار محموله های دریایی است.

پر معامله ترین قرارداد آتی سنگ آهن در ماه می با قیمت ۶۸۰ یوان (۱۰۷ دلار) در هر تن بسته شد که نسبت به قیمت بسته شدن روز پنجشنبه ۱۰.۵۰ یوان در هر تن افزایش داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.