افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

احتمال افت ۵ تا ۸ درصدی قیمت فولاد در ژانویه

شناسه : 59389 14 دی 1400 - 11:00
منابع مطلع بازار در حالی از افت احتمالی قیمت فولاد در ژانویه خبر می‌ دهند که اکثر فعالان بازار این اصلاح قیمت را عامل مناسبی برای بهبود زیرساخت ها و به نفع صنایع در بخش‌ های کوچک و متوسط می دانند.
احتمال افت ۵ تا ۸ درصدی قیمت فولاد در ژانویه
پ
پ

منابع مطلع بازار در حالی از افت احتمالی قیمت فولاد در ژانویه خبر می‌ دهند که اکثر فعالان بازار این اصلاح قیمت را عامل مناسبی برای بهبود زیرساخت ها و به نفع صنایع در بخش‌ های کوچک و متوسط می دانند.

* اصلاح قیمت داخلی فولاد

به گزارش آرتان پرس و به نقل از منابع در دهلی نو، در شرایطی که افت قیمت فولاد ممکن است عاملی برای بهبود زیرساخت ها به نظر بیاید، احتمالاً قیمت داخلی فولاد در ماه ژانویه شاهد اصلاح ۵ تا ۸ درصدی باشد، چراکه تقاضای داخلی بازار ضعیف بوده و قیمت های داخلی نسبت به قیمت های وارداتی برتری دارند.

در همین حال، بر اساس تجزیه و تحلیل بخشی توسط شرکت سهامی نهادی کوتاک و در بحبوحه تقاضای داخلی ضعیف، قیمت‌ های داخلی فولاد در ۱۸ ماه گذشته نسبتاً برابر با قیمت های  صادرات بوده و این امر منجر به اصلاح قیمت این محصول در ژانویه خواهد شد.

در حقیقت این اصلاح قیمت به این معنی است که احتمالاً قیمت فولاد به میزان ۵۰۰۰ – ۶۰۰۰ روپیه در هر تن کاهش یابد و قیمت‌ های استاندارد کویل نورد گرم (HRC) را از سطح فعلی حدود ۷۲۰۰۰ روپیه در هر تن به ۶۵۰۰۰ – ۶۶۰۰۰ روپیه نزدیک کند. همچنین کاهش پیش‌ بینی‌ شده قیمت‌ ها توسط شرکت‌ های فولادی در ژانویه به دلیل کاهش قیمت‌ کویل نورد گرم بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ روپیه در هر تن یا ۴ درصد در دسامبر رخ خواهد داد.

* تأثیر کاهش قیمت بر صنایع

از آنجایی که صنایع در بخش‌ های کوچک و متوسط ​​و سایر بازیگران زیرساختی شاهد کاهش حاشیه سود خود در بحبوحه افزایش قیمت فلزات از اواخر سال گذشته بودند، این کاهش می‌ تواند کمک بزرگی به آن‌ ها باشد.

در همین حال، قیمت بلوک‌ های ساختمانی صنعتی‌ سازی مانند فولاد، مس، آلومینیوم و پلیمرسون که میلیون‌ ها صنعت پایین‌ دستی / MSME به آن وابسته هستند، ۲۵ تا ۵۰ بالاتر از همتایان بین‌ المللی خود باقی می‌ ماند.

 Animesh Saxena، رئیس فدراسیون شرکت های کوچک و کوچک و متوسط ​​هند در این باره معتقد است اگر قیمت ها از اینجا کاهش یابد، به نفع همه صنایع کاربر خواهد بود.

در حال حاضر نیز، قیمت کویل نورد گرم داخلی از ۵۸۰۰۰ روپیه در هر تن در آوریل ۲۰۲۱ به بیش از ۷۲۰۰۰ روپیه در هر تن افزایش یافته و از سه ماهه سوم سال مالی گذشته با افزایش قیمت فولاد، ارزش کویل نورد گرم در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

* جو بازار چین

به گزارش آرتان پرس، بهبود جو بازار در چین منجر به بهبود شدید سنگ آهن و تثبیت قیمت زغال سنگ کک شده شده است و در گزارش سهام نهادی کوتاک در این باره آمده که حاشیه های فولاد هند در ۲HFY22E با ضربه مضاعف کاهش قیمت فولاد و افزایش هزینه ها مواجه شده است.

همچنین، قیمت کویل نورد گرم فولادی چین پس از اصلاح ۲۰ درصدی در نوامبر ۲۰۲۱ در محدوده ۷۷۰ – ۷۹۰ دلار در هر تن باقی ماند و در سطوح اولیه CY2021 قرار دارد. علاوه بر این، محدودیت های شدید تولید در طول ۲HCY21 در چین، ضعف تقاضا را جبران نموده و موجودی فولاد را پایین نگه داشته است.

افت قیمت فولاد در ایالات متحده و اروپا با اصلاح ۵ تا ۱۰ درصدی دیگر در دسامبر ۲۰۲۱ به کاهش خود ادامه می‌دهد و باید متذکر شد که قیمت های داخلی کویل نورد گرم هنوز ۳ درصد پریمیوم در مقابل تخفیف تاریخی ۳ – ۵ درصد می باشد.

در همین حال، سفارشات صادراتی کارخانه‌ های هندی کاهش یافته، در حالی که تقاضای داخلی پس از ذخیره مجدد موجودی در اکتبر ۲۰۲۱ هنوز شاهد بهبود قابل توجهی نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.