افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی چین

شناسه : 59445 15 دی 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
با توجه به پیش رو بودن جشن سال نوی چین و بازی‌ های المپیک زمستانی، میزان تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی چین افت کرد که باعث کاهش قیمت بیلت فولادی اندونزی شد.
کاهش تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی چین
پ
پ

با توجه به پیش رو بودن جشن سال نوی چین و بازی‌ های المپیک زمستانی، میزان تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی چین افت کرد که باعث کاهش قیمت بیلت فولادی اندونزی شد.

* بیلت فولادی وارداتی چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، پیشنهادات ارائه شده برای بیلت فولادی تولید شده توسط یک کارخانه بزرگ کوره بلند در اندونزی (BF) به چین در روز سه شنبه ۴ ژانویه دوباره کاهش یافت، اما قیمت های پیشنهادی از طرف خریداران در چین برای انعقاد معاملات بسیار پایین بود.

به گفته فعالان بازار، بیلت فولادی اندونزی ۱۵۰ میلی ‌متری نوع ۳sp با قیمت ۶۱۵ دلار در هر تن cfr چین در روز سه ‌شنبه عرضه شد. این در حالی است که منابع اعلام کردند قیمت اعلام شده کمتر از پیشنهادات شنیده شده در هفته گذشته بود که در محدوده ۶۲۵ تا ۶۳۰ دلار در هر تن cfr چین عرضه می شد.

معامله گران گزارش دادند همان کارخانه مستقر در اندونزی هفته گذشته تعدادی محموله بیلت فولادی ۱۵۰ میلی متری ۵sp را به قیمت ۶۱۵ – ۶۲۰ دلار در هر تن cfr به بازار داخلی فروخت. آخرین محموله فروخته شده از طرف تولید کننده مستقر در اندونزی به خریداران چینی در اواسط دسامبر با قیمت ۶۲۳ دلار در هر تن cfr چین شنیده شد.

اما به نقل از منابع خبری پیشنهادات جدید برای وارد کنندگان بیلت فولادی در چین بسیار کم است، زیرا بسیاری از کارخانه‌ های فولاد بلند در این کشور همچنان قصد دارند موجودی‌ میلگرد فولادی خود را در میان انتظارات تضعیف بیشتر بازارها در آستانه سال نوی چین و بازی‌ های المپیک زمستانی کاهش دهند.

یک منبع وارد کننده بیلت فولادی مستقر در چین روز سه شنبه اظهار کرد:

کارخانه تولید کننده بیلت فولادی در اندونزی قیمت پیشنهادی خود را امروز تعدیل کرد، اما قیمت بیلت فولادی هنوز کمی با قیمت مورد انتظار خریداران فاصله دارد.

وی در ادامه تصریح کرد:

در حال حاضر قیمت بیلت فولادی داخلی در تانگشان کمی کمتر از ۶۰۰ دلار در هر تن cfr چین است. من فکر می ‌کنم اکثر خریداران همچنان انتظار دارند که بیلت فولادی نوع ۳sp را با قیمت ۵۹۰ – ۵۹۵ دلار در هر تن cfr بخرند.

یک منبع دیگر وارد کننده بیلت فولادی در چین نیز پیشنهاد ۶۱۵ دلار در هر تن cfr چین را برای بیلت اندونزی دریافت کرد، اما اعلام کرد که قیمت‌ قابل خرید برای این محصولات حداکثر ۶۰۵ دلار در هر تن cfr چین خواهد بود.

یک فولادساز چینی و یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور گزارش دادند که سطح قابل مبادله در بازار واردات چین در روز سه شنبه بدون تغییر در محدوده ۶۰۰ – ۶۱۰ دلار در هر تن cfr چین باقی مانده است.

ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت بیلت فولادی نوع ۳sp وارداتی به چین در روز جمعه ۳۱ دسامبر در محدوده ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن cfr چین شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۶۰۰ تا ۶۱۵ دلار در هر تن Cfr بود، حدود ۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

تحلیل گران بازار خبر دادند اگرچه اخیراً هیچ محموله بیلت فولادی به چین فروخته نشده است، اما حداقل دو محموله اسلب فولادی با مبدا کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) با قیمت ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار در هر تن در چین طی هفته گذشته معامله شده است.

* بیلت فولادی وارداتی فیلیپین

به نقل از متال بولتن، شروع شدن دوره جشن سال نو همراه با افزایش شدید موارد ابتلا به کووید ۱۹، منجر به کاهش شدید فعالیت در بازارهای واردات فیلیپین به خصوص برای بیلت فولادی در هفته گذشته شده است.

یک منبع تجاری مستقر در فیلیپین در مورد قرنطینه گفت:

مانیلا به دلیل موارد بالای ابتلا به کووید ۱۹ تا تاریخ ۱۵ ژانویه در حالت نیمه قرنطینه است و فقط افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند اجازه دارند برای خرید اقلام ضروری بیرون بروند.

وی در ادامه تصریح کرد:

اما ما امیدواریم که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به دلیل افزایش ساخت و ساز، رزروهای بیلت فولادی بیشتری داشته باشیم. من فکر می‌کنم که مشتریان می‌ توانند با قیمت ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن cfr بیلت فولادی کوره قوس الکتریکی (EAF) نوع ۵sp و بیلت فولادی کوره بلند ۵sp را خریداری کنند.

آخرین معامله تایید شده در کشور مانیلا مربوط به یک بیلت ۱۲۵ میلی متری EAF از شرق دور روسیه بود که هفته گذشته با قیمت ۶۳۰ دلار در هر تن cfr مانیلا منعقد شد. بخش اول محموله دو تا سه هفته پیش به یک خریدار دیگر به قیمت ۶۳۵ دلار در هر تن cfr فروخته شد.

یک منبع فولادساز مستقر در فیلیپین در روز دوشنبه ۲ ژانویه اعلام کرد که تامین کننده باید ۶۳۰ دلار به ازای هر تن cfr را برای آخرین بخش محموله بپذیرد زیرا خریدار برای گرفتن آن بخش از محموله، قیمت ۶۳۵ دلار به ازای هر تن cfr را نمی پذیرد.

فعالان بازار گزارش دادند بیلت فولادی ویتنامی ۱۳۰ میلی متری نوع ۵sp در هفته منتهی به روز سه شنبه ۳ ژانویه با قیمت ۶۵۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا عرضه شد. این در حالی است که بیلت فولادی ۵sp  کوره القایی (IF) با مبدا هند با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن cfr فروخته شده است، اما باید توجه داشت که علاوه بر موارد ذکر شده هیچ خرید دیگری شنیده نشده است.

به نقل از چندین منبع خبری، قیمت پیشنهادی در روز سه شنبه برای بیلت فولادی ۵sp BF و EAF در محدوده ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن cfr مانیلا گزارش شد، اما فروشندگان قادر به عرضه با این قیمت نبودند.

ارزیابی قیمتی انجام شده توسط متال بولتن نشان داد شاخص بیلت فولادی استاندارد ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی متری نوع ۵sp وارداتی به مانیلا در روز جمعه ۳۱ دسامبر حدود ۶۳۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا قیمت گذاری شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بود و نسبت به هفته قبل که در محدوده ۶۳۵ دلار در هر تن Cfr بود حدود ۵ دلار در هر تن افت کرده است.

یک منبع تجاری دیگر مستقر در فیلیپین در مورد چشم انداز بازار اظهار کرد:

من فکر می کنم مشتریان حداقل چند روز و شاید حتی یک هفته، منتظر بمانند و ببینند جو بازار چگونه خواهد بود.

همچنین یک تاجر مستقر در سنگاپور در مورد قیمت اعلام شده در مانیلا بیان کرد:

مانیلا به دنبال ۶۲۰ دلار در هر تن cfr برای بیلت فولادی نوع ۵sp است، اما ما به حداقل قیمت ۶۳۵ دلار در هر تن cfr نیاز داریم تا بتوانیم بیلت فولادی را به مانیلا بفروشیم.

* تحلیل میانگین قیمت بیلت فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی چین در ماه اکتبر برابر ۶۸۲.۱۴، در ماه نوامبر برابر ۶۱۲.۲۲ و در ماه دسامبر برابر ۶۱۱ دلار در هر تن cfr چین بود که در روز سه شنبه ۳ ژانویه به ۶۰۵ دلار در هر تن cfr چین رسید. 

میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی مانیلا در ماه اکتبر برابر ۶۹۵.۰۷، در ماه نوامبر برابر ۶۵۲.۳۸ و در ماه دسامبر برابر ۶۳۶.۷۴ دلار در هر تن cfr مانیلا بود که در تاریخ ۳ ژانویه به ۶۳۰ دلار در هر تن cfr مانیلا رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.