افزونه جلالی را نصب کنید. 25 جماد ثاني 1443 Friday, 28 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

رزرو بیشتر محموله های بیلت فولادی وارداتی در چین

شناسه : 59509 18 دی 1400 - 13:00 منبع : متال بولتن
پس از پایان یافتن تعطیلات سال نو و کریسمس، معامله گران مستقر در چین فعالیت خود را از سر گرفتند که باعث افزایش تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی در چین شد.
رزرو بیشتر محموله های بیلت فولادی وارداتی در چین
پ
پ

پس از پایان یافتن تعطیلات سال نو و کریسمس، معامله گران مستقر در چین فعالیت خود را از سر گرفتند که باعث افزایش تقاضا برای بیلت فولادی وارداتی به چین شد.

* بیلت فولادی وارداتی چین

به گزارش آرتان پرس و نقل از متال بولتن، واردکنندگان چینی به طور جدی در حال بررسی رزرو بیشتر بیلت فولادی وارداتی پس از بازگشت به بازار در اوایل این هفته بودند.

فعالان بازار گزارش دادند که چین حدود ۶۰۰۰۰ تن بیلت فولادی کوره بلند (BF) 150 میلی‌متری نوع  3sp با مبدا اندونزی را اواخر روز سه ‌شنبه ۴ ژانویه به قیمت ۶۱۵ دلار در هر تن cfr برای ارسال در اوایل فوریه رزرو کرده است.

به نقل از منابع خبری گمانه‌ زنی‌ های زیادی در مورد اینکه چرا محموله‌ های بیلت فولادی وارداتی با قیمت ‌هایی بالاتر از سطح قابل اجرا در ابتدای این هفته رزرو شدند، وجود داشت.

یکی از منابع تجاری مستقر در سنگاپور نقل کرد که در روز جمعه یکی از محموله های بیلت فولادی برای پوشش یک موقعیت فروش توسط یک معامله گر در معاملات آتی میلگرد فولادی استفاده شده است، در حالی که به نقل از یک منبع فولادساز هندی شنیده شده است که یکی از محموله ها توسط ایجاد ارتباط با تولید کننده بیلت فولادی مستقر در اندونزی خریداری شده است.

وارد کنندگان بیلت فولادی به چین اعلام کردند که با افزایش فعالیت در بازارهای معاملات آتی چین و قیمت بیلت فولادی محلی در روزهای اخیر، قبلاً شاهد پیشنهادهای بالاتر برای بیلت فولادی وارداتی بودند که این بیشتر به دلیل افزایش قیمت سنگ آهن بوده است.

یک منبع وارد کننده بزرگ مستقر در چین در مورد پیشنهاد خریداران گفت:

قیمت بیلت فولادی داخلی چین در روز جمعه (۷ ژانویه) حدود ۶۰ یوان (۹ دلار) در هر تن افزایش یافته است. به نظر من خریداران در حال حاضر به قیمت های حدود ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار در هر تن cfr برای واردات بیلت فولادی علاقه دارند.

یکی دیگر از وارد کنندگان بیلت فولادی مستقر در چین اظهار کرد:

خریداران ممکن است قیمت ۶۱۰ دلار به ازای هر تن cfr چین را برای بیلت فولادی وارداتی چین در نظر بگیرند و حتی برخی از خریداران می توانند با پیشنهاد قیمت در محدوده ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار در هر تن cfr برای این محصول ریسک کنند.

ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت بیلت فولادی درجه ۳ وارداتی چین در روز جمعه ۷ ژانویه در محدوده ۶۱۰ – ۶۲۰ دلار در هر تن cfr چین بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر ۶۰۰ – ۶۱۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

* بیلت فولادی وارداتی فیلیپین

معامله گران گزارش دادند بیلت فولادی ۱۰۰ میلی متری ۳sp با مبدا خاور دور روسیه، طی این هفته به قیمت ۶۲۰ دلار در هر تن cfr به مانیلا فروخته شد.

اما منابع خبری اعلام کردند که همان محموله در اوایل این هفته با قیمت ۶۲۵ تا ۶۳۰ دلار در هر تن Cfr به مانیلا پیشنهاد شده بود.

از فعالان بازار شنیده شده است معامله گرانی که محموله ای از بیلت فولادی  125 میلی متری ۵sp روسیه را در دست داشتند، در هفته منتهی به جمعه قیمت ۶۳۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا را برای این محصول درخواست کردند. این اتفاق به دنبال فروش قبلی یک محموله مشابه به قیمت ۶۳۰ – ۶۳۵ دلار در هر تن cfr در اواخر دسامبر رخ داد.

به نقل از منابع خبری، تقاضا برای خرید بیشتر در فیلیپین تا حدودی به دلیل جهش دیگری در تعداد موارد کووید ۱۹ ثبت شده در مترو مانیلا در هفته های اخیر کمتر شده است زیرا این امر منجر به قرنطینه دیگری در شهر شده است.

با توجه به ارزیابی قیمت انجام شده توسط متال بولتن، قیمت بیلت فولادی استاندارد ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی متری ۵sp  وارداتی به مانیلا در روز جمعه در محدوده ۶۲۵ – ۶۳۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیلا بود. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۵ دلار در هر تن افزایش یافته است، اما با توجه به قیمت های اعلام شده می توان دریافت قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که برابر  630 – 640 دلار در هر تن بود حدود ۵ – ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* عدم ارائه پیشنهاد از طرف تولید کنندگان

منابع خبری گزارش دادند، به استثنای بیلت فولادی ۳sp با مبدا اندونزی که در اوایل این هفته با قیمت ۶۱۵ دلار در هر تن cfr چین در دسترس بود، کمبود مواد در بازارهای بیلت فولادی وجود دارد.

به دنبال افزایش فعالیت در بازار چین در روزهای اخیر، یک منبع تجاری چینی نقل کرد که تامین کنندگان عمده قیمت های پیشنهادی بیلت فولادی صادراتی خود به چین را در روز جمعه حدود ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن افزایش دادند.

به نقل از تحلیل گران صنعت یک کارخانه تولید کننده بیلت فولادی کوره بلند مستقر در هند در این هفته به دنبال قیمت ۵۹۰ – ۶۰۰ دلار در هر تن فوب برای بیلت  فولادی ۳sp است.

در این میان متال بولتن روز جمعه نقل کرد با توجه به اینکه هزینه حمل و نقل محموله ۳۰۰۰۰ تنی بیلت فولادی از شرق هند به چین حدود ۵۰ دلار در هر تن است، با اضافه شدن حاشیه سود معامله گر، قیمت این محصول به کمتر از ۶۴۵ – ۶۵۵ دلار در هر تن Cfr چین نخواهد رسید، اما باید توجه داشت که این محدوده قیمت برای پذیرش در چین بسیار بالا است.

دو منبع فولادساز ویتنامی طی این هفته اعلام کردند که بیلت فولادی را برای صادرات عرضه نمی کنند زیرا بازار محلی بسیار رقابتی می باشد. به گفته یکی از این منابع، قیمت محلی بیلت فولادی حدود ۶۴۰ دلار در هر تن فوب می باشد که به راحتی فروشندگان این کشور را از بازارهای وارداتی چین و آسیای جنوب شرقی بی نیاز می کند.

یک منبع تجاری مستقر در فیلیپین در مورد قیمت قابل اجرا در فیلیپین اظهار کرد:

 تنها پیشنهاد شنیده شده در هفته گذشته برای بیلت فولادی ویتنامی حدود ۶۵۰ دلار در هر تن cfr مانیلا برای بیلت ۱۳۰ میلی‌ متری بود، اما این قیمت برای خریداران مستقر در فیلیپین بسیار بالا بوده است.

* تحلیل میانگین قیمت بیلت فولادی در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، میانگین قیمت بیلت فولادی وارداتی مانیلا در ماه اکتبر برابر ۶۹۵.۰۷، در ماه نوامبر برابر ۶۵۲.۳۸ و در ماه دسامبر برابر ۶۳۶.۷۴ دلار در هر تن cfr مانیلا بود که در روز جمعه ۷ ژانویه به ۶۲۷.۵ دلار در هر تن cfr مانیلا رسید. 

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.