افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کمبود تقاضا برای فولاد تخت ترکیه همچنان ادامه دارد…

شناسه : 59537 19 دی 1400 - 12:00 منبع : متال بولتن
در هفته اول از سال جدید میلادی تقاضا برای فولاد تخت ترکیه کمتر از چیزی بود که پیش بینی می شد؛ چراکه خریداران انتظار کاهش قیمت ها را داشتند و از آنجایی که کاهش قیمتی رخ نداده بود از بازار عقب نشینی کردند.
کمبود تقاضا برای فولاد تخت ترکیه همچنان ادامه دارد…
پ
پ

در هفته اول از سال جدید میلادی تقاضا برای فولاد تخت ترکیه کمتر از چیزی بود که پیش بینی می شد؛ چراکه خریداران انتظار کاهش قیمت ها را داشتند و از آنجایی که کاهش قیمتی رخ نداده بود از بازار عقب نشینی کردند.

* بازار داخلی

به گزارش آرتان پرس، خریداران فولاد تخت در ترکیه به دلیل پیشنهادات وارداتی ارزان قیمت و همچنین بازارهای ضعیف در سطح جهانی، انتظار کاهش قیمت ها را داشتند که نتیجه ای نداد. تولیدکنندگان ورق گرم ترکیه هم با این که در طول هفته سفارشات ماه مارس را می پذیرفتند، اما تقاضا کم بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی فولاد نورد گرم ترکیه ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار در هر تن در ۷ ژانویه بود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت. تولیدکنندگان فولاد تخت نورد گرم ترکیه در طول هفته آن را با قیمت ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار به ازای هر تن عرضه کردند و با این که برخی از فعالان بازار انتظار داشتند که قیمت ها به ۸۱۰ تا ۸۲۰ دلار در هر تن کاهش یابد، اما تولیدکنندگان هنوز نمی خواهند تخفیف دهند.

قیمت فولاد تخت نورد سرد ترکیه نیز در طول هفته ثابت بود و تولیدکنندگان آن را با قیمت ۹۶۰ تا ۹۹۰ دلار در هر تن عرضه می‌کردند که نسبت به هفته قبل تغییری نکرده بود.

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای فولاد نورد سرد ترکیه ۹۶۰ تا ۹۸۰ دلار در هر تن در روز جمعه بود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.

* صادرات و واردات فولاد تخت ترکیه

پیشنهادات فولاد تخت نورد گرم ترکیه ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار در هر تن فوب بود که نسبت به هفته قبل تغییری نکرد و هیچ معامله بزرگی هم گزارش نشد، اما برخی منابع معتقدند که قیمت های قابل اجرا در حدود ۸۱۰ تا ۸۲۰ دلار در هر تن فوب است.

یکی از تولیدکنندگان فولاد تخت در این خصوص گفت:

سهمیه اروپا در هفته اول ژانویه به بیش از ۸۷ درصد رسیده است. ایالات متحده نیز یک تعرفه ضد دامپینگ اضافی بر فولاد تخت نورد گرم ترکیه اعمال کرده که در نتیجه ترکیه باید بازاری برای صادرات محصولات خود پیدا کند. فولاد نورد گرم ترکیه اکنون مشمول ۲۴.۳۲ درصد عوارض ضد دامپینگ است که بالاتر از ۴.۱۵ تا ۶.۷۷ درصد تعیین شده در دستور اصلی مالیات ۳ اکتبر ۲۰۱۶ است.

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای صادرات ورق نورد گرم ترکیه در ۷ ژانویه ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار در هر تن بود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت.

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای واردات فولاد نورد گرم ترکیه نیز ۷۸۰ تا ۷۹۰ دلار به ازای هر تن در ۷ ژانویه بود که از ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن ۳۱ دسامبر کاهش یافت.

فولاد از چین با قیمت ۹۶۵ دلار در هر تن cfr به بازار ترکیه عرضه شد، اما این قیمت برای بازار ترکیه بسیار بالا است. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای واردات فولاد تخت نورد سرد ترکیه، ۹۳۰ تا ۹۳۵ دلار در هر تن در روز جمعه بود که نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود .

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.