افزونه جلالی را نصب کنید. 16 جماد ثاني 1443 Wednesday, 19 January , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی چین

شناسه : 59675 22 دی 1400 - 16:00 منبع : متال بولتن
با اینکه افزایش تولید بر قیمت‌ کویل نورد گرم فولادی در بازار معاملات آتی تأثیر گذاشته است، اما قیمت کویل نورد گرم فولادی چین هنوز ثابت باقی مانده است.
ثبات قیمت کویل نورد گرم فولادی چین
پ
پ

با اینکه افزایش تولید بر بازار معاملات آتی تأثیر گذاشته است، اما قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین هنوز ثابت باقی مانده است.

* کویل نورد گرم فولادی داخلی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم فولادی چین در بازار اسپات در روز دوشنبه ۱۰ ژانویه بدون تغییر بود. این در حالی است که قیمت ها در بازار معاملات آتی پس از انتشار داده‌ های صنعت که به افزایش شدید تولید در اواخر دسامبر اشاره می ‌کرد، کاهش یافته است.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی در شرق چین (شانگهای) در روز دوشنبه در محدوده ۴۹۰۰ – ۴۹۳۰ یوان (۷۶۸ – ۷۷۲ دلار) در هر تن بود، اما باید توجه داشت قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.

فعالان بازار خبر دادند با اینکه بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی در بورس آتی شانگهای پس از چهار روز معاملاتی متوالی، در روز دوشنبه ۱۰ ژانویه با کاهش ۴۵ یوان در هر تن یا تقریباً ۱ درصد نسبت به قیمت پایانی در جمعه گذشته پایان یافت.

 در این میان متال بولتن نقل کرد انجمن آهن و فولاد چین (CISA) صبح روز دوشنبه گزارش داد که تولید روزانه فولاد خام از کارخانه ‌های عضو آن طی ۲۱ تا ۳۱ دسامبر به طور متوسط ​​۲.۰۹ میلیون تن بوده است، در حالی که این سطح در ماه سپتامبر مشاهده نشده است. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد خام نسبت به دوره ۱۰ روزه قبل ۱۰.۶۷ درصد افزایش داشته اما نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۳.۲۷ درصد کاهش داشته است.

به نقل از معامله گران، پس از آن که مرکز برتر فولادسازی یعنی تانگشان در استان هبی شمال چین، اعلام کرد که دومین تدابیر شدید ضد دود خود را از ظهر روز دوشنبه لغو خواهد کرد، جو بازار ضربه دیگری خورد. این دوره از اقدامات ضد دود پس از اعمال در ۳ ژانویه حدود یک هفته به طول انجامید.

در همین حال، فعالیت معاملاتی برای کویل نورد گرم فولادی در بازار اسپات در تاریخ ۱۰ ژانویه ضعیف باقی ماند.

یک تاجر مستقر در تیانجین در مورد تاثیر افزایش ابتلا به ویروس کوید ۱۹ نقل کرد:

محموله‌ های موجود در بندر تیانجین در شمال چین به دلیل گزارش‌ هایی مبنی بر افزایش موارد انتقال ویروس کووید ۱۹ در داخل کشور در آخر هفته به حالت تعلیق درآمده اند. اما با توجه به حجم محدود تحویل از بندر، بعید است که این امر بر قیمت های لحظه ای فولاد تاثیر داشته باشد.

* کویل نورد گرم فولادی صادراتی

طبق ارزیابی متال بولتن، قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز دوشنبه در محدوده ۷۵۵.۲۶ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۰.۰۳ دلار در هر تن کاهش یافته است.

معامله گران اعلام کردند کارخانه ها پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی نوع SS400  در محدوده ۷۶۰ – ۸۰۰ دلار به ازای هر تن فوب چین در تاریخ ۱۰ ژانویه ثابت نگه داشته اند. این در حالی است که فعالان بازار همچنان نشان دادند که محدوده قیمت ۷۴۰ – ۷۵۵ دلار در هر تن فوب چین برای معاملات کویل نورد گرم قابل اجرا می باشد.

یک کارخانه بزرگ مستقر در شرق چین پیشنهاد کویل نورد گرم فولادی خود را برای سومین هفته متوالی بدون تغییر در محدوده ۸۰۰ دلار در هر تن فوب چین در هفته منتهی به تاریخ ۱۴ ژانویه نگه داشت. فروش این محصول در ماه گذشته ضعیف بوده است.

یک تاجر مستقر در شانگهای نقل کرد که این کارخانه هفته گذشته پیشنهادهای ۷۴۵ – ۷۵۰ دلار در هر تن فوب چین را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی نپذیرفت.

فعالان بازار اعلام کردند که هنوز اقدامات تشدید شده برای مقابله با بیماری همه گیر کوید ۱۹ تاثیری بر فروش یا تحویل محموله ها در تیانجین نداشته است. باید توجه داشت که بندر تیانجین بندر اصلی صادرات چین می باشد.

به طور گسترده انتظار می رود که شرکت فولادی Formosa Ha Tinh که تولید کننده اصلی کوره بلند ویتنامی است، پیشنهادات جدید خود برای محموله های تحویل داده شده در ماه مارس را طی این هفته فهرست کند. البته باید توجه داشت که این کار پس از اینکه همتای Baoshan Iron & Steel قیمت فولاد مربوط به ماه فوریه خود را بدون تغییر نگه داشته است انجام می شود.

یک منبع فروشنده مستقر در ویتنام در تاریخ ۱۰ ژانویه اظهار کرد:

برای شرکت Formosa Ha Tinh Steel Corp سخت خواهد بود که پیشنهاد خود را با توجه به قیمت ثابت شرکت Baosteel و پیشنهادات تهاجمی فولادسازان هندی افزایش دهد.

* شنیده ها از بازار

یک تحلیلگر صنعت مستقر در شانگهای اعلام کرد:  

افزایش تولید بر قیمت‌ کویل نورد گرم در بازار معاملات آتی تأثیر گذاشته است، اما محدودیت ‌های احتمالی تولید برای بازی‌ های المپیک زمستانی، آغاز ساخت پروژه‌ های بزرگ و انتشار اوراق قرضه ویژه احتمالاً به افزایش قیمت ‌ها در آینده کمک خواهد کرد.

* بورس آتی شانگهای

به نقل از فعالان بازار بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه می در روز دوشنبه با قیمت ۴۶۳۲ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی این محصول نسبت به روز جمعه حدود ۴۵ یوان در هر تن کاهش داشته است.

* تحلیل میانگین قیمت کویل نورد گرم در ماه های گذشته

به گزارش آرتان پرس، ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه سپتامبر برابر ۵۵۷۲، در ماه اکتبر برابر ۵۶۶۰.۹۴ و در ماه نوامبر برابر ۴۸۲۵.۴۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز دوشنبه ۱۰ ژانویه به ۴۹۱۵ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه سپتامبر برابر ۹۲۲.۱۵، در ماه اکتبر برابر ۹۰۶.۷۹ و در ماه نوامبر برابر ۷۹۱.۵۱ دلار در هر تن فوب چین بود که در تاریخ ۱۰ ژانویه به ۷۵۵.۲۶ دلار در هر تن فوب چین رسید.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.