شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ایران در انتظار اتحادیه اروپا برای صادرات

شناسه : 603 14 اسفند 1395 - 13:01

فولادسازان ایرانی همچنان منتظر اعلام نظر اتحادیه اروپا در خصوص اعمال محدودیت واردات به این بخش می باشند.

پ
پ

به گزارش مرکز فولاد ایرانیان و به نقل از آهن اینفو، فولادسازان ایرانی همچنان منتظر اعلام نظر اتحادیه اروپا در خصوص اعمال محدودیت واردات به این بخش می باشند. عدم واردات محصولات فولادی ایران در ماههای گذشته توسط تجار اروپایی نشان از این دارد که احتمال بروز تعرفه بر روی محصولات ایرانی به جد وجود دارد.

در آخرین تصمیم اتحادیه اروپا، مالیات های سنگین ضد دامپینگ را بر روی واردات محصولات فولادی چین اعمال کرد تا سیاست حمایتی خود را در پیش گیرد.

به دنبال تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال مالیات های ضد دامپینگ بر روی فولاد چین، این کشور، اتحادیه اروپا را متهم به در پیش گرفتن سیاست های حمایتی کرد. این تصمیم اتحادیه اروپا در راستای حمایت از کارخانه های فولاد سازی اروپا اتخاذ شده است.

در همین حال، کمیسیون اتحادیه اروپا مالیات بین ۳۰.۷ درصد تا ۶۴.۹ درصد را برای محصولات فولاد چین اعمال کرد که این موضوع، موجب ضرر عرضه محصولات فولاد چین در بازار اتحادیه اروپا برای وارد کنندگان می شود. چین بعنوان دومین شریک بزرگ تجاری اتحادیه اروپا است.

همچنین وزیر بازرگانی چین در این باره گفت: اقدام اتحادیه اروپا، نقض قوانین تجارت جهانی است و چین، اقدامات لازم را برای دفاع از حقوق عادلانه شرکت های چینی در پیش خواهد گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: در پیش گرفتن سیاست حمایتی فقط یک اقدامی دیگر در جهت یورش به تجارت بین المللی است و تنها به تجارت جهانی آسیب وارد می کند.

وزیر بازرگانی چین خاطر نشان کرد: چین خواهان تعاملات خود با اتحادیه اروپا است تا این موضوع را به نحو مطلوبی حل کند. البته کمیسیون اتحادیه اروپا در مصاحبه ای با رویترز اعلام کرد: محصولات فولاد چینی که مالیات های سنگین بر روی آنها وضع شده، شامل اتصالات لوله و لوله های فولاد ضد زنگ است که در صنایع پتروشیمی، غذایی، کشتی سازی، تولید انرژی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

اتحادیه اروپا سیاست حمایتی خود را در برابر واردات ناعادلانه محصولات فولادی در پیش گرفته که در کل، شامل ۳۹ اقدام ضد دامپینگ و ضدیارانه ای و نیز مالیات سنگین بر روی واردات ۱۷ محصول فولاد چین است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.