افزونه جلالی را نصب کنید. 19 شوال 1443 Friday, 20 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش صادرات کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین در آستانه تعطیلات

شناسه : 60609 06 بهمن 1400 - 14:00 منبع : متال بولتن
فعالیت تجاری برای صادرات کویل نورد سرد فولادی و گالوانیزه گرم چین در هفته منتهی به سه شنبه (25 ژانویه) ضعیف بود و کارخانه ها عجله ای برای تخلیه محموله های خود در آستانه تعطیلات یک هفته ای سال نوی جدید نداشتند.
کاهش صادرات کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین در آستانه تعطیلات
پ
پ

فعالیت تجاری برای صادرات کویل نورد سرد فولادی و گالوانیزه گرم چین در هفته منتهی به سه شنبه (۲۵ ژانویه) ضعیف بود و کارخانه ها عجله ای برای تخلیه محموله های خود در آستانه تعطیلات یک هفته ای سال نوی جدید نداشتند.

 * بررسی فعالیت کارخانه های تولید کننده CRC و HDG

به گزارش آرتان پرس، اکثر کارخانه های بزرگ چینی، کویل نورد سرد (CRC) و گالوانیزه گرم (HDG) را برای تحویل آوریل ارائه می کردند. یکی از تاجران مستقر در هانگژو در این زمینه خاطر نشان کرد:

«کارخانه های تولید کننده با توجه به سفارش‌ های موجود و به دلیل اینکه هنوز فرصت دارند پس از بازگشت از جشنواره بهار، سفارش‌ ها را دریافت کنند، عجله ندارند.»

از سوی دیگر، بر اساس اعلام منابعی از کارخانه ها و تجارت خانه ها به Fastmarkets، فعالان بازار در مورد چگونگی وضعیت بازار پس از تعطیلات سال نوی قمری (۳۱ ژانویه تا ۶ فوریه) خوش بین بودند و پیش بینی می‌ شود تقاضا به تدریج از سکون فصلی و کاهش عرضه ناشی از بازی های المپیک زمستانی که در ۴ فوریه برگزار می‌ شود، گذر کند و بهبود یابد.

* بازار کویل نورد سرد (CRC)

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی بندر اصلی، فوب چین در روز سه‌ شنبه ۸۵۰ تا ۸۶۰ دلار در هر تن بود که نسبت به ۸۳۵ تا ۸۵۰ دلار در هر تن هفته قبل، ۱۰ تا ۱۵ دلار افزایش داشت.

در همین حال، اکثر کارخانه‌ ها کویل نورد سرد را با قیمت ۸۶۰ دلار در هر تن فوب چین در هفته منتهی به ۲۵ ژانویه ارائه می‌ کردند، و فعالان بازار نشان دادند که ۸۵۰ – ۸۶۰ دلار در هر تن فوب چین سطح قابل اجرا برای معاملات است.

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد فولادی داخلی، تحویل چین شرقی، ۵,۴۰۰ – ۵,۴۵۰ (۸۵۳ – ۸۶۰ دلار) در هر تن در ۲۱ ژانویه بود که از ۵,۴۱۰ – ۵,۴۵۰ یوان در هر تن در هفته قبل، ۱۰ یوان کاهش یافت.

در همین حال، معامله گران اعلام نمودند که معاملات لحظه ای کویل نورد سرد در بازار داخلی نیز آرام بود و کاربران پایین دستی و خدمات لجستیکی عملیات را برای سال جدید قمری به حالت تعلیق در آوردند.

* بازار گالوانیزه گرم (HDG)

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای گالوانیزه فولادی ۱ میلی‌ متری صادراتی، فوب چین ۹۰۰ تا ۹۲۰ دلار در هر تن در روز سه‌ شنبه بود که ۹ تا ۱۰ دلار در هر تن نسبت به ۸۹۱ تا ۹۱۰ دلار در هفته قبل افزایش داشت.

همچنین، ارزیابی Fastmarkets برای گالوانیزه گرم zero-spangle با پوشش روی ۱۲۰gsm نیز به همین صورت است.

در همین حال، کارخانه های بزرگ گالوانیزه گرم Z140 را در این هفته با قیمت ۹۱۰ تا ۹۲۰ دلار در هر تن فوب چین عرضه کردند و برخی کارخانه ها پیشنهادات خود را برای مواد Z120 با ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن نسبت به هفته قبل به ۹۲۰ دلار در هر تن فوب چین افزایش دادند.

کارخانه های کوچکتر نیز مواد Z80 را با قیمت ۹۰۰ دلار در هر تن در طول هفته عرضه می کردند که نسبت به هفته قبل ۳۵ دلار در هر تن افزایش داشت.

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای گالوانیزه گرم فولادی داخلی (یا همان گالوانیزه گرم zero-spangle با پوشش روی ۸۰gsm) چین شرقی سابق، در روز جمعه بین ۵۶۵۰ تا ۵۷۰۰ یوان در هر تن بود که نسبت به هفته قبل تغییری نکرده است.

به گزارش آرتان پرس، در بازار داخلی (پس از بسته شدن برای تعطیلات)، تقاضای گالوانیزه گرم از سوی اکثر کاربران پایین دستی ضعیف بود.

یک تاجر مستقر در شانگهای مدعی است که لجستیک نیز به دلیل شیوع کووید – ۱۹ در برخی مناطق محدود شده و پیشنهادات گالوانیزه گرم ثابت مانده و معاملات در هفته آخر قبل از تعطیلات سال نو ی قمری متوقف شدند.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.