جمعه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 10 ذو القعدة 1445 Friday, 17 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

رشد هشت دهم درصدی تولید فولاد خام دنیا در سال ۲۰۱۶

شناسه : 607 15 اسفند 1395 - 7:04

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان از رشد ۰.۸ درصدی تولید فولاد خام دنیا دارد.

پ
پ

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی کشورهای تولید کننده فولاد در دنیا حدود یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تن فولاد تولید کرده‌اند که رشد هشت دهم درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۵ داشته است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۴ تولید فولاد دنیا معادل یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تن بوده و پس از افت ۳ درصدی در سال ۲۰۱۵ در سال گذشته میلادی دوباره روند رو به رشد به خود گرفت.

با گذشت کمتر از یک ماه از سال ۲۰۱۷ انجمن جهانی تولید آهن و فولاد ۲۵ ژانویه آمار تولید فولاد خام دنیارا منتشر کرد. بر این اساس در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد و ۶۲۸ میلیون تن فولاد خام در دنیا تولید شده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ رشد کمتر از یک درصد را داشته است.

در سال گذشته میلادی در حالی تولید فولاد خام دنیا رشد هشت دهم درصدی داشته که در سال ۲۰۱۵ تولید فولاد خام دنیا با افت نزدیک به سه درصد به یک میلیارد و ۶۲۰ هزار تن کاهش یافته بود. مطابق با آنچه در نمودار یک مشاهده می‌شود در سال ۲۰۱۴ بالغ بر یک میلیارد و ۶۷۰ هزار تن فولاد در دنیا تولید شد که از این حیث یک رکورد محسوب می‌شود.

در سال گذشته میلادی تولید فولاد خام در برخی نقاط دنیا همانند اروپا، آمریکا و آفریقا کاهش یافت در حالیکه در سایر مناطق همانند: خاورمیانه، قفقاز و اقیانوسیه تولید فولاد در مقایسه با سال قبل میلادی با رشد مواجه بود. تولید فولاد آسیا در سال گذشته میلادی به بیش از یک میلیارد و ۱۲۵ میلیون رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ یک و شش دهم درصد رشد داشت. تولید فولاد خام چین نیز با رشد یک و دو دهم درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ به ۸۰۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید که این میزان برابر با ۴۹.۶ درصد از تولید فولاد خام دنیا است. این در حالی بود که در سال ۲۰۱۵ چین ۴۹.۴ درصد از فولاد خام تولید شده در دنیا را تولید کرده بود. تولید فولاد خام ژاپن با افت سه دهم درصدی به ۱۰۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کاهش یافت. دیگر کشور بزرگ تولید کننده فولاد در شرق آسیا یعنی کره جنوبی نیز تولید فولاد آن با افت ۱.۶ درصدی نسبت به سال ۲۱۰۵ به ۶۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۲۱۰۶ کاهش یافت. با این حال هند به عنوان کشوری که در سال‌های اخیر همواره سعی در افزایش تولید فولاد خود داشته و در سال ۲۰۱۵ با تولید بیش از ۸۹ میلیون تن فولاد خام توانست جایگاه آمریکا را در مقام سومین تولید کننده بزرگ فولاد پس از چین و ژاپن بگیرد، در سال گذشته میلادی نیز با رشد خیره‌کننده ۷.۴ درصدی تولیدات فولاد خود را به ۹۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رساند.

بیست و هشت کشور عضو اتحادیه اروپا در مجموع در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۶۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که درمقایسه با رقم سال ۲۰۱۶ که ۱۶۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن بود، بیش از ۲ درصد افت داشته است. بزرگترین تولیدکننده اتحادیه اروپا آلمان با تولید ۴۲ میلیون و ۸۲ هزار تن در سال ۲۰۱۶ بود. این کشور درحالی در سال ۲۰۱۶ میلادی به این عدد دست یافت که در سال قبل از آن تولیدش به ۴۲ میلیون و ۶۷۶ هزار تن رسیده بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.