افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
در بحبوحه دسترسی کم در بازارهای جهانی؛

صادرکنندگان بیلت و اسلب ایران به دنبال قیمت‌های بالاتری هستند

شناسه : 63292 19 اسفند 1400 - 11:00 منبع : متال بولتن
صادرکنندگان بیلت و اسلب ایران به دلیل کاهش دسترسی به محصولات فولادی در بازارهای جهانی پس اختلالات در عرضه فولاد از منطقه دریای سیاه، به افزایش قیمت‌ها برای مشتریان خارجی ادامه دادند.
صادرکنندگان بیلت و اسلب ایران به دنبال قیمت‌های بالاتری هستند
پ
پ

صادرکنندگان بیلت و اسلب ایران به دلیل کاهش دسترسی به محصولات فولادی در بازارهای جهانی پس اختلالات در عرضه فولاد از منطقه دریای سیاه، به افزایش قیمت‌ها برای مشتریان خارجی ادامه دادند.

* ایران جای خالی اوکراین را پر می کند

به گزارش آرتان پرس، پس از حمله روسیه به اوکراین در روز پنجشنبه ۲۴ فوریه، عرضه فولاد نیمه تمام از هر دو کشور به ویژه از سوی اوکراین کاهش یافت. تامین کنندگان اوکراینی عمدتاً به دلیل مسدود شدن بنادر یا تعلیق تولید در کارخانه های بزرگ بازار را ترک کرده اند.

به گفته منابع خبری، تامین کنندگان روسی در پی روند صعودی جهانی بازار در هفته منتهی به ۹ مارس، تلاش کردند صادرات را از سر بگیرند و پیشنهادات خود را افزایش دهند، اما فروش عمدتاً در آسیا انجام شد در حالی که خریداران در بازارهای نزدیک تر به دلیل تحریم های جهانی علیه روسیه ترجیح دادند از معامله اجتناب کنند.

به گفته منابع خبری ظاهرا فروشندگان فولاد نیمه تمام ایرانی خریداران دریای مدیترانه را هدف قرار داده اند.

یک محموله ۳۰۰۰۰ تنی بیلت ایرانی به قیمت ۶۸۰ دلار در هر تن فوب بنادر جنوبی به تاجری که به طور سنتی مواد را به مصر می فروشد، فروخته شد. این مبلغ ۶۰ تا ۸۰ دلار در هر تن بالاتر از رزرو هفته گذشته است.

هزینه حمل و نقل به این کشور حدود ۸۰ دلار در هر تن برآورد شد.

پیشنهادات تازه از کارخانه های ایرانی بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ دلار در هر تن فوب بود.

منابع اعلام کردند که دو کارخانه دیگر در ۹ مارس مناقصه خود را نهایی کردند.

* قیمت صادراتی ایران برای خریداران آسیا بالاست

بعضی از تجار گفتند بعید به نظر می رسد این قیمت ها در آسیا مشتری داشته باشد زیرا مشتریان آنجا زیر ۸۰۰ دلار در هر تن cfr را برای مواد غیر ایرانی هدف گذاری کرده اند.

در همین حال، هزینه حمل و نقل از بنادر جنوبی ایران به آسیا با جهش ۱۰ دلاری در هر تن در هفته به ۶۵ دلار در هر تن رسید که شامل ۱۰ دلار در هر تن برای هزینه های بانکی و حاشیه سود تجار است که قیمت بیلت ایران را بین ۷۷۵ تا ۸۲۵ دلار در هر تن cfr نشان می دهد.

* ارزیابی قیمت شمش و اسلب صادراتی ایران

ارزیابی قیمت فست‌مارکت‌ برای شمش فولادی صادراتی از بنادر فوب ایران طی هفته گذشته ۸۰ تا ۹۷ دلار در هر تن افزایش یافت و از ۶۰۰ تا ۶۰۳ دلار در هر تن در ۹ مارس به ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن در ۹ مارس رسید.

در بخش اسلب، یکی از تامین کنندگان ۷۵۰ دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران را هدف قرار داده بود.

منابع خبری گفتند این قیمت برای خریداران در ایتالیا و بلژیک که به طور سنتی مواد را از روسیه و اوکراین تهیه می کردند، مناسب بود، اما این قیمت برای بازار آسیا بسیار بالا بود.

ارزیابی قیمت فست‌مارکت‌ در ۷ مارس برای واردات اسلب فولادی آسیای جنوب شرقی / آسیای شرقی ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن بود که نسبت به ۷۶۵ تا ۷۸۰ دلار در هر تن در هفته گذشته، ۲۰ تا ۲۵ دلار در هر تن افزایش داشت.

در همین حال، از یکی از مشتریان ایتالیایی گزارش شده است که در اواخر هفته گذشته محموله اسلب هندی را با قیمت ۹۰۰ دلار در هر تن cfr رزرو کرده است.

با احتساب حدود ۹۰ دلار به ازای هر تن حمل و نقل و ۱۰ دلار اضافی برای سود بانکی و معامله گران، مواد ایرانی به طور بالقوه با قیمت ۸۴۰ دلار در هر تن cfr در اختیار ایتالیا قرار می گیرد.

ارزیابی قیمت فست‌مارکت‌ برای اسلب فولادی صادراتی از بنادر فوب ایران در هفته ۱۰۰ دلار افزایش یافت و از ۶۵۰ دلار در هر تن در ۹ مارس به ۷۵۰ دلار در هر تن رسید.

صادرات بیلت فولادی، بنادر فوب ایران، دلار/تنقیمتتغییر
۰۹/۰۳/۲۲۶۹۰.۰۰     –
STLM۵۹۰.۰۰۱۶.۹۵٪
STLY۵۵۵.۵۰۲۴.۲۱٪
میانگین ماهانه
۲۲ فوریه۵۸۵.۸۸۱۷.۷۷٪
۲۲ ژانویه۵۴۹.۷۵۲۵.۵۱٪
۲۱ دسامبر۵۵۱.۵۰۲۵.۱۱٪

صادرات ورق فولادی، بنادر فوب ایران، دلار/تنقیمتتغییر
۰۹/۰۳/۲۲۷۵۰.۰۰     –
STLM۶۰۵.۰۰۲۳.۹۷٪
STLY۶۰۰.۰۰۲۵.۰۰٪
میانگین ماهانه
۲۲ فوریه۵۹۸.۷۵۲۵.۲۶٪
۲۲ ژانویه۵۶۲.۰۰۳۳.۴۵٪
۲۱ دسامبر۵۷۵.۲۰۳۰.۳۹٪

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “صادرکنندگان بیلت و اسلب ایران به دنبال قیمت‌های بالاتری هستند”
  1. سلام خدمت شما
    این شرایط بهترین فرصت برای جا انداختن فولاد ایران و قیمتش در بازارهای جهانی هست و امیدوارم بتونیم با تولید بیشتر از این فرصت استفاده کنیم

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.