دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ 17 شعبان 1445 Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
علیرغم زیان‌ های آتی؛

رکورد قیمت‌ کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم صادراتی چین

شناسه : 64293 24 فروردین 1401 - 16:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند در هفته منتهی به سه‌ شنبه 12 آوریل در حالی که بازار شاهد افزایش قیمت‌ گالوانیزه گرم بود، قیمت‌ کویل نورد سرد صادراتی چین اندکی کاهش یافت و اکنون قیمت این محصول به بالاترین سطح خود در بیش از پنج ماه گذشته رسیده است.
رکورد قیمت‌ کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم صادراتی چین
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند در هفته منتهی به سه‌ شنبه ۱۲ آوریل در حالی که بازار شاهد افزایش قیمت‌ ورق گالوانیزه گرم بود، قیمت‌ کویل نورد سرد صادراتی چین اندکی کاهش یافت و اکنون قیمت این محصول به بالاترین سطح خود در بیش از پنج ماه گذشته رسیده است.

* ارزیابی میزان تقاضای کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم

به گزارش آرتان پرس، بیشترین معامله کویل نورد گرم (که بستر کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم می باشد) مربوط به تحویل اکتبر در بورس آتی شانگهای نسبت به روز دوشنبه برای چهار روز معاملاتی متوالی کاهش یافت و به پایین‌ ترین حد سه هفته‌ ای یعنی حدود ۵۰۲۱ یوان (۷۸۸ دلار) در هر تن رسید.

در همین حال منابع بازار به فست مارکت اعلام کردند که، تجارت کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم صادراتی چین نسبت به هفته قبل ضعیف شده و کاهش یافته است.

یکی از تاجران مستقر در چین نیز در این زمینه بیان کرد:

«به طور کلی میزان تقاضا مانند اروپا در حال تضعیف است… کارخانه‌ ها تمایلی به کاهش قیمت های پیشنهادی خود ندارند، در حالی که خریداران هم حاضر نیستند قیمت‌ ها را به دلیل نگرانی از اینکه نمی‌ توانند هزینه‌ ها را به مصرف کنندگان پایین‌ دستی منتقل کنند، بپذیرند. البته، اینکه آیا میزان تقاضا از سمت اروپا می‌ تواند قوی بماند یا خیر نیز نامشخص است».

یکی از تاجران مستقر در شمال چین نیز معتقد است که احتمالا میزان کم تقاضا برای صادرات به دلیل کاهش موقت بهره خرید است. در حالی که خریداران منتظر رسیدن سفارشات خود هستند و همچنین گفته می شود کاهش میزان تقاضا به دلیل ادامه ماه مبارک اسلامی نیز است.

به گفته معامله گران، در بازار داخلی، معاملات نقدی کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم در هفته گذشته در شرق چین متوقف شد و مرکز مالی چین، شانگهای، برای مبارزه با بدترین شیوع کووید – ۱۹ از زمان شروع همه‌ گیری در اوایل سال ۲۰۲۰ در قرنطینه باقی ماند.

* ارزیابی بازار کویل نورد سرد

به گزارش منابع آگاه، ارزیابی هفتگی فست مارکت برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی بندر اصلی در روز سه شنبه حدود ۹۵۵ – ۹۶۰ دلار در هر تن فوب چین تخمین زده شد که نسبت به قیمت ۹۵۰ – ۹۶۰ دلار در هر تن در ۶ آوریل با کاهش ۵ دلاری همراه بود. قابل ذکر است که طبق ارزیابی صورت گرفته این قیمت بالاترین سطح نسبت به ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱ بود.

در همین حال، هفته گذشته یک خانه تجاری در شرق چین معاملات کویل نورد سرد به مقصد خاورمیانه را با قیمت ۹۵۵ دلار در هر تن فوب به پایان رساند.

همچنین، در این هفته یکی از کارخانه های بزرگ در شمال چین قیمت پیشنهادی کویل نورد سرد صادراتی خود را به ۹۶۵ دلار در هر تن فوب افزایش داد که ۵ دلار در هر تن نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

علاوه بر این، دومین کارخانه مستقر در شمال چین نیز با وجود آنکه میزان فروش قابل توجهی در هفته گذشت نداشت، قیمت پیشنهادی کویل نورد سرد خود را با افزایش ۱۰ دلاری در هر تن (در هفته) به ۹۶۰ دلار در هر تن فوب رساند. بر اساس داده‌ های موجود، کارخانه دیگری در شمال چین نیز در این هفته قیمت پیشنهادی کویل نورد سرد خود را ۹۵۵ دلار در هر تن فوب تعیین کرد.

در همین حال شنیده می شود که تاجران مستقر در شمال چین احتمال می دهند کارخانه ها ممکن است مایل به کاهش ۵ دلاری قیمت پیشنهادی خود برای این محصول باشند.

این هفته کارخانه بزرگ دیگری نیز در در شرق چین کویل نورد سرد را با قیمت ۹۶۰ دلار در هر تن فوب عرضه کرد. ارزیابی قیمت هفتگی فست مارکت برای کویل نورد سرد فولادی داخلی، تحویل چین شرقی، در ۸ آوریل حدود ۵۶۰۰ تا ۵۶۶۰ یوان در هر تن بود که نسبت به ۵۶۰۰ تا ۵۶۵۰ یوان در هر تن در هفته گذشته ۱۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

* ارزیابی بازار گالوانیزه گرم

به نقل از متال بولتن، ارزیابی قیمت هفتگی فست مارکت برای گالوانیزه گرم فولادی صادراتی با ضخامت ۱ میلی‌ متر در روز سه شنبه ۹۹۰ تا ۱۰۰۵ دلار در هر تن فوب چین بود که نسبت به ۹۸۵ تا ۹۹۰ دلار در هر تن در هفته قبل و بالاترین سطح در بیش از ۶ ماه گذشته، افزایش ۵ تا ۱۵ دلاری در هر تن را تجربه کرد.

همچنین، ارزیابی فست مارکت برای گالوانیزه گرم با پوشش روی صفر اسپنگل ۱۲۰ گرم در متر نیز صورت گرفته است. علاوه بر این، معاملات گالوانیزه گرم Z80 در هفته گذشته با قیمت ۹۹۰ دلار در هر تن فوب به پایان رسید که بر اساس تخمین های یکی از تاجران در جنوب چین این قیمت معادل ۱۰۰۵ دلار در هر تن برای محموله های Z120 بود.

در همین حال، یکی از کارخانه های مستقر در شمال چین در هفته گذشته گالوانیزه گرم Z120 را به قیمت ۱۰۰۰ دلار در هر تن فوب فروخت.

همچنین در این هفته کارخانه ی دیگری مستقر در شمال چین نیز قیمت پیشنهادی خود برای محموله های مشابه را ۹۹۰ دلار در هر تن اعلام کرد که با توجه به معاملات کم صورت گرفته در هفته‌ های گذشته، نسبت به هفته قبل تغییر خاصی تجربه نکرد.

بر اساس اعلام منابع خبری علاوه بر دو کارخانه مذکور، کارخانه دیگری که در شمال چین مستقر می باشد، قیمت پیشنهادی خود برای برای گالوانیزه گرم Z140 در این هفته ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب تعیین کرد که معادل حدود ۱۰۲۰ دلار در هر تن برای محموله های Z120 است.

به گزارش آرتان پرس، در روز سه شنبه قیمت پیشنهادی برای گالوانیزه گرم Z80 از کارخانه های کوچکتر حدوده ۹۹۴ دلار در هر تن فوب بود.

همچنین، ارزیابی هفتگی فست مارکت برای گالوانیزه داغ فولادی داخلی با ۸۰ گرم بر متر پوشش رویی گالوانیزه گرم، مربوط به هفته قبل چین شرقی، در ۸ آوریل حدود ۶۰۰۰ تا ۶۰۳۰ یوان در هر تن تخمین زده شد که ۱۰ تا ۵۰ یوان در هر تن نسبت به ۵۹۵۰ تا ۶۰۲۰ یوان در هر تن یک هفته قبل افزایش داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.