چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ 24 جماد أول 1445 Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  اردیبهشت ۱۴۰۱
  ش ی د س چ پ ج
  « فروردین   خرداد »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت

  شناسه : 64600 01 اردیبهشت 1401 - 10:00 منبع : متال بولتن
  با توجه به ثبات تقاضا، بهبود عرضه و معاملات فعال در بازار معاملات آتی، قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.
  افزایش قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت
  پ
  پ

  با توجه به ثبات تقاضا، بهبود عرضه و معاملات فعال در بازار معاملات آتی، قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

  * قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در بازار فوب استرالیا در روز سه شنبه (۱۹ آوریل) در میان معاملات فعال افزایش یافت. این در حالی است که تقاضا ثابت مانده و عرضه کمی بهبود یافته است.

  * شاخص قیمت زغال کک

  ارزیابی فست مارکت برای زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز به صورت ذیل می باشد:

  قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در روز سه شنبه (۱۹ آوریل) حدود ۵۱۳.۱۳ دلار در هر تن  فوب DBCT بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل افزایش ۰.۶ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

  پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز سه شنبه حدود ۵۳۱.۱۵ دلار در هر تن cfr جینگ تانگ قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل با افزایش ۲.۵۲ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

  قیمت زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در تاریخ ۱۹ آوریل در حدود ۴۶۳.۷۱ دلار در هر تن فوب DBCT شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است. 

  همچنین زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز سه شنبه در حدود ۴۷۹.۸۹ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با افزایش ۷.۵۸ دلار در هر تن همراه بود.

  چندین منبع خبری اعلام کردند که در بازار fob استرالیا در روز سه شنبه (۱۹ آوریل) یک محموله ۷۵۰۰۰ تنی زغال کک سخت ممتاز با تغییر پذیری کم​​ به قیمت ۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب استرالیا در پلتفرم Globalcoal معامله شد. زمان بارگیری این محموله ۱۱ تا ۲۰ می بوده است.

  یک منبع تجاری مستقر در سنگاپور گفت:

  در روز سه شنبه یک محموله دیگر ۷۵۰۰۰ تنی زغال کک سخت ممتاز با تغییر پذیری کم​​ به قیمت ۵۱۴ دلار به ازای هر تن فوب استرالیا در پلتفرم Globalcoal معامله شد. این محموله نیز مربوط به لایکان برای تحویل در ماه می بوده است.

  یک منبع تجاری دیگر مستقر در سنگاپور اظهار کرد:

  این احتمال وجود دارد که معدنچی محموله ای را به یک تاجر فروخته، سپس تاجر همان محموله را با قیمت اعلام شده به فرد دیگری فروخته است.

  یک منبع تجاری در هند گفت:

  من می بینم که محموله های زغال کک بیشتری وارد بازار می شوند. عرضه در بازار روز سه شنبه در حال بهبود است، بنابراین فکر نمی‌ کنم افزایش قیمتی وجود داشته باشد و بازار باید نسبتاً با ثبات باشد.

  یک منبع تجاری مستقر در استان شاندونگ اظهار کرد:

   در بازار cfr چین، یک محموله زغال کک نوع Blue Creek No4 با قیمت ۵۸۰ دلار در هر تن cfr چین در هفته منتهی به روز سه شنبه (۱۹ آوریل) عرضه شد.

  وی در ادامه تصریح کرد:

  با تبدیل قیمت پیشنهادی به قیمت در بنادر، قیمت فعلی برای زغال کک حدود ۴۰۰۰ یوان (۶۲۸ دلار) در هر تن در بنادر تخمین زده می شود که بسیار بالاتر از قیمت زغال کک سخت ممتاز داخلی فعلی و سطح قابل قبول بازار است. اگرچه دید من در مورد قیمت‌ های کک و زغال کک مثبت است، اما فکر نمی ‌کنم روند صعودی قیمت داخلی بتواند با قیمت پیشنهادی برای زغال کک دریایی برابری کند.

  روز دوشنبه، یک منبع تجاری در شهر تانگشان اعلام کرد که حجم کمی از زغال کک استرالیایی را در بندر جینگ‌تانگ با قیمت پیشنهادی برای زغال سنگ سخت ممتاز در حدود ۳۷۰۰ یوان در هر تن به فروش می‌رساند.

  یک منبع تولید کننده کک در شهر تانگشان و یک تاجر کک مستقر در سنگاپور اظهار کردند:

  دور ششم افزایش قیمت کک احتمالا آخرین دور در کوتاه مدت خواهد بود زیرا حاشیه سود کارخانه های کک خوب است و حاشیه سود کارخانه ها فشرده شده است.

  ارزیابی هفتگی فست مارکت نشان داد قیمت زغال کک ۶۲ درصد نوع CSR  چین در روز سه شنبه (۱۹ آوریل) در محدوده ۶۴۵ – ۶۹۰ دلار در هر تن فوب چین قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۱۲ آوریل که در محدوده  ۶۳۰ تا ۶۶۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۵ تا ۳۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

  * بورس کالای دالیان

  به گزارش آرتان پرس قرارداد بیشترین معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه سپتامبر در تاریخ ۱۹ آوریل با قیمت ۳۰۱۵ یوان (۴۷۳ دلار) در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۱۴۲ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل کاهش داشته است.  

  همچنین بیشترین قرارداد معاملات آتی زغال کک مربوط به ماه می نیز در تاریخ ۱۹ آوریل با قیمت ۳۸۹۸.۵ یوان در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۱۴۶ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل کاهش داشته است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.

  /**/