سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ 14 ذو القعدة 1445 Tuesday, 21 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

ایران رشد ۱۱.۷درصدی در تولید فولادخام ثبت کرد

شناسه : 649 19 اسفند 1395 - 5:35

در نخستین ماه میلادی امسال، چین به عنوان برترین تولیدکننده فولاد جهان رشد ۷.۴ درصدی را در این زمینه ثبت کرد که نشان دهنده رشد تقاضا برای مواد اولیه در این بخش است.

پ
پ

موسسه جهانی «ورلد استیل دینامیکز» اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در نخستین ماه سال ۲۰۱۷ میلادی (دی- بهمن) رشد ۱۱.۷ درصدی تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۶ ثبت کرد.
بررسی تازه ترین اطلاعات منتشر شده این موسسه نشان می دهد همه کشورهای خاورمیانه در ماه ژانویه (دوازدهم دی تا دوازدهم بهمن) رشد دو رقمی تولید فولاد خام را تجربه کردند.
قطر در این دوره با رشد ۲۴.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال، بیشترین تغییر در میزان تولید فولاد خام را در منطقه ثبت کرد.
عربستان و امارات در این ماه به ترتیب ۱۶ و ۱۲.۹ درصد افزایش تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه سال میلادی گذشته داشتند.
تولید این محصول در ترکیه نیز با ۱۲.۸ رشد در این دوره زمانی همراه بود.
در ژانویه ۲۰۱۷ رشد تولید فولاد خام جهان هفت درصد ثبت شد که این رقم نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۱۶ که ۰.۷ درصد بود، رشد ۱۰ برابری را نشان می دهد.
رشد تولید جهانی فولاد، نیاز رو به فزونی سنگ آهن را در بازار این فلز راهبردی یادآوری می کند.
کارشناسان براین باورند که رشد قیمت ۲۱.۶ درصدی سنگ آهن در نخستین ماه های سال میلادی ۲۰۱۷، ممکن است در ماه آینده میلادی کمبود سنگ آهن پرعیار را تشدید کند.
در نخستین ماه میلادی امسال، چین به عنوان برترین تولیدکننده فولاد جهان رشد ۷.۴ درصدی را در این زمینه ثبت کرد که نشاندهنده رشد تقاضا برای مواد اولیه در این بخش است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.