افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

عدم رزرو قراضه فولادی توسط کارخانجات ترکیه در هفته گذشته

شناسه : 65455 18 اردیبهشت 1401 - 16:00 منبع : متال بولتن
با توجه به اینکه ترکیه در هفته گذشته به دلیل عید فطر در تعطیلات بود، هیچ رزروی برای قراضه فولادی دریایی انجام نداد و در نتیجه قیمت آن ثابت ماند.
عدم رزرو قراضه فولادی توسط کارخانجات ترکیه در هفته گذشته
پ
پ

با توجه به اینکه ترکیه در هفته گذشته به دلیل عید فطر در تعطیلات بود، هیچ رزروی برای قراضه فولادی دریایی انجام نداد و در نتیجه قیمت آن ثابت ماند.

* قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه

به گزارش آرتان پرس، کارخانه های فولادی ترکیه هفته کاری منتهی به روز جمعه (۶ ماه می) را بدون رزرو محموله های قراضه فولادی دریایی پشت سر گذاشتند. بررسی ها نشان داد این امر به دلیل فروش ضعیف فولاد نهایی و دوره های تعطیلات بود.

فعالان بازار اعلام کردند کشور ترکیه به دلیل عید فطر تا روز پنج شنبه (۵ ماه می) در تعطیلات بود.

منابع خبری گزارش دادند آخرین معامله برای محموله های قراضه فولادی دریایی در ۲۶ آوریل ثبت شده است که در آن یک کارخانه فولادی مستقر در منطقه ازمیر یک محموله بریتانیایی ۱۸۰۰۰ تنی قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20) را به قیمت ۵۵۵ دلار در هر تن cfr رزرو کرد.

با این حال، از زمان ۲۶ آوریل تاکنون، پیشنهادات برای قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه ضعیف شده است، به طوری که کارخانه ‌های مستقر در کشور تقریباً هیچ علاقه‌ ای به خرید این محصولات نشان نمی ‌دهند.

منابع خبری اعلام کردند که در روز جمعه (۶ ماه می) پیشنهادات کشورهای اروپایی برای  قراضه فولادی نوعHMS 1&2 (80:20)  حدود ۵۳۰ دلار در هر تن بود، این در حالی است که همان نوع قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده با قیمت ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار در هر تن cfr عرضه شده است. همچنین بررسی ها نشان داد که پیشنهادات شنیده شده از طرف دریای بالتیک برای این محصوا حدود ۵۳۵ دلار در هر تن cfr بود.

با این حال، فعالان بازار قیمت قابل اجرا برای قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده را در روز جمعه (۶ می) در محدوده ۵۲۰ تا ۵۲۵ دلار در هر تن ارزیابی کردند.

به نقل از متال بولتن، این پیشنهادات باعث کاهش شدید شاخص های روزانه فست مارکت برای قراضه فولادی در روز پنج شنبه (۵ می) شد.

در نتیجه با توجه به نبود معاملات جدید، شاخص‌ های روزانه قراضه فولادی دریایی وارداتی ترکیه در پایان هفته ثابت ماند.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت قراضه فولادی وارداتی نوع HMS 1&2 (80:20 مخلوط) با مبدا اروپای شمالی در روز جمعه (۶ می) در محدوده ۵۳۵.۰۸ دلار در هر تن cfr ترکیه شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.  

همچنین طبق ارزیابی روزانه متال بولتن، شاخص قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (مخلوط ۸۰:۲۰) وارداتی با مبدا ایالات متحده در روز جمعه در محدوده ۵۴۳.۸۷ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.

این قیمت ها باعث شد پرمیوم قراضه فولادی با مبدا ایالات متحده ۸.۹ دلار در هر تن بیش از قراضه فولادی با مبدا اروپا باشد.

* میانگین قیمت قراضه فولادی در ماه های گذشته

ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه با مبدا ایالات متحده در ماه فوریه برابر ۵۱۶.۴ ، در ماه مارس برابر ۶۲۷.۴۸ و در ماه آوریل برابر ۶۰۲.۸۹ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۶ می) به ۵۴۳.۸۷  دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

به گزارش آرتان پرس، تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه با مبدا اروپای شمالی در ماه فوریه برابر ۵۰۸.۶، در ماه مارس برابر ۶۲۰.۸۶ و در ماه آوریل برابر ۵۹۹.۲۰ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۶ می) به ۵۳۵.۰۸ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.