افزونه جلالی را نصب کنید. 3 جماد أول 1444 Saturday, 26 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت آهن خام صادراتی روسیه

شناسه : 65468 19 اردیبهشت 1401 - 10:00 منبع : متال بولتن
با توجه به نبود تقاضا و کاهش علاقه به خرید در بازارهای رسمی، قیمت آهن خام صادراتی روسیه نسبت به هفته قبل کاهش یافت.
کاهش قیمت آهن خام صادراتی روسیه
پ
پ

با توجه به نبود تقاضا و کاهش علاقه به خرید در بازارهای رسمی، قیمت آهن خام صادراتی روسیه نسبت به هفته قبل کاهش یافت.

* بازار آهن خام صادراتی روسیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت آهن خام صادراتی روسیه در طول هفته منتهی به روز پنج شنبه (۵ ماه می) به دلیل کمبود تقاضا در بازارهای رسمی کاهش یافت. همچنین بررسی ها نشان داد علاقه برای رزرو آهن خام روسیه فقط در چین مشاهده شد که قیمت ‌ها در آن جا پایین بود.

ارزیابی هفتگی فست ‌مارکت‌ نشان داد قیمت آهن خام دارای منگنز بالا و صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنج شنبه (۵ ماه می)  در محدوده ۵۹۰ تا ۶۲۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه CIS بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۶۰۵ تا ۶۳۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

یکی از تاجران بین ‌المللی در مورد قیمت آهن خام اظهار کرد:

همه خریداران مستقر در روسیه در روز پنج شنبه (۵ ماه می)  درخواست مناقصه آهن خام می ‌کنند. با اینکه قیمت ‌ها به زیر ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافته، اما هیچ خریداری برای آهن خام صادراتی روسیه وجود نداشته است. در اوایل هفته، پیشنهادهایی از روسیه برای آهن خام گزارش شده که در محدوده ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار و ۶۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود.

یکی دیگر از تاجران مستقر در روسیه گفت:

اکنون مهم نیست که کارخانه های موجود در روسیه تحت تحریم باشند یا نه زیرا اروپا و ایالات متحده محصولات فولادی روسیه را نمی خرند، حتی اگر کارخانه هنوز تحریم نشده باشد. در همین حال، ترکیه که می ‌توانست به رزرو آهن خام ادامه دهد، همه محصول مورد نیاز خود را رزرو کرده، بنابراین تنها گزینه در حال حاضر برای روسیه فروش آهن خام صادراتی به چین است.

وی در ادامه تصریح کرد:

در روز پنج شنبه (۵ می) حداقل دو صادرکننده آهن خام مستقر در روسیه آهن خام را به چین با قیمت حدود ۵۵۰ دلار در هر تن cfr از بنادر دریای بالتیک و استان خاور دور می فروشند. منابع بازار نرخ حمل و نقل از این مناطق به چین را “بسیار بیش از ۱۰۰ دلار در هر تن” تخمین می زنند.

معامله گران اعلام کردند قیمت آهن خام صادراتی روسیه در بازار ایتالیا در روز پنج شنبه (۵ ماه می) حدود ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار به ازای هر تن cfr برآورد شد که نزدیک به ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار در هر تن فوب می باشد. بررسی ها نشان داد آخرین پیشنهادات شنیده شده برای آهن خام صادراتی روسیه حدود ۶۲۰ دلار در هر تن فوب ایتالیا بود که نزدیک به ۶۹۰ دلار در هر تن cfr می باشد.

ارزیابی هفتگی فست ‌مارکت‌ نشان داد قیمت آهن خام وارداتی به ایتالیا در روز پنج شنبه (۵ ماه می) در محدوده ۶۶۰ تا ۶۹۰ دلار در هر تن cfr ایتالیا بود. باید توجه داشت که قیمت این محصول نسبت به روز چهارشنبه بدون تغییر بوده است. این در حالی است که قیمت آهن خام وارداتی به ایتالیا نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۶۷۵ تا ۷۰۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

با توجه به ارزیابی هفتگی متال بولتن، قیمت آهن خام کم منگنز صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز پنج شنبه (۵ ماه می) در محدوده ۶۴۰ تا ۶۷۵ دلار در هر تن  فوب دریای بالتیک شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده  655 تا ۶۸۰ دلار در هر تن بود، به دنبال روند بازار دریای سیاه با کاهش همراه بوده است.

* میانگین قیمت آهن خام در ماه های گذشته

میانگین قیمت آهن خام صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه فوریه برابر ۶۲۵.۵، در ماه مارس برابر ۶۴۰.۳۳ و در ماه آوریل برابر ۶۶۲.۵ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک CIS بود که در روز  پنج شنبه (۵ ماه می) به ۶۵۷ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک CIS رسید. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.