افزونه جلالی را نصب کنید. 16 شوال 1443 Tuesday, 17 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین

شناسه : 65516 20 اردیبهشت 1401 - 12:00 منبع : متال بولتن
با توجه به افزایش قیمت سنگ آهن فاین و تقاضای ضعیف برای مواد خام، سطح موجودی و قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین افزایش یافت.
افزایش قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین
پ
پ

با توجه به افزایش قیمت سنگ آهن فاین و تقاضای ضعیف برای مواد خام، سطح موجودی و قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین افزایش یافت.

* بازار کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، در روز جمعه (۶ ماه می) قیمت‌ کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین اندکی افزایش یافت و روند صعودی بخش سنگ آهن فاین را دنبال کرد.

* عوامل کلیدی مؤثر بر قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن

اکثر فعالان بازار بر این باورند که افزایش جزئی در بخش سنگ آهن فاین باعث حمایت از قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی شده است.

به عنوان مثال، ارزیابی هفتگی نشان داد قیمت سنگ آهن فاین ۶۵ درصد با مبدا برزیل در هفته منتهی به روز جمعه (۶ ماه می) به طور متوسط در محدوده ​​۱۶۷.۳۳ دلار در هر تن Cfr  چینگدائو بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۱۶۵.۷۶ دلار در هر تن بود، حدود ۱.۵۷ دلار در هر تن (۰.۹ درصد) افزایش یافته است.

یک تحلیلگر مستقر در شانگهای در مورد تقاضا در بازار اظهار کرد:

با این حال تقاضا برای کنسانتره سنگ آهن دریایی محدود باقی مانده است، زیرا تصور می ‌شود اکثر فولادسازان چینی محموله‌ هایی را از تامین‌ کنندگان داخلی تهیه می ‌کنند.

همین تحلیلگر در ادامه تصریح کرد:

سطح موجودی هفتگی بندر چین برای کنسانتره سنگ آهن نسبت به هفته قبل اندکی افزایش یافته است که بیشتر حاکی از تقاضای ضعیف برای مواد خام بوده است.

منابع خبری اعلام کردند که در هفته گذشته پیشنهادات بیشتری برای پلت سنگ آهن در بازار وجود داشت، اما معاملات پراکنده بود زیرا علاقه خرید برای مواد خام با شارژ مستقیم بسیار محدود بوده است.

یک خریدار مستقر در چین در مورد عملیات سینترینگ گفت:

فولادسازان هیچ محدودیتی برای سینترینگ بر روی عملیات خود ندارند، بنابراین اکثر کارخانه‌ ها بر روی محدود نگه داشتن تولید فولاد متمرکز بودند و ترجیح می‌ دادند ترکیبی از سنگ آهن با عیار پایین و بالا را مصرف کنند تا هزینه ‌های تولید در میان کاهش حاشیه سود کارخانه ها پایین بماند.

یک تاجر مستقر در هنگ کنگ بیان کرد:

تقاضا برای سنگ آهن به طور کلی محدود بوده است زیرا کارخانه ها از چشم انداز تقاضا برای محصولات فولادی پایین دستی با محدودیت های مداوم ناشی از موارد در حال ظهور کووید- ۱۹ در شهرهای بزرگ چین نامطمئن بودند.

* شاخص قیمت کنسانتره و پلت سنگ آهن

ارزیابی قیمت فست مارکت برای کنسانتره و پلت سنگ آهن دریایی چین به صورت ذیل می باشد:

قیمت کنسانتره سنگ آهن فاین ۶۶٪ در روز جمعه (۶ ماه می) حدود ۱۷۵.۹ دلار در هر تن cfr چینگدائو بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل افزایش ۱.۳۴ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

پلت کوره بلند سنگ آهن فاین ۶۵٪ در روز جمعه حدود ۲۱۷.۸۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل با افزایش ۱.۱۰ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

قیمت پرمیوم پلت سنگ آهن ۶۵٪ در تاریخ ۶ ماه می در حدود ۵۱.۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۱.۳ دلار در هر تن کاهش یافته است. 

* شنیده ها از بازار  

یک تاجر مستقر در پکن اظهار کرد:

کاهش ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا همچنان به کاهش سطح فعلی علاقه خرید کنسانتره سنگ آهن در بازارهای خارج از کشور ادامه می دهد. با توجه به تقاضای اندک برای سنگ آهن با عیار بالا در بازار داخلی چین، پیشنهادات وارد کنندگان چینی احتمالاً نمی توانند با پیشنهادات موجود در بازار مطابقت داشته باشند.

* معاملات کنسانتره و پلت سنگ آهن انجام شده در بازار

کنسانتره سنگ آهن

به نقل از معامله گران در بازار اسپات، در روز جمعه (۶ ماه می) پلت مگنتیت SMIS سنگ آهن فاین ۶۴.۷۲ درصد با میانگین شاخص سنگ آهن ۶۵ درصد مربوط به ماه ژوئن به اضافه پرمیوم ۹ دلار در هر تن معامله شد. زمان تحویل این محموله ماه ژوئن می باشد.

پلت سنگ آهن

در بازار اسپات در روز جمعه حدود ۵۰۰۰۰ تن پلت سنگ آهن ۶۳ درصدی نوع Rashmi، با قیمت ۱۶۵ دلار در هر تن cfr چین معامله شد. این محموله در ابتدای ماه می بارگیری شده است.

همچنین در روز جمعه (۶ ماه می) محموله دیگری که شامل ۵۵۰۰۰ تن پلت سنگ آهن فاین ۶۲.۵ درصد نوع AMNS بود در بازار اسپات با میانگین شاخص آهن ۶۲ درصد به اضافه پرمیوم ۲۴ دلاری در هر تن مورد معامله قرار گرفت. این محموله در ماه آوریل بارگیری شده است.

در بازار اسپات در روز جمعه حدود ۵۰۰۰۰ تن پلت سنگ آهن فاین ۶۳ درصدی نوع Rashmi، با میانگین شاخص آهن ۶۲ درصد مربوط به ماه می به اضافه پرمیوم ۲۱ دلاری در هر تن مورد معامله قرار گرفت. این محموله در ماه می بارگیری می شود.

یک محموله دیگر که شامل ۵۵۰۰۰ تن پلت سنگ آهن فاین ۶۳ درصدی نوع BRPL بود، با میانگین شاخص آهن ۶۳ درصد به اضافه پرمیوم ۲ دلاری در هر تن مورد معامله قرار گرفت. این محموله در ماه آوریل بارگیری شده است.

همچنین در بازار اسپات در روز جمعه حدود ۷۵۰۰۰۰ تن پلت سنگ آهن فاین ۶۳ درصدی نوع BRPL، با میانگین شاخص آهن ۶۲ درصد مربوط به ماه ژوئن به اضافه پرمیوم ۲۶ دلاری در هر تن مورد معامله قرار گرفت. این محموله در ماه می بارگیری می شود.

به نقل از منابع خبری یک محموله دیگر که شامل ۵۵۰۰۰ تن پلت سنگ آهن فاین ۶۳.۵ درصدی نوع Amalgam بود، با میانگین شاخص آهن ۶۲ درصد به اضافه پرمیوم ۲۸ تا ۳۱ دلار در هر تن مورد معامله قرار گرفت. این محموله مربوط به لایکان ۲۵ آوریل تا ۵ می بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.