افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تداوم روند نزولی قیمت محصولات فولادی تخت و اسلب روسیه

شناسه : 65592 20 اردیبهشت 1401 - 16:00 منبع : متال بولتن
بر اساس گزارش منابع خبری، قیمت صادرات محصولات فولادی تخت و اسلب روسیه در هفته منتهی به دوشنبه (9 می) تحت فشار روند نزولی جهانی و همچنین کاهش میزان تقاضا از سوی ترکیه به کاهش خود ادامه داد.
تداوم روند نزولی قیمت محصولات فولادی تخت و اسلب روسیه
پ
پ

بر اساس گزارش منابع خبری، قیمت صادرات محصولات فولادی تخت و اسلب روسیه در هفته منتهی به دوشنبه (۹ می) تحت فشار روند نزولی جهانی و همچنین کاهش میزان تقاضا از سوی ترکیه به کاهش خود ادامه داد.

* مشکل پرداخت پول و تحریم ها بازار فولاد روسیه را راکد کرد

به گزارش آرتان پرس، ترکیه از زمان اعمال تحریم‌ های بین‌ المللی علیه روسیه در پاسخ به تهاجم این کشور به اوکراین، یکی از بازارهای اصلی برای فولادسازان روسیه بوده است.

یک منبع از ترکیه گفت که به دلیل مشکلات پرداخت هیچ تقاضایی برای مواد روسی در ترکیه وجود نداشته است و بسیاری از شرکت های فولادی در ترکیه روابط نزدیکی با خریداران اروپایی و آمریکایی دارند، بنابراین آنها ترجیح می دهند با مواد روسی معامله نکنند.

یکی دیگر از منابع ترک نیز اعلام کرد:

«NLMK روسیه یک دفتر در ترکیه افتتاح کرد و اکنون اعتبار اسنادی [LC] را در استانبول می‌ پذیرد، اما مشتریان در رزرو سفارش یا باز کردن اعتبار اسنادی تردید دارند و بر اساس شنیده ها چند نفر فقط CAD [پرداخت پول نقد در برابر اسناد] را در نظر می گیرند، اما بیمه نیز مشکل دیگری است که خریداران با آن مواجه اند».

تاجر دیگری نیز در این زمینه گفت:

افت شدیدی در تمام بازارهای محصولات فولادی تخت وجود دارد، بنابراین همه عقب نشینی نموده و خرید نمی‌ کنند. از این رو، بازار هر روز در حال سقوط است و بنابراین هیچ کس نمی خواهد به چیزی متعهد شود.

* ارزیابی بازار اسلب فولادی روسیه

قیمت پیشنهادی اسلب طی هفته گذشته ۳۵ تا ۴۵ دلار در هر تن کاهش یافته و به ۷۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسیده است. اما این کاهش نتوانست هیچ خریداری را حتی از ترکیه جذب کند. به این دلیل که، بیشتر خریداران ترجیح دادند از محصولات روسی دوری کنند تا از خطرات اعتباری خود جلوگیری نمایند، زیرا محصولات نهایی آنها به اروپا یا ایالات متحده ختم می شود که تحریم ها را علیه روسیه آغاز و تشدید نموده اند.

در همین حال، یک منبع خریدار ترک قیمت قابل اجرا برای اسلب روسی را کمتر از ۷۰۰ دلار در هر تن فوب تخمین زد، اما گفت که شرکت وی از هرگونه معامله با تأمین کنندگان روسی خودداری کرده است.

شاخص هفتگی قیمت برای اسلب فولادی صادراتی مربوط به کشورهای حوزه CIS، در هفته گذشته حدود ۸۰۵ – ۸۱۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه تخمین زده شد که در روز دوشنبه ۹ می به ۶۹۵ – ۷۷۰ دلار در هر تن فوب کاهش یافت.

یک منبع تجاری نیز اظهار کرد که یک خریدار مکزیکی از خرید اسلب روسی خودداری کرد زیرا ایالات متحده خریدار اصلی محصولات نهایی آن بود.

در همین حال، برای جبران فروش کم در بازارهای ترکیه، اروپا و آمریکا، تامین کنندگان اسلب روسی به آسیا (به ویژه چین) روی آورده اند و تناژهای انبوه هم توسط کارخانه هایی که به طور سنتی مواد را از طریق بنادر در خاور دور روسیه به آسیا می فروشند و هم توسط کارخانه هایی که معمولاً اسلب فولادی و محصولات فولادی تخت را از طریق دریای سیاه و بالتیک می فروشند، فروخته می شد.

بر اساس داده‌ های منتشر شده، آخرین فروش به چین حدود ۱۰ روز پیش با قیمت ۶۳۰ دلار در هر تن cfr شنیده شد و پس از آن قیمت های پیشنهادی به ۶۲۰ دلار در هر تن cfr کاهش یافت، به طوری که آخرین قیمت پیشنهادی در ۹ می بین ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن cfr شنیده شد.

در اندونزی نیز، فروش اخیر دو هفته پیش به قیمت ۷۴۰ دلار در هر تن cfr انجام شد.

علاوه بر این، پیشنهادات جدید اسلب روسی در آسیای جنوب شرقی با قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن cfr در روز دوشنبه شنیده شد، در حالی که عرضه کنندگان منطقه ای ۷۹۰ – ۸۰۰ دلار در هر تن cfr ارائه کردند.

منابع آسیایی می گویند که به دلیل پیشنهادات کم روسیه و کاهش قیمت ها، تمایل چندانی برای خرید اسلب غیر روسی در منطقه وجود ندارد و منطقه آسیا به ارائه چنین حمایتی از فروشندگان اسلب روسی ادامه خواهد داد.

* ارزیابی بازار ورق فولادی روسیه

شاخص قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی مربوط به کشورهای مستقل مشترک المنافع در روز دوشنبه ۸۵۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به یک هفته قبل ۸۷۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

در همین حال، قیمت پیشنهادی کویل نورد گرم از یک تامین کننده روسی به ۸۵۰ دلار در هر تن فوب برای بازار ترکیه کاهش یافت.

علاوه بر این، از یکی دیگر از تامین‌ کننده‌ ها که دارای دفتر سفارش مواد با کیفیت است، شنیده شد که می‌ تواند تناژهای کوچک کویل نورد گرم را به قیمت ۹۹۰ دلار در هر تن cfr به ترکیه بفروشد و نرخ حمل و نقل را ۴۰ دلار در هر تن برآورد می‌ کند.

در نتیجه، قیمت معامله ۹۵۰ دلار در هر تن فوب خواهد بود، که در زمان انتشار به طور گسترده تأیید نشد و شرایط پرداخت و شرایط تحویل نیز مشخص نبود.

به گزارش آرتان پرس، شاخص قیمت برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی مربوط به کشورهای مستقل مشترک المنافع در ۹ می ۹۵۰ – ۱۰۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود که به دنبال روند بازار کویل نورد گرم نسبت به قیمت ۹۷۰ – ۱۰۳۰ دلار در هر تن در هفته قبل کاهش یافت.

به همین ترتیب، ارزیابی قیمت ورق سنگین فولادی ۸ تا ۵۰ میلی‌متری صادراتی مربوط به کشورهای مستقل مشترک المنافع ۲۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت و نسبت به قیمت ۸۷۰ تا ۹۳۰ دلار در هر تن در هفته قبل به ۸۵۰ تا ۹۳۰ دلار در هر تن در همان روز رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.