افزونه جلالی را نصب کنید. 21 شوال 1443 Sunday, 22 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
پایین‌ ترین حد در 4 ماه گذشته؛

افت قیمت‌ صادراتی کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین

شناسه : 65673 21 اردیبهشت 1401 - 14:00 منبع : متال بولتن
به دنبال کاهش شدید معاملات آتی فولاد و کاهش ارزش پول چین، قیمت‌ های صادراتی کویل نورد سرد و گالوانیزه داغ چین در روز سه‌ شنبه (10 می) به پایین‌ ترین حد خود در چهار ماه گذشته رسید.
افت قیمت‌ صادراتی کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین
پ
پ

به دنبال کاهش شدید معاملات آتی فولاد و کاهش ارزش پول چین، قیمت‌ های صادراتی کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین در روز سه‌ شنبه (۱۰ می) به پایین‌ ترین حد خود در چهار ماه گذشته رسید.

* بازار کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین

به گزارش آرتان پرس، در معاملات صبح روز سه شنبه در بورس آتی شانگهای پرمعامله ترین قرارداد کویل نورد گرم (که بستر کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم است) برای تحویل در ماه اکتبر تا قیمت ۴۶۳۰ یوان (۶۸۹ دلار) در هر تن کاهش یافت.

در همین حال، میزان تجارت برای صادرات کویل نورد سرد و گالوانیزه گرم چین کم بود و افت بازار خریداران را در حاشیه نگه داشت. به عبارت دیگر، با وجود اینکه تقاضا از سوی بازارهای خارج از کشور وجود دارد، خریداران رویکرد انتظار را در پیش گرفته اند و معامله ای انجام نمی دهند.

یک تاجر در تیانجین در این زمینه گفت:

«نه تنها ارزش یوان چین [در برابر دلار آمریکا] کاهش می یابد، بلکه ارزهای محلی نیز در حال کاهش است. از سوی دیگر، در این شرایط کارخانه‌ های چینی صادرات را ترجیح می‌ دهند، زیرا تقاضای داخلی در سراسر چین به دلیل شیوع کووید – ۱۹ محدود شده است».

* ارزیابی بازار کویل نورد سرد چین

قیمت هفتگی برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی بندر اصلی در روز سه شنبه ۸۴۰ – ۸۷۰ دلار در هر تن فوب چین ارزیابی شد که پایین ترین قیمت نسبت از ۲۵ ژانویه است. طبق آخرین ارزیابی قیمت این محصول ۸۹۵ – ۹۰۵ دلار در هر تن بود که کاهش ۳۵ – ۵۵ دلار در هر تن را تجربه نمود.

در ۲۶ آوریل کارخانه های بزرگتر چینی قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد سرد خود را در قیمت ۸۷۰ – ۸۹۵ دلار به ازای هر تن فوب چین نگه داشتند، اما اعتقاد بر این است که این قیمت برای معامله گران غیرقابل اجرا می باشد.

در همین حال، قیمت پیشنهادی از کارخانه های کوچکتر به حدود ۸۴۰ دلار در هر تن فوب چین کاهش یافته است، اما قیمت های درخواستی معامله گران ۸۱۵ دلار در هر تن فوب چین بود.

همچنین، یک کارخانه در استان هبی در شمال چین سفارشات کویل نورد سرد را به برزیل برای ارسال در اوایل جولای با قیمت ۸۷۰ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته تضمین کرد.

شاخص هفتگی قیمت نیز برای کویل نورد سرد فولادی داخلی تحویل چین شرقی در ۶ می ۵۵۳۰ تا ۵۵۷۰ یوان در هر تن برآورد شد که نسبت به قیمت ۵۵۱۰ تا ۵۵۶۰ یوان در هر تن در هفته قبل ۱۰ تا ۲۰ یوان افزایش داشت.

* ارزیابی بازار کویل گالوانیزه گرم چین

شاخص هفتگی قیمت برای کویل گالوانیزه فولادی صادراتی با ضخامت ۱ میلی متر در روز سه شنبه ۹۰۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین تخمین زده شد که پایین ترین قیمت از ۲۵ ژانویه است. آخرین ارزیابی صورت گرفته، برای گالوانیزه گرم با پوشش روی صفر اسپنگل ۱۲۰ گرم، در حدود ۹۴۵ – ۹۷۰ دلار برآورد شد که ۴۰ – ۴۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

تجار و کارخانه ها نیز اعلام کردند که آخرین قیمت پیشنهادی در این هفته برای گالوانیزه گرم Z80 حدود ۸۸۰ – ۹۱۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود که معادل ۹۰۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب چین برای مواد Z120 می باشد.

به گزارش آرتان پرس، یک کارخانه در شمال چین در منطقه خودمختار مغولستان داخلی قیمت پیشنهادی خود را برای گالوانیزه گرم Z140 در حدود ۹۶۰ دلار در هر تن فوب چین حفظ کرد.

در ۶ می، شاخص هفتگی قیمت برای کویل گالوانیزه گرم فولادی داخلی چین شرقی سابق، با پوشش رویی گالوانیزه گرم ۸۰ گرم بر متر ۶۰۷۰ تا ۶۱۲۰ یوان در هر تن تخمین زده شد که نسبت به قیمت ۵۹۷۰ تا ۶۰۳۰ یوان در هر تن در یک هفته قبل ۹۰ تا ۱۰۰ یوان در هر تن افزایش داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.