افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت سنگ ‌آهن دریایی چین

شناسه : 65817 24 اردیبهشت 1401 - 15:00 منبع : متال بولتن
با توجه به افزایش مجدد قیمت در بازارهای کاغذ و افزایش تقاضا به دلیل شروع پروژه های ساختمانی، قیمت سنگ ‌آهن دریایی چین افزایش یافت.
افزایش قیمت سنگ ‌آهن دریایی چین
پ
پ

با توجه به افزایش مجدد قیمت در بازارهای کاغذ و افزایش تقاضا به دلیل شروع پروژه های ساختمانی، قیمت سنگ ‌آهن دریایی چین افزایش یافت.

 * سنگ آهن دریایی چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت سنگ آهن دریایی چین در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) مطابق با افزایش مجدد قیمت در بازارهای کاغذ، افزایش یافت. این در حالی است که چشم انداز تقاضای فولاد در بخش پایین دستی در ماه ژوئن نیز نشانه هایی از بهبود در بازار را نشان می داد.

* عوامل کلیدی موثر بر قیمت سنگ آهن دریایی چین

معامله گران اعلام کردند بیشترین قرارداد معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه سپتامبر در بورس کالای دالیان (DCE) در روز معاملاتی چهارشنبه (۱۱ ماه می) روند نزولی که از آغاز هفته معاملاتی مشاهده شده بود را پایان داد.  

به نقل از منابع خبری قیمت پایانی سنگ آهن در بورس کالای دالیان در روز چهارشنبه نسبت به قیمت پایانی روز سه شنبه که در محدوده ۷۷۹ یوان (۱۱۶ دلار) در هر تن بود افزایش ۵.۳۹ درصدی را تجربه کرده است.

فعالان بازار گزارش دادند این روند در قراردادهای سوآپ ماه آینده در بورس سنگاپور نیز منعکس شد.

طبق تحلیل منابع بازار تا ساعت ۵:۵۳ بعدازظهر روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) به وقت سنگاپور بیشترین معاملات سنگ آهن مربوط به ماه ژوئن نسبت به روز سه شنبه که برابر ۱۲۶.۴۴ دلار در هر تن بود حدود ۵.۳۱ دلار در هر تن افزایش یافته است.  

یک تاجر مستقر در شانگهای در مورد بازار کاغذ اظهار کرد:

بازگشت قیمت ها در بازارهای کاغذ تا حد زیادی به عنوان یک اصلاح پس از سقوط شدید قیمت ها از ابتدای هفته در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه تصریح کرد:

چشم‌ انداز بهبود تقاضای فولاد در بخش پایین دستی در ماه ژوئن نیز تا حدودی از بازار کاغذ در روز چهارشنبه حمایت کرد و اکثر فعالان بازار نسبت به تقاضای سنگ آهن در ماه ژوئن خوش‌ بین‌ تر هستند.

یک تاجر مستقر در پکن در مورد شروع مجدد پروژه های ساختمانی گفت:

با توجه به از سرگیری مرحله ای پروژه های ساختمانی در اطراف مناطق کم خطر در شانگهای، انتظار می رود افزایش تقاضا برای مصالح ساختمانی در هفته های آینده مشاهده شود.

یک کارخانه دار مستقر در هبی گفت:

فعالیت های تجاری داخلی در بنادر چین به طور قابل توجهی در راستای افزایش قیمت ها در بازارهای دریایی و کاغذ افزایش یافته است. اکثر خریداران محموله های بیشتری را قبل از جهش پیش بینی شده قیمت ها تهیه می کردند.

این منبع در ادامه تصریح کرد:

تقاضا برای سنگ آهن فاین ۶۵ درصد نوع کاراجاس نیز طی چند هفته گذشته افزایش یافته است و کارخانه های بیشتری به دنبال استفاده از مقادیر بیشتری از محصول با عیار بالاتر برای ترکیب با ریزدانه های با عیار پایین به عنوان یک استراتژی برای کاهش هزینه های عملیاتی هستند.

یک منبع معامله گر مستقر در شاندونگ اظهار کرد:

معاملات در بازارهای دریایی در مقایسه با چند روز گذشته نشانه ‌های قابل ‌توجهی از بهبود را نشان داده است که ناشی از چشم ‌انداز روشن ‌تر تقاضای سنگ آهن در هفته‌ های آینده است. بررسی ها نشان داد ترجیح قوی برای معاملاتی که بر اساس قیمت شناور مذاکره می شوند همچنان مورد توجه قرار می گیرد، زیرا اکثر فعالان بازار پیش بینی می کنند که قیمت محموله های مربوط به لایکان ژوئن در هفته های آینده افزایش خواهد یافت.

* شاخص قیمت سنگ آهن دریایی

ارزیابی فست مارکت برای سنگ آهن دریایی چین به صورت ذیل می باشد:

قیمت سنگ آهن فاین ۶۲% در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) حدود ۱۳۳.۱۲ دلار در هر تن cfr چینگدائو بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل افزایش ۶.۲۴ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

سنگ آهن فاین کم آلومینا ۶۲ درصد در روز چهارشنبه حدود ۱۳۷.۶۶ دلار در هر تن CFR چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل با افزایش ۵.۹۹ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

قیمت پرمیوم سنگ آهن ۵۸ درصد درجه بالا در تاریخ ۱۱ می در حدود ۱۱۹.۴۰ دلار در هر تن cfr چینگدائو شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۶.۶۷ دلار در هر تن افزایش یافته است. 

سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل در روز چهارشنبه در حدود ۱۵۷.۹ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با افزایش ۵.۹ دلار در هر تن همراه بود.

همچنین در تاریخ ۱۱ می پرمیوم سنگ آهن لامپ ۶۳٪ با مبدا استرالیا حدود ۰.۲۷ دلار در هر تن متریک خشک (dmtu) cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.

قیمت سنگ آهن فاین ۶۲٪ نیز در روز چهارشنبه حدود ۹۵۲ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب  fot چینگدائو بود. باید توجه داشت که این قیمت معادل ۱۳۱.۳۱ دلار به ازای هر تن متریک خشک برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد با مبدا چین می باشد. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به روزهای قبل با افزایش ۳۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب همراه بوده است.

* شنیده ها از بازار

یک منبع خریدار مستقر در سنگاپور در مورد سنگ آهن عیار پایین گفت:

کارخانه‌ ها سعی کرده ‌اند سنگ ‌آهن با عیار پایین را در هند ترکیب کنند، زیرا ترکیب آن با IOCJ مقرون به صرفه ‌تر می باشد. همچنین شنیده شده است که کارخانه ها به شدت به دنبال سنگ ‌آهن فاین با عیار پایین مانند  سنگ آهن نوع SP10 و نوع Jingbao هستند. عرضه نقدی IOCJ اکنون کمیاب است، بنابراین قیمت سنگ آهن دارای نسبت ۶۵/۶۲ اخیراً از حدود ۲۲ تا ۲۴ دلار در هر تن به ۲۵ تا ۲۶ دلار در هر تن افزایش یافته است.

* معاملات سنگ آهن شنیده شده در بازار

به نقل از فعالان بازار، در بازار اسپات حدود ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن فاین  62٪ نوع Pilbara Blend در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) با میانگین شاخص سنگ آهن فاین ۶۲% مربوط به ماه ژوئن به اضافه پرمیوم ۱.۵ دلار در هر تن مورد معامله قرار گرفت. زمان انتشار بارگیری این محموله ماه ژوئن می باشد.

معامله گران اعلام کردند در ریوتینتو که مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس) می باشد، حدود ۱۷۰۰۰ تن سنگ آهن فاین  62٪ نوع Pilbara Blend در روز چهارشنبه با میانگین قیمت سنگ آهن فاین ۶۲% مربوط به ماه ژوئن به اضافه پرمیوم ۱.۴ دلار در هر تن مورد معامله قرار گرفت. این محموله مربوط به لایکان ۱۲ تا ۲۱ ژوئن می باشد.

به نقل از منابع خبری، گروه صنعتی BHP در مرکز تجارت سنگ آهن پکن (کورکس)، حدود ۹۰۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۰.۵٪ نوع Jimblebar را در تاریخ ۱۱ ماه می با میانگین قیمت سنگ آهن فاین ۶۲% مربوط به ماه ژوئن به اضافه تخفیف ۱۴.۲۰ دلار در هر تن مورد معامله قرار داد. زمان بارگیری این محموله مربوط به لایکان ۱۱ تا ۲۰ ژوئن می باشد.

* شاخص های فعالان بازار برای انواع مختلف سنگ آهن

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۲٪:

برآورد قیمتی انجام شده توسط متال بولتن نشان داد سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) در محدوده قیمت ۱۳۲ تا ۱۳۴ دلار به ازای هر تن cfr چینگدائو چین معامله شد.

سنگ آهن فاین نوع Brazilian Blend در روز چهارشنبه در محدوده قیمت ۱۳۴ تا ۱۴۱.۸۴ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

برای سنگ آهن فاین نوع نیومن، فعالان بازار گزارش دادند که در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) شاخص در حدود قیمت ۱۳۱.۳۶ تا ۱۳۴.۳۵ دلار به ازای هر تن cfr چین شنیده شد.

برآورد قیمتی انجام شده توسط متال بولتن نشان داد سنگ آهن فاین نوع Mac در روز چهارشنبه در محدوده قیمت ۱۲۶ تا ۱۲۹.۵۱ دلار به ازای هر تن cfr چینگدائو چین  معامله شد.

طبق برآورد های قیمتی انجام شده، سنگ آهن فاین نوع Jimblebar در تاریخ ۱۱ ماه می حدود ۱۱۲.۷۳ تا ۱۱۶.۸۳ دلار به ازای هر تن cfr چین  معامله شد.

قراردادهای فعالان بازار برای سنگ آهن فاین ۶۵٪ با مبدا برزیل:

با توجه به ارزیابی قیمتی انجام شده توسط متال بولتن، سنگ آهن فاین نوع کاراجاس در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) در محدوده قیمت ۱۵۵ تا ۱۶۰.۳ دلار به ازای هر تن cfr چینگدائو معامله شد.

* قیمت محموله های سنگ آهن در بنادر

تحلیل گران بازار اعلام کردند سنگ آهن فاین نوع Pilbara Blend در روز چهارشنبه (۱۱ ماه می) در استان شاندونگ و شهر تانگشان با قیمت ۹۲۰ – ۹۳۸ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب خرید و فروش شد. این در حالی است که در روز سه شنبه این نوع سنگ آهن با قیمت ۸۸۰ – ۹۰۰ یوان به ازای هر تن متریک مرطوب معامله شد.

متال بولتن گزارش داده است آخرین محدوده معادل برای سنگ آهن فاین در روز جمعه در محدوده ۱۲۷ تا ۱۲۹ دلار در هر تن در بازار دریایی می باشد.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، قرارداد بیشترین معاملات آتی سنگ آهن مربوط به ماه می در تاریخ ۱۱ ماه می با قیمت ۸۲۱ یوان (۱۲۲ دلار) در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۴۲ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز سه شنبه کاهش داشته است.  

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.